Ogłoszenia parafialne 26 sierpnia – (XXI niedziela zwykła) Uroczystość NMP Częstochowskiej

  1. Władza Archidiecezji Warszawskiej mianowała ks. Rafała Jaworskiego wikariuszem naszej parafii. Wielebnemu Księdzu życzymy Bożego błogosławieństwa, życzliwości ludzi i obfitych owoców posługi duszpasterskiej i katechetycznej.
  2. We środę, 29 sierpnia, wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela – święto patronalne naszej Archikatedry w Warszawie.
  3. W sobotę, 1 września, msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi o 7.oo. W tym dniu mija 79. rocznica wybuchu II wojny światowej – prosimy o modlitwę za poległych i pomordowanych w czasie wojny.
  4. Również, 1 września, nastąpi poświęcenie i otwarcie kaplicy Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu, wchodzącej w skład Centrum Modlitwy o Pokój, powstającego w bazylice NMP Niepokalanej Wszechpośredniczki Łask w Niepokalanowie. Uroczystości rozpoczną się już od godziny 9.oo. Msza św. o 12.oo.
  5. W przyszłą niedzielę po sumie, adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna. Zapraszamy asystę kościelną i bielanki.
  6. Nasza tradycyjna Parafialna Pielgrzymka na czuwanie nocne na Jasnej Górze odbędzie się w dniach 30 września/1 października 2018 (niedziela/poniedziałek). Zapisy w kancelarii. Dane potrzebne do zapisu to: imię i nazwisko, adres, pesel i nr telefonu – koszt 85 zł.
  7. Posiadamy jeszcze jedno wolne miejsce na pielgrzymkę do Lourdes i Sanktuariów Francji i Hiszpanii oraz zapraszamy na spotkanie organizacyjne przed wyjazdem, w niedzielę, 2 września, o godz. 16.oo do sali domu parafialnego.
  8. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.