8 marca – II Niedziela Wielkiego Postu

1. Dzisiejsza niedziela to dzień modlitwy i solidarności z misjonarzami. Część ofiar złożonych na tace zostanie przekazana na rzecz dzieła pomocy misjonarzom Ad Gentes.
  2. Tradycyjnie wielkopostne nabożeństwa są odprawiane: Droga Krzyżowa – w piątki o 17.15, Gorzkie Żale – w niedziele o 17.15.
  3. Spotkanie Kręgu Biblijnego, we środę, 11 marca, o godz. 19.oo w sali domu parafialnego (prosimy przeczytać 14 rozdział Apokalipsy św. Jana).
  4. W piątek, 13 marca, spotkanie rodziców klas III w kościele o 18.45. Msza św. dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. za tydzień w niedzielę, 15 marca o 16.oo.
  5. W piątek, 13 marca, przypada Święto Papieskie i 7. rocznica wyboru Papieża Franciszka na Stolicę św. Piotra. W tym roku przypada także stulecie urodzin św. Jana Pawła II. Z tej racji, we czwartek, 12 marca o godz. 17.3o w Świątyni Opatrzności Bożej, zostanie odprawiona msza św. z udziałem Episkopatu Polski na którą zaprasza Kazimierz Kard. Nycz.
  6. Dziękujemy mieszkańcom Rochalik za ofiary złożone na kwiaty do grobu Pana Jezusa. Zeszyty do zbiórki można odbierać w zakrystii po mszach a w tygodniu w kancelarii.
  7. Dziękujemy także za wsparcie udzielone na leczenie Franka Marcinkowskiego chorego na SMA. Podczas kwesty zebrano 3730 zł.
  8. Wydział Duszpasterstwa Kurii Warszawskiej informuje, że od Środy Popielcowej, w wybranych kościołach Warszawy obu diecezji na wzór liturgii rzymskiej trwa modlitwa w Wielkopostnych Kościołach Stacyjnych. Trwać ona będzie aż do Niedzieli Palmowej Męki Pańskiej. Szczegóły na plakacie w tablicy ogłoszeń przy wyjściu z kościoła.
  9. Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę do Gietrzwałdu proszone są o uzupełnienie swoich danych oraz wpłatę należności.
  11. W minionym tygodniu pożegnaliśmy katolickim pogrzebem: śp. Kazimierza Koblę i Zbigniewa Staniszewskiego. Wieczny odpoczynek…