22 grudnia 2019-IV ndz Adwentu

1. W poniedziałek i wtorek, ostatnie msze wotywne Rorate o Matce Bożej o godz. 6.50. Dzieci biorące udział w konkursie prosimy o przyniesienie plakatów, we wtorek, zakończenie konkursu z losowaniem figurki Matki Bożej.
  2. 24 grudnia, nie będzie mszy o godz. 18.oo. Wieczorem – Wigilia Narodzenia Pańskiego – zasiądziemy w naszych domach do wieczerzy; zachęcamy do zachowania tradycyjnego postu. O północy Msza św. – „pasterka” i jak zwykle poprzedzi ją o 23.3o Godzina Czytań. W Boże Narodzenie – 25 grudnia (środa) i święto św. Szczepana – 26 grudnia (czwartek), msze św. według porządku niedzielnego.
  3. Pozostała już niewielka ilość świec „Caritas”. Ich zakup jest włączeniem się w Wigilijnego Dzieło Pomocy Dzieciom.
  4. Wizytę duszpasterską rodzin – kolędę rozpoczniemy od 27 grudnia według następującego porządku:

27 grudnia – piątek – domki przy ul. Błońskiej od 16.oo

28 grudnia – sobota – Białuty i Białutki od 8.3o; bloki przy ul. Błońskiej 43, 45, 47, 49, 51, 53, 55, 57 i 59 od 16.oo

30 grudnia – poniedziałek – Wąsy, Rochaliki, Podrochale-Towarzystwo Czarnów od 8.3o; Błońska 59 A, 61, 63 oraz 67-73 (domy przy drodze na Wąsy) od 16.oo

2 stycznia – czwartek – Czarnów od 8.3o; ul. Fabryczna numery nieparzyste od 16.oo.

4 stycznia – sobota – Wawrzyszew, Czarna Droga, Walentów-Szadkówek od 8.3o; ul. Fabryczna numery parzyste od 16.oo

Prosimy o wszelką pomoc w dotarciu do domów, a szczególnie o podwiezienie do wyznaczonych miejscowości. W dni powszednie stycznia ze względu na kolędę, nie będzie mszy wieczornej z wyjątkiem I piątku miesiąca. Kancelaria będzie czynna tylko po porannej mszy św., prosimy jednak upewnić się wcześniej telefonicznie.

1. Już dziś zapraszamy na świąteczne koncerty kolęd: 5 (niedziela) i 6 (poniedziałek) stycznia 2020 roku, które odbędą się po mszy o 12.oo. Wystąpią chóry naszej parafii a także Chór Dziecięcy CANZONETTA Państwowej Szkoły Muzycznej z Warszawy.
  2. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej. Polecamy tygodniki w świątecznych wydaniach po 10 zł: NIEDZIELA z płytą z kolędami w wykonaniu Braci Golców i GOŚĆ NIEDZIELNY z rytuałem wigilijnym.
  3. W minionym tygodniu pożegnaliśmy katolickim pogrzebem: śp. Ryszarda Borkowskiego, Wacława Kamińskiego, Wojciecha Przygodę, Bronisławę Pływaczewską, Krystynę Patek i Piotra Fibika. Wieczny odpoczynek…