Memento Mori

Pielgrzymka do Sanktuarium św. Krzyża 15-16.10.2022

DZIEŃ 1 – 15.10 – sobota

Wczesne spotkanie na parkingu przy Kościele – ok godz 06:00 – Przejazd do Wąchocka zwiedzanie Opactwa Cysterskiego które zostało zbudowane na przełomie XII i XIII wieku. Jest jednym z najpiękniejszych przykładów architektury romańskiej Polsce. Następnie przejazd do Opactwa na Świętym Krzyżu (inaczej opactwo świętokrzyskie lub łysogórskie) – zespół klasztorny założony przez benedyktynów, położony na Świętym Krzyżu (Łysej Górze). Przechowywane w nim są relikwie Krzyża Świętego, od których opactwo i wzgórze wzięło swoją nazwę. Od 1936 klasztor zamieszkuje Zgromadzenie Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Nawiedzenie opactwa, zapoznanie się z jego historią, msza święta i chwila wolnego czasu na indywidualną modlitwę. Następnie przejazd do Nałęczowa do Domu pielgrzyma na odpoczynek i obiadokolację.

DZIEŃ 2 – 16.10 – niedziela

Msza święta w Kaplicy w domu pielgrzyma, śniadanie i przejazd do Sanktuarium w Wąwolnicy słynącego z Cudownej Figurki Matki Bożej Kębelskiej. Następnie przejazd do Kazimierza Dolnego (zwiedzanie miasta). Początek historii Kazimierza Dolnego sięga XI wieku. Wspaniałe położenie miasta sprawiło, że jego historia jest niezwykle interesująca i bogata. Kazimierz uważany jest za „perłę architektury”, a każdy z podziwianych budynków posiada niesamowitą historię. Po południu wyjazd w kierunku Leszna na miejsce zbiórki. Zakończenie wyjazdu

Grupa min: 30 osób 390 pln

Kolejność zwiedzanych miejsc może ulec zmianie

Cena zawiera:

• Zakwaterowanie w pokoju 2-osobowym w domu pielgrzyma
  • 2 posiłki dziennie ( śniadanie i kolacja)
  • Przejazd autokarem turystyczny
  • Opłaty parkingowe i drogowe
  • Zakwaterowanie kierowcy
  • Opieka pilota + jego zakwaterowanie
  • Zakwaterowanie opiekuna duchowego
  • Ubezpieczenie KL , NNW
  • Usługa przewodnicka w Kazimierzu dolnym
  • Ofiara za oprowadzanie po Opactwie Cysterskim w Wąchocku oraz na świętym Krzyżu

Cena nie zawiera: wstępów (jeżeli takie będą).

Zgłoszenia w kiosku Fundacji  lub  pod  nr    691 758 811    i   692 497 857