Ogłoszenia parafialne 16 grudnia 2018 – III niedziela adwentu

  1. Rozpoczęliśmy rekolekcje adwentowe – dziś nauki rekolekcyjne głoszone są podczas wszystkich mszy św. W poniedziałek i wtorek, podczas mszy o 6.50, 12.00 i 18.00. Spowiedź każdego dnia pół godziny przed mszą św.
  2. W dni powszednie Adwentu o godz. 6.50 jest sprawowana msza św. wotywna Rorate o Matce Bożej. Zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci. Zakończenie konkursu dla dzieci z losowaniem figurki Matki Bożej: 24 grudnia.
  3. Prosimy zgłaszać chorych w zakrystii i kancelarii, którzy nie przystąpili jeszcze do spowiedzi i komunii św. w Adwencie. Odwiedzimy ich w piątek, 21 grudnia.
  4. Do spowiedzi można przystąpić podczas rekolekcji oraz w czwartek, piątek i sobotę po południu od godz. 17.30. Prosimy jednak nie odkładać spowiedzi na ostatnią niedzielę adwentu.
  5. Pozostała niewielka już ilość świec „Caritas”. Ich zakup jest włączeniem się w Wigilijnego Dzieło Pomocy Dzieciom.
  6. 24 grudnia, w poniedziałek wieczorem – Wigilia Narodzenia Pańskiego – nie będzie mszy św. o godz. 18.oo – zasiądziemy w naszych domach do wieczerzy; zachęcamy do zachowania tradycyjnego postu. O północy Msza św. – „pasterka” i jak zwykle poprzedzi ją o 23.3o Godzina Czytań. W Boże Narodzenie, 25 grudnia (wtorek) i święto św. Szczepana, 26 grudnia (środa), msze św. według porządku niedzielnego.
  7. Wizytę duszpasterską rodzin – kolędę rozpoczniemy od 2 stycznia 2019.
  8. Już dziś zapraszamy na Świąteczny Koncert, w dniu 26 grudnia o godz. 12.45. Wystąpi Kwartet Smyczkowy Filharmonii Narodowej (w programie Vivaldi, Chopin i kolędy). Szczegóły na plakacie w gablocie.
  9. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej. Polecamy tygodnik GOŚĆ NIEDZIELNY a w nim płyta CD z kolędami.
  10. W minionym tygodniu pożegnaliśmy katolickim pogrzebem: śp. Bogdana Pielacińskiego i Henryka Stachurskiego. Wieczny odpoczynek…