Aktualności

Dziękujemy wszystkim, którzy dokonują wpłat na konto parafialne, odpowiadając na prośbę o wsparcie kolejnego etapu restauracji naszego kościoła. Polega on na remoncie okien i renowacji witraży. Koszt prac w wysokości 2/3 zostanie dofinansowany przez różne instytucje, jednakże potrzebny jest tzw. wkład własny. Każdy kto chce wesprzeć to dzieło, proszony jest o wpłatę na konto naszej parafii: 68 1240 2164 1111 0000 3566 9623 w tytule przelewu: „na remont witraży”. 

Sprawdź jak pracuje KANCELARIA PARAFIALNA.

Zachęcamy do codziennej modlitwy różańcowej w rodzinach o 20.30, w intencji ustania epidemii.

W naszym kościele w każdą środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz.18.oo, w drugą i czwartą środę miesiąca poprzedza mszę św. zbiorową.

 

W tym roku przypadła 81. rocznica spalenia Leszna. Uroczyste obchody odbyły się w dniu 19 września 2020r., w sobotę:

  • o 17.3o złożono kwiaty na cmentarzu wojskowym w Lesznie;
  • o 18.oo msza św.;
  • o 19.oo koncert.

W tym roku, 24 czerwca, w Uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela, święto patronalne naszego kościoła i parafii, świętowaliśmy 580-lecie  istnienia. W niedzielę, 21 czerwca J. Em. Kazimierz Kardynał Nycz odprawił mszę św. o godz. 12.oo i poprowadził procesje. We wspólnej modlitwie uczestniczyło wielu naszych parafian.

Informuje, iż MISJE PARAFIALNE, które miały odbyć się w czerwcu tego roku (Jubileusz 580-lecia naszej Parafii), zostały przeniesione. Nowy termin to: 13-20 czerwca 2021. – ks. proboszcz.

Uczestniczenie we Mszy Świętej w niedziele i dni święte jest pierwszym, najważniejszym z przykazań kościelnych. Ten wymóg jest również wyraźnie określony w Kodeksie Prawa Kanonicznego.

Kan. 1247 – W niedzielę oraz w inne dni świąteczne nakazane, wierni są zobowiązani uczestniczyć we Mszy świętej oraz powstrzymać się od wykonywania tych prac i zajęć, które utrudniają oddawanie Bogu czci, przeżywanie radości właściwej dniowi Pańskiemu oraz korzystanie z należnego odpoczynku duchowego i fizycznego.

Kan. 1248 – § 1. Nakazowi uczestniczenia we Mszy świętej czyni zadość ten, kto bierze w niej udział, gdziekolwiek jest odprawiana w obrządku katolickim, bądź w sam dzień świąteczny, bądź też wieczorem dnia poprzedzającego.