Memento Mori

Pielgrzymka na Bałkany  – termin: 03-10.04.2024

Dzień 1

Przelot Polskimi liniami LOT do Sarajewa. Lądowanie w Sarajewie o 12:30. Przejazd autokarem do centrum miasta i spacer z przewodnikiem po stolicy Bośni i Hercegowiny. W programie zwiedzanie zabytkowego centrum miasta, gdzie mieszają się wpływy różnych kultur i religii. Zobaczymy miedzy innymi Ratusz Vijećnica, meczet Gazi Husrev-beja lub cerkiew prawosławna Archaniołów Gabriela i Michała, Latinski Most – miejsce zamachu na arcyksięcia Ferdynanda, Katedrę katolicką pod wezwaniem Serca Jezusowego i Bašćaršije – turecki bazar z tradycyjnymi warsztatami rzemieślniczymi w wąskich uliczkach, sukiennicami oraz restauracjami. Na głównym placu, który jest stałym miejscem spotkań mieszkańców Sarajewa, stoi piękna studnia o ażurowej konstrukcji – ostatni fragment wodociągu zbudowanego w XVI – Sebilj. Przejazd do Medziugorje, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

Dzień 2

Zapoznanie z historią objawieńw Medzjugorje, kościół parafialny św. Jakuba Apostoła i jego okolica.

Msza św. we wspólnocie wszystkich polskich pielgrzymów Nawiedzenie grobu śp.o. Slavko Barbarića na cmentarzu Kovaćića, figura Chrystusa Zmartwychwstałego Międzynarodowy modlitewny program wieczorny.

Dzień 3

Po śniadaniu – różaniec na Górze Objawień Podbrdo, niebieskie krzyże Katecheza i zawierzenie serc Trójcy Przenajświętszej przez Maryję we Wspólnocie Błogosławieństw. Po południu udamy się do Tłoczni oliwy z oliwek, z którego słyną Bałkany. Powrót i obiadokolacja.

Dzien 4

Po śniadaniu wizyta we wspólnocie Cenacolo.

Świadectwa właścicieli zamku Nancy i Patricka Latta oraz chłopaków ze wspólnoty. Wyjazd do Śurmanci, wioski w dolinie Neretwy, nawiedzenie kościoła Bożego Miłosierdzia z łaskami słynącą ikoną Jezusa Miłosiernego Obiadokolacja. Modlitewny program wieczorny z adoracją Najświętszego Sakramentu

Dzień 5

Droga Krzyżowa na górze Kriżevac.  Po śniadaniu wyjazd do Mostaru, zwiedzanie z przewodnikiem. Zobaczymy m.in. Stary Most wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO, Kujundżiluk carsija, czyli stare miasto, kościół śś. Piotra i Pawła.

W sercu urokliwej starówki Mostaru znajduje się Czarszija, czyli handlowe centrum miasta z czasów Imperium Osmańskiego. Jej powstanie datuje się na XVI wiek. Czarszija rozciąga się po obu stronach Starego Mostu, który dzieli miasto na część muzułmańską i chorwacką. Obiadokolacja.

Dzień 6

Po posiłku porannym wyjazd do Tihaljiny, Msza św. i modlitwa przy łaskami słynącej figurze Maryi Niepokalanej, Odpoczynek przy wodospadzie Kocusa. Przyrodnicza perła Bośni i Hercegowiny, Wodospad Kocusa to wyjątkowa, naturalna atrakcja, w którym rzeka Trebižat Cały obszar jest chroniony przez rząd państwowy, ale jest otwarty dla mieszkańców i turystów na zwiedzanie, Obiadokolacja i modlitewny program wieczorny z adoracją Najświętszego Sakramentu

Dzień 7

Spotkanie z Ojcem Franciszkaninem z parafii św. Jakuba w Medziugorje. Czas wolny na indywidualną modlitwę, spowiedź lub zakupy, kontemplacja piękna przyrody w urokliwym otoczeniu. Obiadokolacja

Dzień 8

Po Mszy św., śniadanie i pakowanie bagaży. Przejazd na lotnisko w Sarajewie. Wylot o godz. 13:10. Lądowanie w Warszawie o godz. 15.05

Koszt przy liczbie min. 30 osób – 330 euro + 1940 PLN. Dopłata do pok. jednoosobowego 60 euro.

Cena zawiera:

• przelot na trasie Warszawa-Sarajewo – Warszawa
  • opłaty za bagaż rejestrowany : 23 kg + bagaż podręczny w wadze do 8 km
  • zakwaterowanie w  pensjonacie / opłaty klimatyczne /
  • wyżywienie: śniadanie i obiadokolacje
  • autokar na całej trasie  wg. programu – opłaty drogowe
  • zakwaterowanie pilota
  • ubezpieczenie KL i NNW.

Cena nie zawiera 25 euro ( wstępy i przewodników lokalnych w Sarajewie i Mostarze).

Kolejność zwiedzanych miejsc może ulec zmianie. Ilość miejsc ograniczona.

Płatność:

• 500 zł.  do 15 stycznia 2024 r.
  • 700 zł. do 29 lutego 2024 r.
  • pozostała kwota złotowa + w euro do 15 marca 2024 r.

INFORMACJE I ZAPISY U PANI ZOSI NR TELEFONU 691 758 811