Kategorie
Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia-15 grudnia 2019-III ndz Adwentu

  1. Rozpoczęliśmy rekolekcje adwentowe – dziś nauki rekolekcyjne głoszone są podczas wszystkich mszy św. W poniedziałek i wtorek, podczas mszy o 6.50, 12.00 i 18.00. Spowiedź każdego dnia pół godziny przed mszą św.
  2. W dni powszednie Adwentu o godz. 6.50 jest sprawowana msza św. wotywna Rorate o Matce Bożej. Zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci. Zakończenie konkursu dla dzieci z losowaniem figurki Matki Bożej: 24 grudnia.
  3. Prosimy zgłaszać chorych w zakrystii i kancelarii, którzy nie przystąpili jeszcze do spowiedzi i komunii św. w Adwencie. Odwiedzimy ich w sobotę, 21 grudnia.
  4. Do spowiedzi można przystąpić podczas rekolekcji oraz w czwartek, piątek i sobotę po południu od godz. 17.30. Prosimy jednak nie odkładać spowiedzi na ostatnią niedzielę adwentu.
  5. Pozostała niewielka już ilość świec „Caritas”. Ich zakup jest włączeniem się w Wigilijnego Dzieło Pomocy Dzieciom.
  6. 24 grudnia, we wtorek wieczorem – Wigilia Narodzenia Pańskiego – nie będzie mszy św. o godz. 18.oo – zasiądziemy w naszych domach do wieczerzy; zachęcamy do zachowania tradycyjnego postu. O północy Msza św. – „pasterka” i jak zwykle poprzedzi ją o 23.3o Godzina Czytań. W Boże Narodzenie, 25 grudnia (środa) i święto św. Szczepana, 26 grudnia (czwartek), msze św. według porządku niedzielnego.
  7. Wizytę duszpasterską rodzin–kolędę rozpoczniemy od 27 grudnia 2019.
  8. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w zbiórce elektrośmieci.
  9. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.
  10. W minionym tygodniu pożegnaliśmy katolickim pogrzebem: śp.Jana Dąbrowskiego i Ignacego Krzyżaka. Wieczny odpoczynek…