Kategorie
Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia-1 grudnia 2019-I ndz Adwentu

  1. Rozpoczęliśmy adwent – czas przygotowania do Uroczystości Narodzenia Pańskiego i na powtórne przyjście Pana Jezusa na końcu czasów. Dziś I niedziela miesiąca. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i krótka adoracja. Ofiary złożone na tace przeznaczone są na utrzymanie Seminarium Duchownego w Warszawie.
  2. Od jutra, w dni powszednie Adwentu o godz. 6.50 będzie sprawowana msza św. wotywna Rorate o Matce Bożej, zapraszamy wszystkich do udziału: dorosłych, młodzież a szczególnie dzieci (przewidziany jest konkurs). Podczas rorat starsi przypomną sobie, a młodsi poznają Kardynała Stefana Wyszyńskiego – Prymasa Tysiąclecia.
  3. W środę, 4 grudnia, spotkanie Kręgu Biblijnego o godz. 19.00 (prosimy przeczytać 10 i 11 rozdział Apokalipsy św. Jana).
  4. W tym tygodniu I piątek miesiąca. Chorych odwiedzimy z posługą sakramentalną przedpołudniem. Adoracja Najświętszego Sakramentu, rozpocznie się Koronką do Miłosierdzia Bożego o 15.00. Spowiedź od 17.30; msza św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 18.oo.
  5. W sobotę, po mszy roratniej, z racji I soboty miesiąca, nabożeństwo wynagradzające.
  6. W przyszłą niedzielę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, zapraszamy do wspólnej modlitwy na sumie podczas Godziny Łaski (12.oo – 13.oo – szczegóły na rozdawanych ulotkach i w gablocie). O godz. 16.oo msza św. dla rodziców i dzieci przygotowujących do I Komunii św.
  7. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii, rozpoczną się, w III niedziele adwentu czyli 15 grudnia.
  8. Świece „Caritas” na stół wigilijny można nabyć w zakrystii ministranckiej. Ich zakup jest włączeniem się w Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
  9. Zapraszamy z firmą Green Office Ecologic do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV, AGD, telewizory, komputery, drukarki, telefony komórkowe itp.) w dniach 2 – 7 grudnia 2019, w godz. 8-10 i 16-20 w podwórzu przy salach domu parafialnego. Przychody z akcji wspomogą zakup sprzętu do szpitali w Afryce prowadzonych przez Siostry Orionistki i Pallotynki.
  10. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej. Polecamy tygodniki Gość Niedzielny i Niedziela. Prosimy o odbieranie miesięcznika Różaniec.

 

Poświęcone opłatki wigilijne rozprowadza p. organista do naszych domów wg porządku:                 

Wtorek, 3 grudnia – od godz. 10-tej Rochaliki, Wawrzyszew

                                   – od godz. 15-tej  bloki Fabryczna strona parzysta

Środa, 4 grudnia – od godz. 10-tej  Ogrodowa, Sokołowska, Piekarska, Wąska

                                   – od godz. 15-tej bloki Błońska 43-57

Czwartek, 5 grudnia  – od godz. 9-tej  Podchorążych,  Leśna, Sosnowa,

                                   – od godz. 15-tej  Inżynierska, Fabryczna strona nieparzysta

Piątek, 6 grudnia  – od godz. 15-tej Tuwima, Leśmiana, Miłosza, Lema          

Sobota, 7 grudnia – od godz. 10-tej Marianów (aleje)