Ogłoszenia parafialne 29 lipca 2018 – XVII niedziela zwykła

1. Dziś, tradycyjnie poświęcamy pojazdy na parkingu przy kościele po każdej mszy św. Prosimy o szczególne zachowanie ostrożności przy wyjeździe. W naszych modlitwach polecajmy kierowców i wszystkich podróżujących.
  2. Przypominamy, że w niedziele lipca i sierpnia, msze św. są odprawiane o 7.3o, 9.oo, 12.oo i 18.oo. W dni powszednie bez zmian.
  3. We środę, 1 sierpnia, 74. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego; w naszych modlitwach pamiętajmy o poległych w powstaniu.
  4. 2 sierpnia, w kościołach parafialnych można zyskać odpust zupełny „Porcjunkuli”. Warunki: pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie w nim modlitw Ojcze nasz i Wyznania wiary.
  5. W tym tygodniu, I piątek i I sobota miesiąca. Msze św. ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa i Niepokalanego Serca Maryi o godz. 7. Adoracja Najśw. Sakramentu, w piątek, rozpocznie się Koronką do Miłosierdzia Bożego o 15.00. Spowiedź od 17.30. Chorych odwiedzimy w następny I piątek miesiąca, we wrześniu.
  6. Za tydzień – I niedziela miesiąca. Po sumie krótka adoracja i procesja z Najświętszym Sakramentem. Do udziału zapraszamy bielanki i asystę.
  7. Także w niedzielę, 5 sierpnia, przez naszą parafię przechodzić będzie 38. Warszawska Akademicka Pielgrzymka Metropolitalna na Jasną Górę. Wielu gospodarzy udzieli pątnikom noclegu. Około godziny 17.oo, zaplanowany jest odpoczynek części pielgrzymów na terenie przy kościelnym. Zwracamy się już dziś z prośbą do naszych parafian o godne ich przyjęcie i wsparcie żywnością i napojami, tak jak to było w latach ubiegłych. Przyjęcie pielgrzymów i wsparcie ich naszymi darami jest włączeniem się w trud pielgrzymowania. Zachęcamy także te osoby z naszej parafii, które mogą, aby dołączyły do pielgrzymki na Jasną Górę. Zapisy w kościele akademickim św. Anny w Warszawie od 1 sierpnia.
  9. Wszystkim naszym parafianom udającym się na urlop życzymy udanego czasu odpoczynku i szczęśliwego powrotu do domu. Jednocześnie przypominamy, że urlop nie zwalnia nas od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św.
  10. W minionym tygodniu pożegnaliśmy katolickim pogrzebem: + Stanisławę Bartosik, Kazimierza Jarosińskiego i Zdzisława Wójcickiego. Wieczny odpoczynek…