Ogłoszenia parafialne 3 marca 2019 – VIII niedziela zwykła

1. Dziś po mszy św. o 12.oo wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu z racji I niedzieli miesiąca.
  2. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas III-ich gimnazjum -grupa dziewcząt, w poniedziałek, 4 marca, o 19.oo, w salce domu parafialnego.
  3. We środę, 6 marca – Środa Popielcowa – rozpoczyna się Okres Wielkiego Postu. Msze św. w naszym kościele w tym dniu o 7, 10.30, 17 (z udziałem dzieci) i 18. W Popielec obowiązuje post ścisły i wstrzymanie się od pokarmów mięsnych. Przy okazji warto przypomnieć przepisy postne: a/ wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje od 14. roku życia bez górnej granicy wieku, we wszystkie piątki roku i środę popielcową; b/ post ścisły (jeden posiłek dziennie do syta) od 18. do 60. roku życia, w Środę Popielcową i Wielki Piątek). Czas Wielkiego Postu ma charakter pokutny, więc nie organizujemy hucznych zabaw, wesel i dyskotek ani w nich nie uczestniczymy. Powstrzymajmy się w tym czasie na znak umartwienia od spożywania napojów alkoholowych.
  4. W tym tygodniu obchodzimy 52. Tydzień modlitw o trzeźwość narodu, zachęcamy naszych parafian do modlitwy w tej intencji.
  5. Tradycyjnie wielkopostne nabożeństwa będą odprawiane: Droga Krzyżowa – w piątki o 17.15, Gorzkie Żale – w niedziele o 17.15. Rekolekcje rozpoczną się w V niedzielę Wielkiego Postu – 7 kwietnia.
  6. Wydział Duszpasterstwa Kurii Warszawskiej informuje, że od Środy Popielcowej, w wybranych kościołach Warszawy obu diecezji na wzór liturgii rzymskiej rozpocznie się modlitwa w Wielkopostnych Kościołach Stacyjnych. Trwać ona będzie aż do Niedzieli Palmowej Męki Pańskiej. Szczegóły na plakacie w tablicy ogłoszeń przy wyjściu z kościoła.
  7. Ks. Rafał zaprasza młodzież i studentów na spotkanie wspólnoty Oazowej w sobotę 9 marca o 11.oo w salce domu parafialnego.
  8. Zapraszamy do udziału w pielgrzymkach: do Sanktuarium Maryjnego w Licheniu 11/12 maja oraz do Lwowa 1-4 lipca. Telefon kontaktowy oraz informacje zamieszczone są na tablicach ogłoszeń i na stronie www parafii. Organizujemy wyjazd na Misterium Męki Pańskiej w Czerwińsku n/Wisłą w dniu 6 kwietnia (sobota). Koszt 50zł, płatny przy zapisie do 17 marca w kiosku Fundacji. Zbiórka i wyjazd o godz. 10.30 z parkingu przykościelnego – powrót około 16.30. (pozostało jeszcze kilka miejsc)
  9. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej. Prosimy o odbieranie marcowego numeru miesięcznika „Różaniec”.