Ogłoszenia-15 września 2019-XXIV niedziela

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy 80. rocznicę spalenia Leszna, o godz. 12.oo msza św. w intencji zamordowanych w czasie II wojny światowej naszych parafian oraz wszystkich, którzy zginęli w obronie Ojczyzny. Po mszy św. udamy się z przedstawicielami władz gminy na cmentarz aby złożyć kwiaty na grobach żołnierzy i zapalić znicze. Zapraszamy także do naszego kościoła, na okolicznościowy koncert Orkiestry Kameralnej Filharmonii Narodowej w Warszawie, ku czci ofiar, o godz. 17.oo.
  2. Zapraszamy dzieci, młodzież, ministrantów, lektorów wraz z rodzicami, na mszę św.,18 września, o godz. 18.oo, w święto św. Stanisława Kostki, Patrona Polski, archidiecezji, dzieci i młodzieży oraz Służby Liturgicznej.
  3. W sobotę, 21 września o godz. 14.45, w Zaborówku, zostanie osłonięty pamiątkowy obelisk przy odnowionym krzyżu, a potem o 15.oo, we wsi Zaborówek u zbiegu ulic Wesołej i Brzozowej przy kapliczce, zostanie odprawiona msza św. polowa w 75. rocznicę pacyfikacji wsi. Po niej, organizatorzy zapraszają na spotkanie integracyjne mieszkańców na pobliskim boisku.
  4. W niedzielę, 22 września, odwiedzą naszą parafię siostry misjonarki. Opowiedzą o swojej posłudze i działalności. Ofiary w tym dniu złożone na tace będą przeznaczone na ich misje.
  5. Także w przyszłą niedzielę, poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych uczniów klas I, na mszy św. o godz. 10.30. Zaś dla rodziców i dzieci z klas trzecich, przygotowujących się do I Komunii św., msza św. o godz. 16.oo.
  6. Nasza tradycyjna Parafialna Pielgrzymka na czuwanie nocne na Jasnej Górze odbędzie się w dniach 29/30 września (niedziela/poniedziałek) 2019. Zapisy w kancelarii; koszt 90 zł. Osoby, które się zapisały prosimy o uzupełnienie danych i wpłatę.
  7. Przypominamy, że egzamin przed bierzmowaniem dla grupy ks. Rafała jest 16 i 17 września (poniedziałek i wtorek) o godz. 19.oo, zaś dla grupy ks. Proboszcza w sobotę, 21 września, od 9.oo do 12.oo.
  9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy katolickim pogrzebem: śp.Annę Makowską i Genowefę Lewandowską. Wieczny odpoczynek…