Ogłoszenia – 23 czerwca 2019 – XII niedziela

W NASZEJ PARAFII UROCZYSTOŚĆ PATRONALNA – Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela

 1. Główną mszę św. odpustu, dziś o godz. 12.oo odprawi i kazanie wygłosi: o. Michał Chaciński, franciszkanin z Niepokalanowa. Jutro Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, msze o 7 i 18.
 2. W oktawie Bożego Ciała odprawiamy Nieszpory o Najświętszym Sakramencie o 17.30, zaś nabożeństwo czerwcowe po wieczornej mszy św. We czwartek, 27 czerwca, na zakończenie oktawy: procesja i błogosławieństwo wianków.
 3. W piątek, 28 czerwca, Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Msza św. za śp. ks. kanonika Władysława Florowskiego, w tym dniu, o 18.oo.
 4. Także w piątek gościć będziemy na noclegu, pątników Pielgrzymki Różańcowej do Gietrzwałdu, organizowanej przez Duszpasterstwo Tradycji Łacińskiej z o. Krzysztofem Stępowskim. Apel Maryjny o 20.3o w piątek, a Msza św. Trydencka w sobotę o 6.15. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 5. W sobotę, 29 czerwca, Uroczystość Apostołów Piotra i Pawła. Można zyskać odpust zupełny posługując się dewocjonaliami poświęconymi przez Papieża lub biskupa pod warunkiem odmówienia Wyznania wiary.
 6. Informujemy, iż od przyszłej niedzieli, 30 czerwca aż do końca wakacji, msze św. w niedziele będą o 7.3o; 9.oo; 12.oo i 18.oo, zaś w dni powszednie tylko o 18.oo. Spowiedź przed mszą św.
 7. Dziękujemy mieszkańcom: Białut, Białutek, Wąsów, Wawrzyszewa i ulic: Harcerskiej, Wrzosowej, Młynarskiej, Murarskiej, Partyzantów, Podchorążych za przygotowanie ołtarzy na procesję Bożego Ciała. Dziękujemy także za ofiarę złożoną na rzecz nowych dekoracji z Wąsów, Białutek i Wawrzyszewa.
 8. Przypominamy uczestnikom pielgrzymki do Wilna: wyjazd jest 1 lipca o godz. 4.45, z parkingu przy kościele.
 9. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.
 10. Wszystkim naszym parafianom udającym się na urlop życzymy udanego czasu odpoczynku i szczęśliwego powrotu do domu. Jednocześnie przypominamy, że urlop nie zwalnia nas od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św.
 11. W minionym tygodniu pożegnaliśmy katolickim pogrzebem: śp.Wacława Górskiego. Wieczny odpoczynek…