Kategorie
Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia-8 grudnia 2019-II ndz Adwentu

  1. Dziś Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, zapraszamy do wspólnej modlitwy na sumie podczas Godziny Łaski. O godz. 16.oo msza św. dla rodziców i dzieci przygotowujących do I Komunii św.
  2. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy XX Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Pamiętajmy w naszych modlitwach o braciach i siostrach ze Wschodu – część ofiar złożonych na tace będzie przekazana na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
  3. W dni powszednie Adwentu o godz. 6.50 jest sprawowana msza św. wotywna Rorate o Matce Bożej. Zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci.
  4. W przyszłą niedzielę, 15 grudnia, rozpoczną się adwentowe rekolekcje – nauki będzie głosić o.Andrzej Kukła, Redeptorysta, podczas wszystkich mszy św. W poniedziałek i wtorek, podczas mszy o 6.50, 12.00 i 18.00. Spowiedź każdego dnia pół godziny przed mszą św.
  5. Świece „Caritas” na stół wigilijny można nabyć w zakrystii ministranckiej. Ich zakup jest włączeniem się w Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
  6. Jeszcze do najbliższej środy zbieramy zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny (RTV, AGD, komputery, drukarki, telefony komórkowe itp.), w godz. 8-10 i 16-20 w podwórzu przy salach domu parafialnego. Przychody z akcji wspomogą zakup sprzętu do szpitali w Afryce, prowadzonych przez Siostry Orionistki i Pallotynki.
  7. Pan organista zakończył roznoszenie poświęconych opłatków wigilijnych do naszych domów. Osoby których nie było, mogą po każdej mszy nabyć je pod chórem.
  8. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej. Polecamy tygodniki Gość Niedzielny i Niedziela. Prosimy o odbieranie miesięcznika Różaniec.
  9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy katolickim pogrzebem: śp.Zdzisława Mączyńskiego. Wieczny odpoczynek…