Kategorie
Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia -24 listopada 2019-XXXIV ndz

  1. Dziś, po mszy św. o godz. 12.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia – za odmówienie go publicznie, można zyskać odpust zupełny.
  2. Ks. Rafał zaprasza na spotkanie kandydatów do bierzmowania (grupa chłopców) w poniedziałek, 25 listopada, o godz. 19.00, do salki w domu parafialnym.
  3. Za tydzień I niedziela Adwentu – okresu przygotowania do Uroczystości Narodzenia Pańskiego i na powtórne przyjście Pana Jezusa na końcu czasów. Jest to zarazem I niedziela miesiąca, po mszy o12.oo. adoracja i modlitwa przed Najświętszym Sakramentem.
  4. Od poniedziałku, 2 grudnia, w dni powszednie Adwentu o godz. 6.50 będzie sprawowana msza św. wotywna „Rorate” o Matce Bożej, zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. Podczas rorat starsi przypomną sobie, a młodsi poznają, Sługę Bożego, Kardynała Stefana Wyszyńskiego – Prymasa Tysiąclecia.
  5. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii, rozpoczną się, w III niedziele adwentu czyli 15 grudnia.
  6. W przyszłym roku planujemy trzy pielgrzymki. Dwudniową: 17/18 kwietnia 2020, do Sanktuariów w Gietrzwałdzie, Świętej Lipce i Stoczku Warmińskim; ośmiodniową: 30 maja – 6 czerwca 2020, do Chorwacji i Medjugorie; oraz pięciodniową, 30 czerwca – 4 lipca 2020 na Białoruś. Wszelkie informacje dotyczące wyjazdów znajdują się w gablotach ogłoszeń oraz na stronie internetowej parafialeszno.pl. Informacje i zapisy u Pani Zosi nr tel: 691 758 811.
  7. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej. W tygodniku GOŚĆ NIEDZIELNY jako bezpłatny dodatek jest kalendarz, koszt numeru to 6 zł.

 

Poświęcone opłatki wigilijne rozprowadza p. organista do naszych domów wg porządku:

Poniedziałek 25  listopada – od godz. 9-tej Wąsy, Białutki
– od godz. 15-tej   Warszawska  strona nieparzysta od nr 21-5
 – od godz. 18.30   ul. Sochaczewska 51, 49, 47
Wtorek 26  listopada – od godz. 9-tej  Wilkowa Wieś
– od godz. 15-tej Grądy: ul..Chabrowa, Topolowa, Prosta, Cicha
Środa 27  listopada – od godz. 9-tej  Wrzosowa, Harcerska, Młynarska, Murarska
Czwartek 28 listopada – od godz. 9-tej   Parkowa, Krótka, Ks. Raczkowskiego, Al. Wojska  Polskiego,
Piątek 29 listopada – od godz. 9-tej   Jaśminowa, Kwiatowa, Partyzantów, Błońska.
Sobota 30 listopada – od godz. 9-tej  “Działki”