23 lutego – VII niedziela zwykła

1. W tym tygodniu obchodzimy 53. Tydzień modlitw o trzeźwość narodu, zachęcamy naszych parafian do modlitwy w tej intencji.
  2. We środę, 26 lutego – Środa Popielcowa – rozpoczyna się Okres Wielkiego Postu. Msze św. w naszym kościele w tym dniu o 7, 10.30, 17 (z udziałem dzieci) i 18. W Popielec obowiązuje post ścisły i wstrzymanie się od pokarmów mięsnych. Przy okazji warto przypomnieć przepisy postne: a/ wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje od 14. roku życia bez górnej granicy wieku, we wszystkie piątki roku i środę popielcową; b/ post ścisły (jeden posiłek dziennie do syta) od 18. do 60. roku życia, w Środę Popielcową i Wielki Piątek). Czas Wielkiego Postu ma charakter pokutny, więc nie organizujemy hucznych zabaw, wesel i dyskotek ani w nich nie uczestniczymy. Powstrzymajmy się w tym czasie na znak umartwienia od spożywania napojów alkoholowych.
  3. Tradycyjnie wielkopostne nabożeństwa będą odprawiane: Droga Krzyżowa – w piątki o 17.15, Gorzkie Żale – w niedziele o 17.15.
  4. Za tydzień, po mszy św. o 12.00 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu z racji I niedzieli miesiąca.
  5. W przyszłą niedziele po każdej mszy św. odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na leczenie Franka Marcinkowskiego chorego na SMA. Można także wesprzeć leczenie przez portal www.siepomaga.pl/franio
  6. Wydział Duszpasterstwa Kurii Warszawskiej informuje, że od Środy Popielcowej, w wybranych kościołach Warszawy obu diecezji na wzór liturgii rzymskiej rozpocznie się modlitwa w Wielkopostnych Kościołach Stacyjnych. Trwać ona będzie aż do Niedzieli Palmowej Męki Pańskiej. Szczegóły na plakacie w tablicy ogłoszeń przy wyjściu z kościoła.
  7. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej. Przedstawicielki Kół Żywego Różańca prosimy o odbieranie miesięcznika „Różaniec”.
  8. W minionym tygodniu pożegnaliśmy katolickim pogrzebem: śp. Ignacego Roszczyka. Wieczny odpoczynek…