Ogłoszenia parafialne 16 września 2018 – XXIV niedziela zwykła

  1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy 79. rocznicę spalenia Leszna, o godz. 12.oo msza św. w intencji zamordowanych w czasie II wojny światowej naszych parafian oraz wszystkich, którzy zginęli w obronie Ojczyzny. Po mszy św. udamy się z przedstawicielami władz gminnych i samorządowych oraz pocztami sztandarowymi z naszego terenu na cmentarz aby złożyć kwiaty na grobach żołnierzy i zapalić znicze. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy.
  2. Także dziś, msza św. dla rodziców i dzieci przygotowujących się do uroczystości przyjęcia I Komunii św., o godz. 16.oo.
  3. Ks. Rafał zaprasza na spotkanie ministrantów i lektorów oraz chętnych do podjęcia posługi ministranckiej, w sobotę, 22 września, o godz. 10.oo.
  4. Poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych uczniów klas I, w przyszłą niedzielę, 23 września, na mszy św. o godz. 10.30.
  5. Jest jeszcze kilkanaście wolnych miejsc na Parafialną Pielgrzymkę, na czuwanie nocne na Jasnej Górze w dniach 30 września / 1 października (ndz/pon). Zapisy w kancelarii. Dane potrzebne do zapisu to: imię i nazwisko, adres, pesel i nr telefonu – koszt 85 zł. Osoby, które się zapisały prosimy o uzupełnienie danych i wpłatę.
  6. Nasza parafia i Inicjatywa Tato.net, zapraszają na warsztaty „7 sekretów efektywnego ojcostwa”, czyli jak wzmocnić swoje ojcowskie umiejętności i stawać się bohaterem dla swoich dzieci. Spotkania odbędą się w dniach 5 i 6 października, w salce domu parafialnego. Zapisy za pośrednictwem strony www.tato.net/w/leszno, informacje także na plakacie przy wyjściu z kościoła.
  7. Narodowy Instytut Fryderyka Chopina zaprasza do domu urodzenia kompozytora w Żelazowej Woli oraz muzeum. Szczegółowy plan imprez na plakacie przy wyjściu z kościoła oraz Internecie.
  8. Polecamy uwadze naszych parafian prasę katolicką, którą można nabyć w zakrystii. Przedstawicielki Kół Żywego Różańca prosimy o odbieranie miesięcznika „Różaniec”.
  9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy katolickim pogrzebem: +Macieja Gołębiowskiego, Władysława Kulpika i Stanisława Baumana. Wieczny odpoczynek…