22 marca-IV niedziela Wielkiego Postu

1. W związku z epidemią prosimy naszych parafian o zastosowanie się do wszelkich ogłoszonych przepisów Władz Państwowych i Kościelnych, a także mądre i roztropne postępowanie. Prosimy o modlitwę za chorych i tych którzy ich leczą, za wszystkich, którzy bronią naszego zdrowia i życia. Zamiast złośliwych komentarzy starajmy się nawzajem sobie pomagać, zwłaszcza starszym i samotnym. Otoczmy opieką dzieci młodzież, która czasem nie zdaje sobie sprawy z poważnego zagrożenia. Okazujmy sobie życzliwość!
  2. Codziennie po wieczornej mszy św. (ok.18.3o) przed Najświętszym Sakramentem odmawiamy Koronkę do Bożego Miłosierdzia i śpiewamy Suplikacje aby Wszechmogący i Miłosierny Bóg oddalił od nas wszelkie nieszczęścia epidemii.
  3. Spotkania wszystkich grup parafialnych są zawieszone do odwołania, a także spotkania przygotowujące do I Komunii św. i Bierzmowania.
  4. Kancelaria parafialna jest zamknięta. W sprawach ważnych prosimy umawiać się telefonicznie: 22 725 80 24 lub 579 071 081 /sms/.
  5. Tradycyjnie wielkopostne nabożeństwa są odprawiane: Droga Krzyżowa – w piątki o 17.15, Gorzkie Żale – w niedziele o 17.15 (przy udziale 50 osób).
  6. Dziękujemy mieszkańcom Szadkówka i Wilkowej Wsi za ofiary złożone na kwiaty do Grobu Pana Jezusa.
  7. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej. Niestety druk tygodnika GOŚĆ NIEDZIELNY został wstrzymany a tygodnik NIEDZIELA jest tylko w ilości 5 szt.
  8. W minionym tygodniu pożegnaliśmy katolickim pogrzebem: śp. Teodozję Pamięta i Janusza Kowalskiego. Wieczny odpoczynek…

ZAPOWIEDZI PRZEDMAŁŻEŃSKIE: 22 i 29 III. 2020:

1/1. Grzegorz Robert PODENAS, kawaler z parafii tutejszej i Marta Magdalena SWORT, panna z parafii NMP Wspomożenia Wiernych w Stanisławowie Pierwszym.

2. Marcin Daniel BOCIAN, kawaler z parafii św. Bonifacego w Warszawie i Regina Sandra ZABŁOTNA, panna z parafii tutejszej.

„Wszyscy wierni mają obowiązek znane im przeszkody małżeńskie wyjawić przed zawarciem małżeństwa proboszczowi lub ordynariuszowi miejsca” (KODEKS PRAWA KANONICZNEGO, kan. 1069).