Memento Mori

Pielgrzymka na Bałkany  – termin: 26.08-02.09.2023

1 dzień – 26.08 – sobota: Wyjazd wcześnie rano, przejazd przez Czechy i Austrię w okolice  Zagrzebia. Przyjazd do hotelu zakwaterowanie, obiadokolacja.

2 dzień – 27.08 – niedziela  – Marija Bistrica  Po śniadaniu wyjazd do Medjugorie – krótki postój na terenie Chorwacji w miejscowości  Marija Bistrica to niewielka miejscowość, w której znajduje się  jedno z najważniejszych chorwackich sanktuariów maryjnych, określane przez samych Chorwatów „chorwacką Częstochową”. Obiektem  kultu jest tu XV wieczna drewniana figura Matki Bożej z Dzieciątkiem. Następnie przejazd na nocleg do Medjugorie.

3 dzień – 28.08 poniedziałek  – Medjugorie – ten dzień spędzimy na terenie Medjugorie

4 dzień – 29.08 wtorekMedjugorie – ten dzień spędzimy na terenie Medjugorie (Góra objawień pod Brdo), w zależności, gdzie będzie objawienie Matki Bożej dla Mirjany.)

5 dzień – 30.08 – środa  – Mostar – przed śniadaniem – udamy się na Górę Krzyża (Krizevac), powrót na śniadanie Po śniadaniu wyjazd do stolicy Hercegowiny – Mostaru. Miasto położone jest na terytorium Bośni i Hercegowiny. Zlepek kultur, religii oraz społeczeństwa. Miasto z niesamowitym bałkańskim klimatem, który odczuwa się od razu po samym wjeździe na jego obszar. Pomimo, iż Mostar leży poza granicami państwa Chorwacji, to jakże bardzo powiązany jest z tym krajem.  Mostar słynie ze swoich zabytków – ze starego miasta i licznych mostów dlatego też wpisane one zostały w 2005 roku na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Powrót do hotelu.

6 dzień – 31.08 czwartek – Po śniadaniu wyjazd do Tihaljiny, – Tihaljina to miejscowość, która słynie z przepięknej figury Matki Bożej w drodze powrotnej, zwiedzenie Wodospadów Kravica – wodospady Kravica to grupa wodospadów położona wzdłuż rzeki Trebižat. Wodospady rozciągają się na ponad 100 metrach szerokości, a spadek poziomu dochodzi do 25 m. Wodospady powstały wskutek akumulacji trawertynu. Ze względu na malownicze położenie i krystalicznie czystą wodę jest popularnym miejscem kąpieli mieszkańców niedaleko położonego miasta Ljubuški. Powrót do hotelu.

7 dzień – 01.09 – piątek – Po śniadaniu wyjazd w drogę powrotną, po drodze zatrzymamy się w Parku Narodowym Jezior Plitwickich, który znajduje się w środkowej części Chorwacji. Założony w 1949 roku obejmuje 16 jezior krasowych połączonymi ze sobą pięknymi wodospadami. Przejazd na nocleg do hotelu w ok. Zagrzebia

8 dzień – 02.09 – sobota – Po śniadaniu udamy się w drogę do domu . Przyjazd na miejsce zbiórki w godz. wieczornych.

Cena uzależniona jest od ilości osób w grupie.

Cena

Cena za osobę w pokoju 2-osobowym

Grupa 35-39

355 euro + 950 PLN

Grupa 40-44

345 euro + 850 PLN

Dopłata do pok. jednoosobowego

80 euro

Cena zawiera

  • zakwaterowanie w hotelach 3*** / opłaty klimatyczne /
  • wyżywienie: śniadanie i obiadokolacje
  • autokar na całej trasie programu – opłaty drogowe i parkingowe i zakwaterowanie 2 kierowców
  • zakwaterowanie pilota / opłaty za przewodników lokalnych
  • Ubezpieczenie KL i NNW.
  • Opieka duszpasterska

Cena nie zawiera 55 euro ( wstępy: na  Wodospady Kravica i Jeziora Plitwickie).

Informacje i zapisy u Pani Zosi nr tel: 691 758 811