Ogłoszenia parafialne 23 grudnia 2018 – IV niedziela adwentu

1. Jutro ostatnia msza wotywna Rorate o Matce Bożej o godz. 6.50, a także zakończenie konkursu dla dzieci z losowaniem figurki Matki Bożej. Nie będzie w tym dniu mszy o godz. 18.oo. Wieczorem – Wigilia Narodzenia Pańskiego – zasiądziemy w naszych domach do wieczerzy; zachęcamy do zachowania tradycyjnego postu. O północy Msza św. – „pasterka” i jak zwykle poprzedzi ją o 23.3o Godzina Czytań. W Boże Narodzenie, 25 grudnia (wtorek) i święto św. Szczepana, 26 grudnia (środa), msze św. według porządku niedzielnego.
  2. Pozostała już niewielka ilość świec „Caritas”. Ich zakup jest włączeniem się w Wigilijnego Dzieło Pomocy Dzieciom.
  3. Zapraszamy na Świąteczny Koncert, w dniu 26 grudnia o godz. 12.45. Wystąpi Kwartet Smyczkowy Filharmonii Narodowej (w programie Vivaldi, Chopin i kolędy). Szczegóły na plakacie w gablocie.
  4. Wizytę duszpasterską rodzin – kolędę rozpoczniemy od nowego roku według następującego porządku:

2 stycznia – środa – Białutki od 8.3o; Podchorążych, Wrzosowa i Harcerska od 16.oo

3 stycznia – czwartek – Białuty i Wąsy od 8.3o; Młynarska, Murarska, Szkolna, Jaśminowa i Kwiatowa od 16.oo

5 stycznia – sobota – Czarnów od 8.3o; Strażacka i Partyzantów od 16.oo.

Prosimy o wszelką pomoc w dotarciu do domów, a szczególnie o podwiezienie do wyznaczonych miejscowości. Kancelaria w te dni będzie czynna tylko po porannej mszy św., prosimy jednak upewnić się wcześniej telefonicznie.

1. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej. Polecamy tygodniki w świątecznych wydaniach: NIEDZIELA z płytą z kolędami w wykonaniu Ryszarda Rynkowskiego za 10 zł i GOŚĆ NIEDZIELNY z rytuałem wigilijnym za 8 zł.
  2. W minionym tygodniu pożegnaliśmy katolickim pogrzebem: śp. Henrykę Skolimowską i Krystynę Zduńczyk. Wieczny odpoczynek