Kategorie
Ogłoszenia parafialne

P I E L G R Z Y M K I – tu znajdziesz informacje

UWAGA!!!  dotyczy wszystkich pielgrzymek H

Informacje i zapisy u Pani Zosi nr tel: 691 758 811

Pielgrzymka do Sanktuariów w Gietrzwałdzie, Św. Lipce i Stoczku Klasztornym w dniach: 17-18.04.2020 (piątek/sobota)

1 dzień – 17.04 – piątek
– Podstawienie autokaru o godz. 06:45 – pakowanie bagaży, 07:00 – wyjazd w kierunku Sanktuarium Matki Bożej w Gietrzwałdzie. Gietrzwałd jest położony w połowie drogi między Ostródą i Olsztynem, w ziemi warmińskiej. Miejscowość ta jest słynna z powodu mających tu miejsce objawień Najświętszej Maryi Panny, które do tej pory jako jedyne na ziemiach polskich zostały oficjalnie uznane przez władzę kościelną. Objawienia gietrzwałdzkie miały miejsce dziewiętnaście lat po objawieniach w Lourdes i trwały od 27 czerwca do 16 września 1877 roku. 
– Po przyjeździe ok godz 10:00 – msza święta. A następnie zapoznamy się z historią Sanktuarium i objawień. Czas wolny na indywidualna modlitwę. – Przejazd do Sanktuarium w św. Lipce. Święta Lipka – to sławne sanktuarium maryjne.. Początki sanktuarium maryjnego sięgają XIV w. i znamy je tylko z opowiadań ludowych przekazywanych ustnie przez kilka wieków. Bo od bardzo dawna stała na tym miejscu rozłożysta lipa, a na niej prawie z pierwszym posiewem chrześcijaństwa w Prusach – pojawiła się figurka Matki Boskiej z Dzieciątkiem, dzieło rąk Boskich”. Święta Lipka weszła do historii od początku jako sławne miejsce pielgrzymkowe. Już w średniowieczu ustalił się zwyczaj organizowania pielgrzymek do Świętej Lipki, do której dla uzyskania odpustu i w nadziei uzdrowienia przybywali pielgrzymi nie tylko z Prus i Warmii, ale również z Mazowsza. Ostatni wielki mistrz krzyżacki Albrecht Hohenzollem w 1519 r. pielgrzymował pieszo i boso z Królewca do Świętej Lipki.- Zakwaterowanie w Domu Pielgrzyma.
2 dzień – 18.04
– Po śniadaniu udamy się do Sanktuarium, msza święta i czas na indywidualną modlitwę. Następnie przejazd do Reszla i zwiedzanie Zamku Kapituły Warmińskiej Zamek ten należał do tzw. zamków biskupich. W latach 1251 i 1255 w wyniku ustaleń pomiędzy zakonem krzyżacki i biskupami Warmia zostało podzielona między biskupów i kapitułę. Od 1243 r. Reszel formalnie należał do biskupów warmińskich, ale krzyżacka załoga opuściła go dopiero w 1300 r. Budowa zamku trwała pół wieku.

– Po zwiedzaniu udamy się do Sanktuarium w Stoczku Klasztornym gdzie znajduje się  – sanktuarium Matki Bożej Pokoju  W sanktuarium tym od 12 października 1953 było miejscem odosobnienia Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Nawiedzenie Sanktuarium czas wolny na modlitwę. Powrót na miejsce zbiórki w godzinach wieczornych.

Cena przy grupie minimum 40 osób: 170 pln – zawiera:

 • Zakwaterowanie w Domu pielgrzyma w św. Lipce pok 2-3-4- osobowe
 • Śniadanie i obiadokolacja
 • Autokar /opłaty parkingowe i drogowe
 • Ubezpieczenie KL i NNW
 • Bilet wstępu do Zamku Kapituły Warmińskiej oraz przewodnik

Pielgrzymka Medjugorie i Bałkany – termin: 30.05. – 06.06.2020

1 dzień – 30.05 – sobota Wyjazd: wcześnie rano i przejazd przez Czechy i Austrię w okolice Zagrzebia. Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja.
2 dzień – 31.05 – niedzielaMarija Bistrica
Po śniadaniu wyjazd do Medjugorie – krótki postój na terenie Chorwacji w miejscowości Marija Bistrica to niewielka miejscowość w której znajduje się  jedno z najważniejszych chorwackich sanktuariów maryjnych, określane przez samych Chorwatów „chorwacką Częstochową”. Obiektem  kultu jest tu XV wieczna drewniana figura Matki Bożej z Dzieciątkiem. Następnie przejazd na nocleg do Medjugorie.
3 dzień – 01.06 – poniedziałek – Medjugorie – Ten dzień spędzimy na terenie Medjugorie.
4 dzień – 02.06 – wtorek – Medjugorie – Ten dzień spędzimy na terenie Medjugorie (Góra objawień pod Brdo), w zależności, gdzie będzie objawienie Matki Bożej dla Mirjany).
5 dzień – 03.06 – środa – Mostar – przed śniadaniem – udamy się na Górę Krzyża (Krizevac), powrót na śniadanie Po śniadaniu wyjazd do stolicy Hercegowiny – Mostaru Mostar, miasto położone na terytorium Bośni i Hercegowiny. Zlepek kultur, religii oraz społeczeństwa. Miasto z niesamowitym bałkański klimatem, który odczuwa się od razu po samym wjeździe na jego obszar. Pomimo, iż Mostar leży poza granicami państwa Chorwacji, to jakże bardzo powiązany jest z tym krajem.  Mostar słynie ze swoich zabytków – ze starego miasta i licznych mostów dlatego też wpisane one zostały w 2005 roku na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Powrót do hotelu.
6 dzień – 04.06 czwartek – Po śniadaniu wyjazd do Tihaljiny – Tihaljina to miejscowość, która słynie z przepięknej figury Matki Bożej w drodze powrotnej, zwiedzenie Wodospadów Kravica – wodospady Kravica to grupa wodospadów położona wzdłuż rzeki Trebižat. Wodospady rozciągają się na ponad 100 metrach szerokości, a spadek poziomu dochodzi do 25 m. Wodospady powstały wskutek akumulacji trawertynu. Ze względu na malownicze położenie i krystalicznie czystą wodę jest popularnym miejscem kąpieli mieszkańców niedaleko położonego miasta Ljubuški.
7 dzień – 05.06 – piątek – Po śniadaniu wyjazd w drogę powrotna – Przyjazd do domu pielgrzyma w Budapeszcie, zakwaterowanie i obiadokolacja.
8 dzień – 06.06 – sobota – Po śniadaniu udamy się w drogę do domu. Przyjazd na miejsce zbiórki w godz. wieczornych.
 Cena przy grupie minimum 35 osób: 230 Euro + 770 PLN (pokój dwuosobowy) {dopłata do pokoju jednoosobowego 80 EURO}
Cena zawiera

 • zakwaterowanie w hotelach 3*** / opłaty klimatyczne / w Budapeszcie – Dom pielgrzyma
 • wyżywienie: śniadanie (wzmocnione typu polskiego ), obiadokolacje trzydaniowe (serwowana)
 • autokar na całej trasie wg. programu – opłaty drogowe i parkingowe i zakwaterowanie 2 kierowców
 • zakwaterowanie pilota / opłaty za przewodników lokalnych
 • Ubezpieczenie KL i NNW.

Informacje i zapisy u Pani Zosi nr tel: 691 758 811

Pielgrzymka na Białoruś 30.06. – 04.07.2020

 1. DZIEŃ: Zbiórka na parkingu kościelnym i wyjazd. Przyjazd do Grodna – zwiedzanie miasta katedry, zamków i pałaców królewskich. Zobaczymy Górę Zamkową, gdzie wznosi się ”Stary Zamek” będący XVI w. rezydencją króla Stefana Batorego oraz wybudowany w połowie XVIII w. Nowy Zamek” – miejsce posiedzeń sejmów generalnych Rzeczypospolitej (miejsce podpisania II i III rozbioru Polski oraz miejsce śmierci króla Poniatowskiego). Następnie udamy się na rynek, gdzie znajduje się wspaniała barokowa Bazylika Katedralna, słynąca z maleńkiej ikony Matki Bożej Kongregackiej, zobaczymy również barokowy kościół Bernardynów, urokliwy klasztor Franciszkanów, średniowieczną cerkiew Św. Borysa i Gleba, Synagogę, Sobór Opieki Matki Bożej oraz muzeum Elizy Orzeszkowej. Jeżeli pogoda pozwoli, po południu udamy się w sentymentalna podróż do Bohatyrowiczów na grób Jana i Cecylii, bohaterów „Nad Niemnem” oraz mogiłę powstańców styczniowych. Wieczorem obiadokolacja i nocleg w Grodnie.
 2. DZIEŃ: Śniadanie – Rano po śniadaniu udamy się do Starych Wasiliszek – wieś, w której urodził się Czesław Niemen (Wydrzycki) –piosenkarz i autor niezapomnianych przebojów. Odwiedzimy dom rodzinny artysty oraz kościół, do którego uczęszczał. Kolejnym przystankiem będzie Nowogródek – miejsce dzieciństwa i młodości Adama Mickiewicza. Zobaczymy m.in.: górę zamkową z ruinami średniowiecznego zamku Mendoga, pomnik i kopiec Adama Mickiewicza, kościół farny zw. Farną Witoldową, będący miejscem ślubu króla Władysława Jagiełły z Zofią Holszańską oraz chrztu A. Mickiewicza, późnogotycki sobór św. Borysa i Gleba, kościół Dominikanów pw. św. Michała oraz dworek Adama Mickiewicza, w którym obecnie mieści się muzeum poety. Następnie przejedziemy do Zaosia, gdzie urodził się największy polski poeta z epoki romantyzmu. Przyjazd do Mińska. Zakwaterowanie w hotelu w Mińsku.
 3. DZIEŃ: Śniadanie. Po śniadaniu wyruszymy na poznanie najważniejszych atrakcji Mińska Przejedziemy główną arterią i najdłuższą drogą białoruskiej stolicy, czyli Prospektem Niepodległości, przy którym znajduje się kościół Świętych Szymona i Heleny zwany „Czerwonym Kościołem” oraz 40-metrowy obelisk na Placu Zwycięstwa. Kompleks budynków prospektu ulic pretenduje do wpisania na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Wizytówką stolicy są; Górne Miasto – serce starego Mińska, gdzie znajdują się dwie główne świątynie białoruskiej stolicy: prawosławny Sobór Duchu Świętego z cudownym obrazem MB Mińskiej oraz katolicka Archikatedra NMP, dwór Wańkowiczów, w którym znajduje się muzeum malarza, przytulne Trojeckie Przedmieście, śnieżnobiały ratusz na Placu Swobody. Po zwiedzaniu Mińska wyruszymy na północ do miejscowości Budsław, gdzie nawiedzimy Sanktuarium Matki Boskiej Budsławskiej, które zajmuje centralne miejsce w życiu Kościoła na Białorusi. Wieczorem powrót do hotelu w Mińsku. Obiadokolacja i nocleg w Mińsku.
 4. DZIEŃ: Śniadanie. Po śniadaniu wyruszymy do Miru, w którym wznosi się jeden z najcenniejszych zabytków gotycko – renesansowych Białorusi. po drodze zatrzymując się na chwilę nad jez. Świteź. Według ludowych legend miała w nim mieszkać rusałka, której imię stało się inspiracją do napisania przez Mickiewicza ballady ”Świtezianka”. W Mirze zobaczymy zespół zamkowo-parkowy, który posłużył Mickiewiczowi za pierwowzór zamku Horeszków w ”Panu Tadeuszu”. Znajduje się on na liście Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Stąd udamy się do Nieświeża, gdzie wznosi się jedna z najwspanialszych magnackich rezydencji Rzeczypospolitej – zamek książęcy Radziwiłłów. Jest zabytkiem o bogatej i barwnej historii wpisanym na Listę Dziedzictwa UNESCO. Zobaczymy również kościół Bożego Ciała wraz z wieżą zamkową, ratusz z sukiennicami, Kamienicę Gdańską czy Bramę Słucką. Następnie przejedziemy do Brześcia Zakwaterowanie w hotelu obiadokolacja i nocleg w Brześciu.
 5. DZIEŃ: Śniadanie. Po śniadaniu pokłonimy się Matce Bożej w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Brześciu. Znajduje się cudowny obraz Matki Bożej Brzeskiej – Matki-Zbawicielki, który jest kopią obrazu Matki Bożej z rzymskiej Bazyliki Santa Maria Maggiore. Nasze zwiedzanie Białorusi zakończymy w Twierdzy Brzeskiej. Po Powstaniu Listopadowym, car Mikołaj I rozwścieczony polską rewoltą wydał rozkaz zburzenia miasta i wybudowania na jego obszarze, potężnej twierdzy. Zobaczymy: zachowane fragmenty koszar, bramę zbudowaną ze specjalnego gatunku cegły odpornej na ostrzał, dwie odrestaurowane cerkwie oraz ekspozycję pojazdów pancernych z lat II wojny światowej. Wieczorem przyjazd na miejsce zbiórki.

Cena przy grupie minimum 35osób 1490 PLN Dopłata do pokoju 1-osobowego 60 € + 270 PLN

Cena zawiera:

 • Przejazd: autokarem klienta
 • Zakwaterowanie: hotele wybranej klasy( Grodno: hotel Turyst*** Mińsk: hotel Belarus*** – 2 godz. mini-aqupark gratis Brześć: hotel Belarus)
 • Wyżywienie: 4 śniadania + 4 obiadokolacje
 • Przewodnik mówiący w języku polskim na całej trasie
 • Bilety wstępu oraz usługi przewodników lokalnych:
 • Zwiedzanie : Grodna / muzeum Elizy Orzeszkowej, / muzeum Czesława Niemena / Nowogródku oraz muzeum-domu A. Mickiewicza / muzeum A. Mickiewicza w Zaosiu / miasta Mińsk
 • Wyjazd do Budslawia i Zwiedzanie Mirza oraz zamku / Zwiedzanie Nieświeża oraz pałac Radziwiłłów i kościoła farnego / Zwiedzanie Brześci oraz Twierdzy Brzeskie
 • Ubezpieczenie od KL i NNW
 • Słuchawki podczas zwiedzania
 • Wiza Białoruska na 1-krotny pobyt do 30 dni.