Krąg biblijny

KRĄG BIBLIJNY to grupa parafian, którzy co tydzień, podczas spotkań, czytają tekst Ksiąg Pisma Świętego, poznają i rozważają Słowa Boga. To poznawanie dziejów historii jak przemawia i jak działa Bóg.

W Kręgu Biblijnym „Nauczysz się rozpoznawać Oblicze Boga w słowach Boga”. Krąg Biblijny to miejsce gdzie „Czytający rośnie na skutek czytania Bożych Pism” (Grzegorz Wielki). „Co więcej, światło Chrystusowej Prawdy, Miłości i Mocy kształtuje w wiernym uczniu obraz Mistrza. Sprawia, że uczeń otwarty na nie upodobnia się do uwielbionego Pana”. W Kręgu Biblijnym przynajmniej dwóch lub trzech otwiera umysły i serca swoje na Boże Słowa, tym samym możemy powiedzieć, że Krąg Biblijny to miejsce gdzie „On, – Duch Prawdy” szczególnie obdarza czytających łaskami Ducha Świętego. To spotkanie z Jezusem obdarzającym nas światłem Ducha Świętego. (Mt 18 19-20 Łk 11,13).

SPOTKANIA odbywają się we czwartki o godz. 19.oo w salce domu parafialnego. Opiekunem grupy jest ks. proboszcz.