Ogłoszenia parafialne 30 grudnia 2018 – Niedziela Świętej Rodziny

  1. Dziś obchodzimy Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.
  2. Jutro w poniedziałek, msza św. i nabożeństwo na zakończenie roku kalendarzowego o godz. 18.oo.
  3. We wtorek, 1 stycznia, Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – Nowy Rok. Porządek mszy niedzielny i obowiązek w nich uczestnictwa.
  4. W tym tygodniu I piątek i I sobota miesiąca. Msze św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa i Niepokalanego Serca Maryi o godz. 7. Adoracja Najświętszego Sakramentu, w piątek, rozpocznie się Koronką do Miłosierdzia Bożego o 15.00. Spowiedź od 17.30. Chorych odwiedzimy z posługą sakramentalną przed południem.
  5. W piątek, 4 stycznia, spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VIII-mych w salce domu parafialnego. Prosimy wziąć ze sobą długopis i indeks do bierzmowania. Obecność jest obowiązkowa.
  6. W przyszłą niedzielę, 6 stycznia, Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli) podczas każdej mszy obrzęd błogosławieństwa kredy i kadzidła. Po mszy św. o 12.oo adoracja i modlitwa z racji I niedzieli miesiąca. Także w tym dniu z Placu Zamkowego w Warszawie, o godz. 12.00, już po raz kolejny wyruszy Orszak Trzech Króli. Organizatorzy zapraszają wszystkich, a szczególnie rodziny z dziećmi.
  7. Wizyta duszpasterska rodzin – kolęda według następującego porządku:

2 stycznia – środa – Białutki od 8.3o; Podchorążych, Wrzosowa i Harcerska od 16.oo

3 stycznia – czwartek – Białuty i Wąsy od 8.3o; Młynarska i Murarska, Szkolna, Jaśminowa i Kwiatowa od 16.oo

5 stycznia – sobota – Czarnów od 8.3o; Strażacka i Partyzantów od 16.oo.

W następnym tygodniu planujemy odwiedzić podczas kolędy:

7 stycznia – poniedziałek – Czarna Droga oraz Walentów i Szadkówek od 8.3o;

Al. Wojska Polskiego, Krótka i Błońska 67-73(domy przy drodze na Wąsy) od 16.oo

Prosimy o wszelką pomoc w dotarciu do domów, a szczególnie o podwiezienie do wyznaczonych miejscowości. Kancelaria w te dni będzie czynna tylko po porannej mszy św., prosimy jednak upewnić się wcześniej telefonicznie.

  1. Prosimy o odbieranie styczniowego numeru miesięcznika Różaniec.
  2. W minionym tygodniu pożegnaliśmy katolickim pogrzebem: śp.Reginę Wild i Wiesławę Rybak. Wieczny odpoczynek…