Ogłoszenia parafialne 10 lutego 2019 – V niedziela zwykła

 1. Jutro, Wspomnienie NMP z Lourdes i Światowy Dzień Chorego. Pamiętajmy o modlitwie za osoby chore, sędziwe i dotknięte cierpieniem. W naszej parafii Dzień Chorego przeżywać będziemy, jak zawsze, w czerwcu.
 2. Spotkanie Kręgu Biblijnego, w środę, 13 lutego, o godz. 19.oo w sali domu parafialnego (prosimy przeczytać 11 rozdział Ewangelii św. Jana).
 3. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VIII-ych szkoły podstawowej z ks. proboszczem, w piątek 15 lutego, o godz. 19.oo, w sali domu parafialnego (prosimy zabrać ze sobą indeksy i katechizmy).
 4. Msza św. dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św., w niedzielę 17 lutego o 16.oo.
 5. Zakończyliśmy kolędę – pragniemy podziękować wszystkim, którzy otworzyli drzwi swoich domów abyśmy mogli je błogosławić. Dziękujemy za złożone ofiary, które przeznaczamy na renowację i utrzymanie świątyni. Wyrażamy naszą wdzięczność tym, którzy nas przywozili i odwozili z wizyt oraz tym, którzy przyjmowali nas obiadem czy kolacją.
 6. Fundacja Memento Mori zaprasza do udziału w pielgrzymkach: do Sanktuarium Maryjnego w Licheniu w dniach 11-12 maja oraz do Lwowa w dniach 1-4 lipca. Telefon kontaktowy oraz informacje szczegółowe zamieszczone są na tablicach ogłoszeń i na stronie www parafii.
 7. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej. Prosimy o odbieranie lutowego numeru miesięcznika „Różaniec”.
 8. W minionym tygodniu pożegnaliśmy katolickim pogrzebem: śp.Bogusława Regułę, Mariannę Bochyńską i Piotra Hołdaka. Wieczny odpoczynek.

 

Pielgrzymka na Ukrainę 01-04.07.2019
1 DZIEŃ: LESZNO – STRADCZ – LWÓW Zbiórka na parkingu przy kościele o godzinie 04:45. Wyjazd o godz. 05:00. Przejazd przez Polskę na Ukrainę do małej wsi Stradcz – gdzie na  pobliskiej Górze Stradeckiej  (Stradczańska, 359 m. n.p.m.) zobaczymy słynną grotę.  Stradczańskie groty były miejscem ukrywania się okolicznych mieszkańców podczas najazdów tatarskich. Gdy mnisi odmówili Tatarom wydania chłopów, najeźdźcy rozpalili u wejścia do jaskiń ogniska i większość ukrywających się udusiła. Zbeszczeczeniu  ciał  przeszkodzić miała poganom cudowna interwencja Matki Boskiej. Na stokach Góry Stradczeńskiej znajduje się Droga Krzyżowa. Na przycerkiewnym cmentarzu pochowano miejscowych duchownych – proboszcza Mykołę Konrada i diakona Wołodymyra Iwanowycza Pryjmę, zamordowanych przez NKWD w 1941 r. i beatyfikowanych przez św. Jana Pawła II podczas pielgrzymki papieża na Ukrainę w 2001 r.Na odpoczynek udamy się do Domu Pielgrzyma położonego na obrzeżach Lwowa.

2 DZIEŃ: LWÓW Po śniadaniu – udamy się na zwiedzanie Lwowa. Spacer zaczniemy od starówki Lwowskiej, a następnie zwiedzimy:Bazylikę Metropolitalną – Katedrę Niebowzięcia NMP jeden z najstarszych kościołów Lwowa – siedzibę lwowskich arcybiskupów , Kaplicę Boimów (właściwie kaplica Trójcy Świętej i Męki Pańskiej – zabytkowa grobowa kaplica lwowskiej rodziny kupieckiej Boimów).   Czarną Kamienicę, pałac Korniakta, Pałac Lubomirskich, Klasztor Dominikanów, Katedrę Ormiańską – choć położona jest w samym centrum tętniącego życiem miasta, nie każdy odnajdzie do niej wejście ukryte jakby w plątaninie zaułków. Chroni to katedrę przed tłumami turystów i stwarza znakomite warunki do jej obejrzenia. Operę Lwowską, Cerkiew Zaśnięcia NMP, Pomnik Mickiewicza, Arsenał, Klasztor Bernardynów, a także klimatyczne uliczki i podwórka, urocze restauracyjki i kawiarenki. Na zakończenie dnia udamy się na Cmentarz Łyczakowski i Cmentarz Obrońców Lwowa, potocznie nazywany często Cmentarzem Orląt Lwowskich, który obok cmentarza na Monte Cassino czy wojskowego cmentarza na Rossie w Wilnie, jest jednym z najważniejszych polskich cmentarzy znajdujących się poza granicami.     

3 DZIEŃ: OLESKO – POCZAJÓW – KRZEMIENIEC  Po śniadaniu udamy się do Oleska: Olesko to osiedle typu miejskiego na Ukrainie, w obwodzie lwowskim, w rejonie buskim. Prywatne miasto szlacheckie lokowane w 1441 roku położone było w XVI wieku w województwie ruskim. W 1629 r. na zamku w Olesku urodził się król Jan III Sobieski. W miasteczku tym zwiedzimy zamek a następnie udamy się do  Ławry Zaśnięcia Matki Boskiej w Poczajowie – najważniejszego ośrodka prawosławnego życia monastycznego na Wołyniu i drugiego na całej Ukrainie (po Ławrze Peczerskiej w Kijowie). W XII w. pustelnicy z Ławry Kijowskiej zamieszkiwali okoliczne groty (pustelnie), a miejsce pod budowę pierwszej świątyni wskazać miała mnichom sama Matka Boska, pozostawiając w miejscu swojej epifanii święte źródełko. Kolejne ukazanie się Bogarodzicy nad okolicznym wzgórzem miało mieć miejsce w 1240 r. i „zniechęcić” tatarskich najeźdźców do zrujnowania klasztoru. Pamiątką po tym wydarzeniu jest ślad… stopy Bogarodzicy utrwalony w skalnym kamieniu.  Z Poczajowa udamy się do Krzemieńca rodzinnego Miasta Juliusza Słowackiego. W drodze powrotnej do Lwowa zatrzymamy się na chwilę u „Źródła św. Anny” we wsi Onyszkowce gdzie pośród malowniczych wołyńskich równin znajduje się żeński klasztor. Obok klasztoru wypływa cudowne źródło, którego woda – zawierająca m.in. krzemionkę i jony srebra – ma podobno zadziwiające właściwości lecznicze. Jak każde „święte miejsce”, ma swoją legendę, którą poznamy na miejscu.  Powrót do Lwowa. Obiadokolacja. Nocleg.

4 DZIEŃ: LWÓW – ŻÓŁKIEW – WARSZAWA Po śniadaniu udamy się w drogę powrotną do Polski zatrzymamy się jeszcze w Żółkwi – dawnej rezydencji Żółkiewskich i Sobieskich odbędziemy spacer po starym mieście, nawiedzimy kolegiatę z grobami Żółkiewskich i Sobieskich. Przyjazd do Warszawy w godzinach wieczornych.

Cena w zależności od liczby uczestników kształtuje się ca 800 zł/os. i obejmuje:

 

 • Zakwaterowanie w domu pielgrzyma – w pokojach 2 osobowych z łazienkami na obrzeżach Lwowa
 • Wyżywienie; cieple trzy daniowe obiadokolacje, śniadania (pieczywo, wędlina, nabiał, dżem, nutella, kawa,herbata…)
 • Ubezpieczenie SIGNAL IDUNA od kosztów leczenia i następstw nieszczęśliwych wypadków
 • Opieka pilota /przewodnika
 • Przejazd autokarem turystycznym
 • Opłaty przejazdowe i drogowe
 • Opłaty za przewodników lokalnych
 • Wstępy do zwiedzanych obiektów (Olesko – Poczajów – Krzemieniec – Kaplica Boimów – Cmentarz Łyczakowski – Katedra łacińska + ormiańska).
 • Cena nie zawiera:
 • wydatków własnych
 • istnieje możliwość zamówienia podczas kolacji kapeli -zespół do tańca – ok 350 – 400 uah/godz,– ok. 55 – 60 pln/ za godz.

Uwaga! Na Ukrainę wymagany jest paszport! Zapisy przyjmowane są pod numerem telefonu:

                           691 758 811 lub w kiosku Fundacji.