Ogłoszenia parafialne 20 sierpnia 2017

  1. W odpowiedzi na wezwanie Prymasa Polski, informujemy, że część ofiar złożonych dziś na tacę, zostanie przekazana na rzecz poszkodowanych podczas niedawnych nawałnic. Można także pomóc wysyłając SMS z hasłem WICHURA pod numer 72052 (koszt 2,46) lub dokonać wpłaty na konto Caritas  PL 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 – z dopiskiem WICHURA.
  2. Trwa miesiąc sierpień, który od wielu lat jest miesiącem trzeźwości. Apelujemy i zachęcamy do unikania alkoholu.
  3. Zbiórka uczestników pielgrzymki do Wilna, w dniu 24 sierpnia (czwartek) na parkingu przy kościele i wyjazd o 4.45. Prosimy pamiętać o zabraniu dowodu lub paszportu oraz prowiantu. Pozostałe informacje pod numerem 692 497 857.
  4. W sobotę, 26 sierpnia, Uroczystość NMP Częstochowskiej.
  5. Zebranie organizacyjne dla uczestników wrześniowej pielgrzymki do Fatimy w niedzielę, 3 września, o godz. 16.3o w salce domu parafialnego.
  6. Nasza tradycyjna Parafialna Pielgrzymka na czuwanie nocne na Jasnej Górze odbędzie się w dniach 1/2 października (niedziela/poniedziałek). Trwają już zapisy w kancelarii; koszt 80 zł. Dane potrzebne do zapisu to: imię i nazwisko, adres, pesel i nr telefonu.
  7. Szukamy wolontariuszy którzy pragną włączyć się w akcję Szlachetna Paczka w naszej parafii. Chętni proszeni są o kontakt z Piotrem Bieńko pod numerem telefonu 511 412 120 do końca sierpnia. Szczegóły w Internecie www.superw.pl i gablocie przy wyjściu z kościoła.
  8. Polecamy uwadze naszych parafian prasę katolicką, którą można nabyć w zakrystii – tygodniki NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY.
  9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy katolickim pogrzebem: + Ludwika Żelechowskiego, Irenę Sadomską, Halinę Danielak. Wieczny odpoczynek.

 

W nawiązaniu do wiadomości jakie napływają z miejscowości zniszczonych przez nawałnice dnia 11 sierpnia br., składam moje kondolencje wszystkim, którzy przeżywają dotkliwą stratę swoich bliskich. Słowa mojej solidarności i zapewnienia o modlitwie kieruję również do tych poszkodowanych, którzy ucierpieli i ponieśli dotkliwe szkody materialne.

Zwracam się z apelem do wszystkich Polaków, prosząc o wsparcie dla dotkniętych skutkami nawałnic. Proszę tak o modlitwę, jak i pomoc materialną, której można udzielić w ramach akcji organizowanej przez Caritas Polska.

Aby pomóc należy wysłać SMS z hasłem WICHURA pod numer 72052 (koszt 2,46 zł z VAT) lub dokonać wpłaty na konto Caritas  PL 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 – z dopiskiem WICHURA.

Bliższe informacje dotyczące sposobów pomocy można odnaleźć na stronie internetowej www.caritas.pl

Dziękuję wszystkim za zaangażowanie i z serca błogosławię,

+Stanisław Gądecki Arcybiskup Metropolita Poznański Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski