Ogłoszenia parafialne 9 grudnia 2018 – II niedziela adwentu

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy XIX Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Pamiętajmy w naszych modlitwach o braciach i siostrach ze Wschodu – część ofiar złożonych na tace będzie przekazana na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
  2. Dziś, o godz. 16.oo, msza św. dla rodziców i dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św.
  3. W dni powszednie Adwentu o godz. 6.50 jest sprawowana msza św. wotywna Rorate o Matce Bożej. Zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci.
  4. Spotkanie Kręgu Biblijnego, w środę, 12 grudnia, o godz. 19.oo w sali domu parafialnego (prosimy przeczytać 9 i 10 rozdział Ewangelii św. Jana).
  5. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VIII-ych szkoły podstawowej z ks. proboszczem, w piątek. 14 grudnia, o godz. 19.oo, w sali domu parafialnego
  6. Za tydzień, 16 grudnia w III niedziele adwentu rozpoczną się, rekolekcje adwentowe, które poprowadzi ks. kanonik Paweł Kozakowski, kapelan Sióstr Niepokalanek w Szymanowie. Nauki w niedziele na każdej mszy św., zaś w poniedziałek i wtorek na mszach o 6.5o, 12 i 18. Spowiedź zawsze pół godziny przed mszą św.
  7. Świece „Caritas” na stół wigilijny można nabyć w zakrystii ministranckiej. Ich zakup jest włączeniem się w Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
  8. Już dziś zapraszamy na Świąteczny Koncert, w dniu 26 grudnia o godz. 12.45. Wystąpi Chór Kameralny SCALA SANCTA po dyrekcją p. Anny Szot oraz soliści (w programie Vivaldi, Chopin i kolędy).
  10. W minionym tygodniu pożegnaliśmy katolickim pogrzebem: śp.Jana Więckowskiego i Jerzego Pytlakowskiego. Wieczny odpoczynek…