Ogłoszenia – 28 kwietnia 2019 – II Niedziela Wielkanocy czyli Miłosierdzia Bożego

  1. Składamy podziękowanie wszystkim, którzy złożyli ofiary na kwiaty do Grobu Pana Jezusa oraz p. Witoldowi Winnickiemu za dekoracje kwiatowe. Dziękujemy także pp. Kąpińskim (hurtowni SACRUM) za dar w postaci świecy paschalnej.
  2. Dziś w naszym kościele, o godz. 15.oo, Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Centralne nabożeństwo, odbędzie się w Warszawie przy figurze Jezusa Miłosiernego, w Parku Moczydło (u zbiegu ulic Górczewskiej i Deotymy) także o 15.00.
  3. Od środy zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych – w niedziele o 17.30, zaś w dni powszednie po wieczornej mszy św.
  4. W najbliższy piątek, 3 maja, Uroczystość NMP, Królowej Polski, msze św. o 7.30, 10.30, 12.00 – w intencji Ojczyzny i 18.00. Nabożeństwo majowe o 17.30. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych
  5. W tym tygodniu I piątek i I sobota miesiąca. Mszy św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa nie będzie z racji Uroczystości NMP, Królowej Polski. Zaś msza św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 7 w sobotę. Adoracja Najświętszego Sakramentu, w piątek, rozpocznie się Koronką do Miłosierdzia Bożego o 15.00. Spowiedź od 17.30. Chorych odwiedzimy z posługą sakramentalną w piątek lub sobotę, przed południem ze względu na piątkowe msze przedpołudniowe.
  6. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas III-cich gimnazjum, w poniedziałek, 6 maja, o godzinie 19.oo w kościele.
  7. Wyższe Metropolitalne Seminarium Duchowne w Warszawie, organizuję w dniach 17-19 maja rekolekcje dla pragnących rozeznać swoje powołanie życiowe. Szczegóły na stronie www.wmsd.waw.pl.
  8. Caritas Polska zachęca do pomocy poszkodowanym w Sri Lance oraz w odbudowie paryskiej katedry. Można wysyłać sms-y na numer 72052 o treści SRI LANKA lub ODBUDOWA (koszt sms-a 2.46 z VAT).
  9. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej. Do odebrania majowy miesięcznik „Różaniec”.
  10. W minionym tygodniu pożegnaliśmy katolickim pogrzebem: śp.Marię Pietrzyk, Reginę Makowską, Apolonię Balwin. Wieczny odpoczynek…