Ogłoszenia parafialne 24 czerwca 2018

Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela

W NASZEJ PARAFII UROCZYSTOŚĆ PATRONALNA

 

  1. Główną Mszę św. odpustu, dziś o godz. 12.oo odprawi i kazanie wygłosi: ks. prałat Janusz Bodzon, kanclerz Kurii Archidiecezji Warszawskiej.
  2. Zapraszamy na ostatni tydzień Nabożeństw ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, w dni powszednie po wieczornej mszy św.
  3. Władza Archidiecezji Warszawskiej zwolniła ks. Dominika Maciejczyka z urzędu wikariusza naszej parafii. Dziękujemy Wielebnemu Księdzu za dwuletnią posługę duszpasterską i katechetyczną w naszej wspólnocie. Jednocześnie ta sama Władza, mianowała ks. Roberta Mikosa wikariuszem naszej parafii.
  4. W piątek, 29 czerwca, Uroczystość Apostołów Piotra i Pawła. Można zyskać odpust zupełny posługując się dewocjonaliami poświęconymi przez Papieża lub biskupa pod warunkiem odmówienia Wyznania wiary.
  5. Msza św. za śp. ks. kanonika Władysława Florowskiego w piątek, o 18.oo.
  6. Także w piątek gościć będziemy na noclegu, pątników Pielgrzymki Różańcowej do Gietrzwałdu, organizowanej przez Duszpasterstwo Tradycji Łacińskiej z o. Krzysztofem Stępowskim. Apel Maryjny o 20.3o w piątek, a Msza św. Trydencka w sobotę o 8.oo. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  7. Od niedzieli 1 lipca, aż do końca wakacji nie będzie mszy św. w niedziele o godz. 10.3o.
  8. Siostry Franciszkanki Służebnice Krzyża oraz dzieci i młodzież z Lasek, dziękują za modlitwę i ofiarne serca. Podczas zeszłotygodniowej kwesty zebrano 8 761,01 zł.
  9. W zakrystii nabyć można tygodniki katolickie: NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY oraz miesięcznik: WZRASTANIE.
  10. W minionym tygodniu pożegnaliśmy katolickim pogrzebem: + Wandę Wieczorek, Bogusławę Pytlakowską, Grzegorza Albinowskiego i Halinę Dudkiewicz. Wieczny odpoczynek…