Ogłoszenia parafialne 8 kwietnia 2018

 1. Składamy podziękowanie wszystkim, którzy złożyli ofiary na kwiaty do Grobu Pana Jezusa oraz p. Witoldowi Winnickiemu za dekoracje kwiatowe. Dziękujemy także pp. Kąpińskim (hurtowni SACRUM) za dar w postaci świecy paschalnej.
 2. Dziś w naszym kościele, o godz. 15.oo, Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Centralne nabożeństwo pod przewodnictwem J. Em. Kazimierza Kard. Nycza, odbędzie się w Warszawie przy figurze Jezusa Miłosiernego, w Parku Moczydło (u zbiegu ulic Górczewskiej i Deotymy) także o 15.00.
 3. W związku z tym, że w bieżącym roku Uroczystość Zwiastowania Pańskiego przypadła w Niedzielę Palmową, to liturgicznie została przeniesiona na poniedziałek po Niedzieli Miłosierdzia, czyli jutro, 9 kwietnia – msze św. o 7.oo, 10.3o i 18.oo.
 4. Spotkanie Kręgu Biblijnego we wtorek, 10 kwietnia, o godz. 19.oo (jako przygotowanie prosimy przeczytać ostatnie rozdziały księgi Rodzaju).
 5. W przyszłą niedzielę, msza św. dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św., o godz. 16.oo.
 6. Ks. Proboszcz zaprasza członków Rady Parafialnej na spotkanie w niedzielę, 22 kwietnia, o godz. 16.oo, do sali domu parafialnego.
 7. Informujemy, że w dniach 27 i 29 kwietnia (piątek i niedziela) odwiedzi naszą parafię Ksiądz Biskup Piotr Jarecki, który przeprowadzi wizytację kanoniczną.
 8. Fundacja MEMENTO MORI organizuję dwie pielgrzymki: Szlakiem Drewnianych Kościołów na Podhalu, 20 – 23 czerwca br., oraz na Ukrainę, 11 – 14 sierpnia br. Wszelkie informacje można uzyskać na tablicy ogłoszeń przy wyjściu z kościoła lub na stronie internetowej naszej parafii.
 9. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej. Prosimy o odbieranie kwietniowego numeru miesięcznika „Różaniec”.
 10. W minionym tygodniu pożegnaliśmy katolickim pogrzebem: ś.p. Kazimierza Wasiaka. Wieczny odpoczynek…

Pielgrzymka na Ukrainę 11-14 Sierpień 2018

1 DZIEŃ: LESZNO – STRADCZ – LWÓW Zbiórka na parkingu przy kościele o godzinie 04:45. Wyjazd o godz. 05:00. Przejazd przez Polskę na Ukrainę do małej wsi Stradcz – gdzie na pobliskiej Górze Stradeckiej (Stradczańska, 359 m. n.p.m.) zobaczymy słynną grotę. Stradczańskie groty były miejscem ukrywania się okolicznych mieszkańców podczas najazdów tatarskich. Gdy mnisi odmówili Tatarom wydania chłopów, najeźdźcy rozpalili u wejścia do jaskiń ogniska i większość ukrywających się udusiła. Zbeszczeczeniu ciał przeszkodzić miała poganom cudowna interwencja Matki Boskiej. Na stokach Góry Stradczeńskiej znajduje się Droga Krzyżowa. Na przycerkiewnym cmentarzu pochowano miejscowych duchownych – proboszcza Mykołę Konrada i diakona Wołodymyra Iwanowycza Pryjmę, zamordowanych przez NKWD w 1941 r. i beatyfikowanych przez św. Jana Pawła II podczas pielgrzymki papieża na Ukrainę w 2001 r.   Na odpoczynek udamy się do Domu Pielgrzyma położonego na obrzeżach Lwowa.

2 DZIEŃ: LWÓW Po śniadaniu – z lokalnym przewodnikiem i udamy się na zwiedzanie Lwowa. Spacer zaczniemy od starówki Lwowskiej, a następnie zwiedzimy:

 • Bazylikę Metropolitalną – Katedrę Niebowzięcia NMP jeden z najstarszych kościołów Lwowa – siedzibę lwowskich arcybiskupów
 • Kaplicę Boimów (właściwie kaplica Trójcy Świętej i Męki Pańskiej – zabytkowa grobowa kaplica lwowskiej rodziny kupieckiej Boimów). 
 • Czarną Kamienicę, pałac Korniakta, Pałac Lubomirskich, Klasztor Dominikanów, Katedrę Ormiańską – choć położona jest w samym centrum tętniącego życiem miasta, nie każdy odnajdzie do niej wejście ukryte jakby w plątaninie zaułków. Chroni to katedrę przed tłumami turystów i stwarza znakomite warunki do jej obejrzenia.
 • Operę Lwowską, Cerkiew Zaśnięcia NMP, Pomnik Mickiewicza, Arsenał, Klasztor Bernardynów, a także klimatyczne uliczki i podwórka, urocze restauracyjki i kawiarenki.
 • Na zakończenie dnia udamy się na Cmentarz Łyczakowski i Cmentarz Obrońców Lwowa, potocznie nazywany często Cmentarzem Orląt Lwowskich, który obok cmentarza na Monte Cassino czy wojskowego cmentarza na Rossie w Wilnie, jest jednym z najważniejszych polskich cmentarzy znajdujących się poza granicami. 
  Kolację tego dnia spożyjemy w lokalnej Restauracji wsłuchując się w dźwięki lwowskich utworów.

3 DZIEŃ: OLESKO – POCZAJÓW – KRZEMIENIEC Po śniadaniu udamy się do Oleska: Olesko to osiedle typu miejskiego na Ukrainie, w obwodzie lwowskim, w rejonie buskim. Prywatne miasto szlacheckie lokowane w 1441 roku położone było w XVI wieku w województwie ruskim. W 1629 r. na zamku w Olesku urodził się król Jan III Sobieski. W miasteczku tym zwiedzimy zamek, a następnie udamy się do  Ławry Zaśnięcia Matki Boskiej w Poczajowie – najważniejszego ośrodka prawosławnego życia monastycznego na Wołyniu i drugiego na całej Ukrainie (po Ławrze Peczerskiej w Kijowie). W XII w. pustelnicy z Ławry Kijowskiej zamieszkiwali okoliczne groty (pustelnie), a miejsce pod budowę pierwszej świątyni wskazać miała mnichom sama Matka Boska, pozostawiając w miejscu swojej epifanii święte źródełko. Kolejne ukazanie się Bogarodzicy nad okolicznym wzgórzem miało mieć miejsce w 1240 r. i „zniechęcić” tatarskich najeźdźców do zrujnowania klasztoru. Pamiątką po tym wydarzeniu jest ślad… stopy Bogarodzicy utrwalony w skalnym kamieniu.  Z Poczajowa udamy się do Krzemieńca rodzinnego Miasta Juliusza Słowackiego. W drodze powrotnej do Lwowa zatrzymamy się na chwilę u „Źródła św. Anny” we wsi Onyszkowce, gdzie pośród malowniczych wołyńskich równin znajduje się żeński klasztor. Obok klasztoru wypływa cudowne źródło, którego woda – zawierająca m.in. krzemionkę i jony srebra – ma podobno zadziwiające właściwości lecznicze. Jak każde „święte miejsce”, ma swoją legendę, którą poznamy na miejscu. Powrót do Lwowa. Obiadokolacja. Nocleg.

4 DZIEŃ: LWÓW – ŻÓŁKIEW – WARSZAWA Po śniadaniu udamy się w drogę powrotną do Polski zatrzymamy się jeszcze w Żółkwi – dawnej rezydencji Żółkiewskich i Sobieskich odbędziemy spacer po starym mieście, nawiedzimy kolegiatę z grobami Żółkiewskich i Sobieskich. Przyjazd do Warszawy w godzinach wieczornych.

Zakwaterowanie: www.lwow-dompielgrzyma.com / Dom Pielgrzyma im.bł. Jakuba Strzemię

Cena uzależniona jest od ilości osób w grupie: Cena za osobę w pokoju 2-osobowym
Gr. minimum 40 osób

760 PLN

 Cena zawiera:

 • zakwaterowanie w domu pielgrzyma – w pokojach 2 osobowych z łazienkami na obrzeżach Lwowa
 • wyżywienie: cieple trzy daniowe obiadokolacje, śniadania (pieczywo, wędlina, nabiał, dżem, nutella, kawa, herbata…)
 • jedna kolacja w lokalnej Restauracji we Lwowie z regionalną muzyką.
 • ubezpieczenie SIGNAL IDUNA od kosztów leczenia i następstw nieszczęśliwych wypadków
 • Opieka pilota /przewodnika
 • przejazd autokarem turystycznym
 • opłaty przejazdowe i drogowe
 • opłaty za przewodników lokalnych: wstępy do zwiedzanych obiektów (Olesko, Poczajów, Krzemieniec, Kaplica Boimów, Cmentarz Łyczakowski, Katedra łacińska + ormiańska)
 • Cena nie zawiera:
 • – opłat za napoje do obiadokolacji: wino, piwo, kawę, herbatę
 • – wydatków własnych i ofiar na tace składanych podczas mszy św.

UWAGA! UCZESTNICY MUSZĄ POSIADAĆ WAŻNY PASZPORT Zapisy w kiosku Fundacji Memento Mori lub tel. 691 758 811