Ogłoszenia

4  CZERWCA 2023 – NIEDZIELA – UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ – ŚWIETO DZIĘKCZYNIENIA

 1. Dziś Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, kończy się czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. To także XVI Święto Dziękczynienia pod hasłem: Dziękujemy za czyniących pokój! Po każdej mszy św. zbiórka ofiar na rzecz Świątyni Opatrzności Bożej. Po mszy o 12.oo wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja z racji I niedzieli miesiąca.
 2. Zapraszamy do udziału w Nabożeństwach czerwcowych – w niedziele o 17.30, w tygodniu o 18.3o.
 3. Spotkania kandydatów do bierzmowania w poniedziałki – 5 czerwca spoza szkoły w Lesznie; – 12 czerwca z 8e – w salce o godz. 19.oo.
 4. W najbliższy czwartek – Uroczystość Bożego Ciała – msze św. o 7.3o, 9.oo, 10.3o i 18.oo. Po mszy o10.3o procesja eucharystyczna. Ołtarze na procesję przygotowują mieszkańcy:

Leszna z ul. Fabrycznej – ołtarz I – kapliczka św. Jana Chrzciciela przy ul. Partyzantów;

Zaborówka Starego (ul. Wesoła i przyległe) – ołtarz II – kapliczka św. Floriana przy Straży;

Zaborówka Nowego (ul. Stołeczna i przyległe) – ołtarz III – ul. Krótka przy krzyżu;

Leszna  z ulic Sokołowskiej i Błońskiej – ołtarz IV – ul. Błońska przy sklepie. Spotkanie robocze we środę, 7 czerwca, o godz.19.oo.

 1. Zachęcamy do udziału w procesji Bożego Ciała, dzieci, które w tym roku przystąpiły po raz pierwszy do Komunii św. oraz te, które przeżywały Jej rocznicę przyjęcia. Próba dla dzieci sypiących kwiaty, w poniedziałek, 5 czerwca o godz. 17.oo przy domu parafialnym.
 2. W oktawie Bożego Ciała będziemy odprawiać Nieszpory o Najświętszym Sakramencie o 17.30 (w czwartek i niedzielę o 17.15).
 3. Dziękujemy za wpłaty na budowę Organów dla Leszna. Prosimy o odbieranie cegiełek po mszy w zakrystii przez osoby, które dokonały darowizny. Specjalny numer konta jest na naszej stronie internetowej. Przyjmujemy także wpłaty w zakrystii i kancelarii.
 4. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej. Polecamy nowy kwartalnik MAGAZYN-NIEDZIELA. Prosimy także o odbieranie czerwcowego miesięcznika RÓŻANIEC.
 5. W minionym tygodniu pożegnaliśmy katolickim pogrzebem: śp.Mariannę Sierakowską-Wagner. Wieczny odpoczynek…

28 MAJA 2023 – NIEDZIELA – UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

 1. Dziś Niedziela Zesłania Ducha św., która zamyka Okres Wielkanocny. Przypominamy, że czas przyjęcia Komunii św. wielkanocnej trwa do przyszłej niedzieli, 4 czerwca (Uroczystość Trójcy Przenajświętszej).
 2. W naszej parafii, dziś uroczystość Rocznicy przyjęcia I Komunii św. podczas mszy o 10.30.
 3. Dziś także kolejny koncert z cyklu CULTURA ANIMI w Lesznie. Po mszy o godz. 12.oo wystąpi osiem młodych harfistek grając utwory kompozytorów jak: Albeniz, Godefroid, Henson, Conant, Naderman, Pescetti, Pierne, Tedeschi, Tournier, Watkins.
 4. Zapraszamy do udziału w Nabożeństwach majowych i czerwcowych – w niedziele o 17.30, w tygodniu o 18.3o.
 5. W tym tygodniu – w poniedziałek, Święto NMP Matki Kościoła; – we środę, Święto Nawiedzenia NMP; – w czwartek, Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
 6. 2 czerwca, to I piątek miesiąca – msze św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 7 i 18. Chorych odwiedzimy z posługą sakramentalną przed południem. Adoracja Najświętszego Sakramentu, rozpocznie się Koronką do Miłosierdzia Bożego o 15.00, spowiedź rano i od godz.17.30. Dla pracujących adoracja od 18.3o do 20.oo.
 7. W sobotę 3 czerwca, msza św. o Niepokalanym Sercu NMP o 7.oo i nabożeństwo wynagradzające I soboty miesiąca. W tym dniu w naszym kościele, Dzień Chorego. Od 8.30 możliwość spowiedzi i adoracja Najświętszego Sakramentu. O 9.00 Msza św. za chorych i sędziwych. Po mszy udzielany będzie Sakrament Namaszczenia Chorych; przyjąć go będą mogli ci wszyscy, którzy wcześniej przystąpili do spowiedzi i Komunii św. Wieczorem msza ze wspomnienia męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy.
 1. Za tydzień – I niedziela miesiąca. Po sumie modlitwa i adoracja przed Najświętszym Sakramentem.
 2. W poniedziałek, 29 maja, spotkanie kandydatów do bierzmowania z 8c i 8d, w salce domu parafialnego o 19.oo.
 3. 8 czerwca, we czwartek – Uroczystość Bożego Ciała – zwracamy się z prośbą o przygotowanie ołtarzy na procesję przez mieszkańców:

Leszna z ul. Fabrycznej – ołtarz I – kapliczka św. Jana Chrzciciela przy ul. Partyzantów;

Zaborówka Starego (ul. Wesoła i przyległe) – ołtarz II – kapliczka św. Floriana przy Straży;

Zaborówka Nowego (ul. Stołeczna i przyległe) – ołtarz III – ul. Krótka przy krzyżu;

Leszna  z ulic Sokołowskiej i Błońskiej – ołtarz IV – ul. Błońska przy sklepie.

Spotkanie organizacyjne we czwartek, 1 czerwca, o godz.19.oo.

 1. Dziękujemy za wpłaty na budowę Organów dla Leszna. Prosimy o odbieranie cegiełek po mszy w zakrystii przez osoby, które dokonały darowizny. Specjalny numer konta jest na naszej stronie internetowej.
 2. Fundacja MEMENTO MORI organizuje pielgrzymkę na Bałkany (m.in. do Medziugorie) w dniach 26.o8 – 2.o9.2023. Informacje w tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej parafii.
 3. Polecamy lekturę tygodników katolickich NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY. Jest także nowe pismo, kwartalnik, MAGAZYN-NIEDZIELA w cenie 15 zł. Prosimy odbierać czerwcowy numer miesięcznika RÓŻANIEC.
 4. W minionym tygodniu pożegnaliśmy katolickim pogrzebem: śp.Henryka Grzelaka. Wieczny odpoczynek…

21 MAJA 2023 – UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO (VII NIEDZIELA WIELKANOCNA)

 1. Wczoraj J. Em. Kazimierz Kardynał Nycz, Arcybiskup Metropolita Warszawski, obchodził 50. rocznicę święceń kapłańskich. Polecajmy Dostojnego Jubilata w naszych modlitwach.
 2. Dziś w naszej parafii uroczystość przyjęcia I Komunii św. podczas mszy o 10.30 i 12.00.
 3. Zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w Nabożeństwach majowych – w niedziele o 17.30, w tygodniu o 18.3o. Trwa Nowenna do Ducha Świętego odmawiana po nabożeństwie majowym. Za tydzień w niedzielę, Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
 4. W sobotę, 27 maja, spotkanie Żywego Różańca i Różańca Rodziców za Dzieci o godz. 9.oo w salce domu parafialnego. Wieczorem msza św. Wigilii Zesłania Ducha Świętego i czuwanie do 21.oo.
 5. Uroczystość rocznicy przyjęcia Komunii św. dla klas czwartych w niedzielę, 28 maja, podczas Mszy św. o 10.3o. Spowiedź w piątek, 26 maja o 16.3o i spotkanie organizacyjne dla dzieci i rodziców o 19.oo.
 6. Zapraszamy na kolejny koncert z cyklu CULTURA ANIMI w Lesznie, w niedzielę, 28 maja, po mszy o godz. 12.oo. Wystąpi osiem młodych harfistek grając utwory kompozytorów jak: Albeniz, Godefroid, Henson, Conant, Naderman, Pescetti, Pierne, Tedeschi, Tournier, Watkins. Szczegóły na stronie internetowej naszej parafii.
 7. W poniedziałek, 29 maja, spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z 8c i 8d, w salce domu parafialnego o 19.oo.
 8. Dziękujemy za wpłaty na budowę Organów dla Leszna. Prosimy o odbieranie cegiełek po mszy w zakrystii przez osoby, które dokonały darowizny. Specjalny numer konta jest na naszej stronie internetowej (parafialeszno.pl). Przyjmujemy także wpłaty w gotówce.
 9. Fundacja MEMENTO MORI organizuje pielgrzymkę na Bałkany (m.in. do Medziugorie) w dniach 26.o8 – 2.o9.2023. Informacje w tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej parafii.
 10. Polecamy lekturę tygodników katolickich NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY.
 11. W minionym tygodniu pożegnaliśmy katolickim pogrzebem: śp.Wiesława Wiśniewskiego. Wieczny odpoczynek…

14 MAJA 2023 – VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

 1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe: w niedziele o 17.3o, w tygodniu o 18.3o.
 2. Spotkanie kandydatów do bierzmowania w poniedziałek,15 maja – z klas 8a i 8b, w salce domu parafialnego, o godz. 19.oo.
 3. W przyszłą niedzielę, 21 maja, dzieci klas trzecich szkoły podstawowej, przystąpią do Pierwszej Komunii Św. podczas mszy o godz. 10.3o (3a i 3b) i 12.oo (3c, 3d i z innych szkół). Próby przed uroczystością – dla 3a i 3b w poniedziałek i środę (15 i 17 maja); – dla 3c, 3d i innych szkół we wtorek i czwartek (16 i 18 maja), o 19.oo w kościele. Spowiedź w sobotę 20 maja o 9.3o – klasy 3a i 3b, a o 10.15 – klasy 3c, 3d i inne szkoły.
 4. Rocznica przyjęcia Komunii św. dla klas czwartych, w niedzielę, 28 maja, o godz. 10.3o.Spowiedź, w piątek, 26 maja o 16.3o, a próba o 19.oo.
 5. Dziękujemy za wpłaty na budowę Organów dla Leszna. Prosimy o odbieranie cegiełek po mszy w zakrystii przez osoby, które dokonały darowizny. Specjalny numer konta jest na naszej stronie internetowej (parafialeszno.pl). Przyjmujemy także wpłaty w gotówce.
 6. Zapraszamy na kolejny koncert z cyklu CULTURA ANIMI w Lesznie, w niedzielę, 28 maja, po mszy o godz. 12.oo.
 7. Fundacja MEMENTO MORI organizuje pielgrzymkę na Bałkany (m.in. do Medziugorie) w dniach 26.o8 – 2.o9.2023. Informacje w tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej parafii.
 8. Polecamy lekturę tygodników katolickich NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY.
 9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy katolickim pogrzebem: śp.Stanisława Pytlaka i Jarosława Szewczuka. Wieczny odpoczynek…

7 MAJA 2023 – V NIEDZIELA WIELKANOCNA

 1. Dziś, po mszy o 12.oo, modlitwa i adoracja przed Najświętszym Sakramentem, a o 16.oo msza dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe: w niedziele o 17.3o, w tygodniu o 18.3o.
 3. Spotkania kandydatów do bierzmowania w poniedziałki: 8 maja – kandydaci spoza szkoły w Lesznie; 15 maja – kandydaci z 8a i 8b: w salce domu parafialnego, o godz. 19.oo.
 4. Pan Karol, nasz organista, zapowiada pracę nad nowym repertuarem chóru – zaprasza chętne osoby aby dołączyły do zespołu – w najbliższy czwartek próba o 19.oo. Zobowiązuje się także do odpowiedzi na pytania i rozwieje wszelkie wątpliwości dotyczące śpiewu!
 5. W niedzielę, 21 maja, dzieci klas trzecich szkoły podstawowej, przystąpią do Pierwszej Komunii Św. podczas mszy o godz. 10.3o (3a i 3b) i 12.oo (3c, 3d i spoza szkoły w Lesznie). Próby przed uroczystością – dla 3a i 3b w poniedziałek i środę (15 i 17 maja) o 19.oo; – dla 3c, 3d i innych szkół we wtorek i czwartek 16 i 18 maja) o 19.oo w kościele. Spowiedź w sobotę 20 maja o 9.3o – klasy 3a i 3b, a o 10.15 – klasy 3c, 3d i inne szkoły.
 6. Rocznica przyjęcia Komunii św. dla klas czwartych, w niedzielę, 28 maja, o godz. 10.3o.Spowiedź, w piątek, 26 maja o 16.3o, a próba o 19.oo.
 7. Dziękujemy za wpłaty na budowę Organów dla Leszna. Prosimy o odbieranie cegiełek po mszy w zakrystii przez osoby, które dokonały darowizny. Specjalny numer konta jest na naszej stronie internetowej (parafialeszno.pl). Przyjmujemy także wpłaty w gotówce.
 8. Fundacja MEMENTO MORI organizuje pielgrzymkę na Bałkany (m.in. do Medziugorie) w dniach 26.o8 – 2.o9.2023. Informacje w tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej parafii.
 9. Polecamy lekturę tygodników katolickich NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY. Przedstawicieli Żywego Różańca prosimy o odbieranie majowego numeru miesięcznika RÓŻANIEC.
 10. W minionym tygodniu pożegnaliśmy katolickim pogrzebem: śp.Krzysztofa Czerskiego i Barbarę Kurzelę. Wieczny odpoczynek…

30 KWIETNIA 2023 – IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

 1. Dziś niedziela Dobrego Pasterza – rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego. Włączmy tę intencję do naszej codziennej modlitwy. Ofiary złożone dziś na tace przeznaczone są na utrzymanie Seminarium Duchownego w Warszawie.
 2. Także dziś po mszy o 12.oo, Koncert 3 Majowy. Wystąpi Chór Kraj Rodzinny oraz Orkiestra Instrumentów Ludowych ”Fajerwerk”
 3. Zapraszamy na nabożeństwa majowe: 1, 3 maja i w niedziele o 17.3o, w tygodniu o 18.3o.
 4. W najbliższą środę, 3 maja, Uroczystość NMP Królowej Polski, msze św. o 7.30, 9.oo, 10.30 – w intencji Ojczyzny oraz koncert Chóru Parafialnego i o 18.00.
 5. W tym tygodniu I piątek miesiąca – msze św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 7 i 18. Chorych odwiedzimy z posługą sakramentalną przed południem. Adoracja Najświętszego Sakramentu, rozpocznie się Koronką do Miłosierdzia Bożego o 15.00, spowiedź rano i od godz.17.30. Dla pracujących adoracja od 18.3o do 20.oo.
 6. W sobotę 6 maja, msza św. o Niepokalanym Sercu NMP o 7.oo i nabożeństwo wynagradzające I soboty miesiąca. Wieczorem msza ze święta Apostołów Filipa i Jakuba.
 7. Za tydzień – I niedziela miesiąca. Po sumie modlitwa i adoracja przed Najświętszym Sakramentem.
 8. Spotkanie kandydatów do bierzmowania, w poniedziałek 8 maja – kandydaci spoza szkoły w Lesznie; w salce domu parafialnego, o godz. 19.oo.
 9. Dziękujemy za wpłaty na konto, na rzecz budowy Organów dla Leszna. Prosimy o odbieranie okolicznościowych cegiełek po mszy w zakrystii przez osoby, które dokonały darowizny. Przypominamy, że specjalny numer konta jest na naszej stronie internetowej (parafialeszno.pl). Przyjmujemy także wpłaty w gotówce.
 10. Polecamy lekturę tygodników katolickich NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY. Przedstawicieli Żywego Różańca prosimy o odbieranie majowego numeru miesięcznika RÓŻANIEC.
 11. W minionym tygodniu pożegnaliśmy katolickim pogrzebem: śp.Alfredę Stangreciak, Gustawę Skwarkowską, Ryszarda Osińskiego, Tadeusza Marcaka i Krystynę Pietrzak. Wieczny odpoczynek…

23 KWIETNIA 2023 – III NIEDZIELA WIELKANOCNA

 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna XV Tydzień Biblijny pod hasłem Wierzę w Kościół Ojca i Syna i Ducha Świętego! Zachęcamy naszych parafian do odważnego sięgania po Słowo Boże i jego lekturę.
 2. Zapraszamy dziś, na koncert po mszy o 12.oo, z cyklu CULTURA ANIMI w Lesznie. Wystąpią: Kvitka Sozanska (bandura i śpiew) oraz Sasza Semko (akordeon). W programie: muzyka i pieśni ukraińskie.
 3. Spotkania kandydatów do bierzmowania, w poniedziałki: 24 kwietnia – klasa 8E; 8 maja – kandydaci spoza szkoły w Lesznie; w salce domu parafialnego, o godz. 19.oo.
 4. Spotkanie Żywego Różańca i Różańca Rodziców za Dzieci w sobotę, 29 kwietnia o 9.oo w salce.
 5. W niedzielę, 30 kwietnia, zapraszamy po mszy o godz. 12.oo na koncert Chóru KRAJ RODZINNY z Baranowicz na Białorusi.
 6. Także w przyszłą niedzielę (Dobrego Pasterza) rozpocznie się Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne – taca na Seminarium w Warszawie.
 7. Dziękujemy za wpłaty na konto, na rzecz budowy Organów dla Leszna. Prosimy o odbieranie okolicznościowych cegiełek po mszy w zakrystii przez osoby, które dokonały darowizny. Przypominamy, że specjalny numer konta jest na naszej stronie internetowej (parafialeszno.pl). Przyjmujemy także wpłaty w gotówce.
 8. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.
 9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy katolickim pogrzebem: śp.Tomasza Kosińskiego i Reginę Jankowską. Wieczny odpoczynek…

16 KWIETNIA 2023 – II NIEDZIELA WIELKANOCNA czyli MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

 1. Dziś w naszym kościele, o godz. 15.oo, Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Msza św. dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św., o godz. 16.oo.
 2. Spotkania kandydatów do bierzmowania, w poniedziałki: 17 kwietnia – klasa 8D; 24 kwietnia – 8E, w salce domu parafialnego, o 19.oo.
 3. W piątek, pierwsza spowiedź dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w dwóch turach o 16.oo i 17.15.
 4. W sobotę, 22 kwietnia, o 15.oo – Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza św. Ekspiacyjna w intencji ofiar zajść w Lesznie w 1906 roku.
 5. Zapraszamy w przyszłą niedzielę, 23 kwietnia, na koncert po mszy o 12.oo, z cyklu CULTURA ANIMI w Lesznie. Wystąpią: Kvitka Sozanska (bandura i śpiew) oraz Sasza Semko (akordeon). W programie: muzyka i pieśni ukraińskie.
 6. Dziękujemy za wpłaty na konto, na rzecz budowy Organów dla Leszna. Prosimy o odbieranie okolicznościowych cegiełek po mszy w zakrystii przez osoby, które dokonały darowizny. Przypominamy, że specjalny numer konta jest na naszej stronie internetowej (parafialeszno.pl).
 7. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.
 8. W minionym tygodniu pożegnaliśmy katolickim pogrzebem: śp.Bogumiłę Gawrońską. Wieczny odpoczynek…

9 KWIETNIA 2023 – NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

 1. Dziś Rezurekcja i Msza św. o godz. 6.00; pozostałe msze o godz. 9, 10.30, 12 i 18. W Poniedziałek Wielkanocny msze według porządku niedzielnego. Nowenna do Miłosierdzia Bożego do przyszłej soboty po wieczornej mszy św.
 2. W piątek, 14 kwietnia, spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. o godz. 19.oo w kościele.
 3. W przyszłą niedzielę – Święto Miłosierdzia Bożego – o godz. 15.oo, Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Msza św. dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. o 16.oo.
 4. W niedzielę, 23 kwietnia, zapraszamy na kolejny koncert z cyklu CULTURA ANIMI w Lesznie, po mszy o godz.12.oo.
 5. Dziękujemy, za wpłaty na konto, na rzecz budowy Organów dla Leszna. Prosimy o odbieranie okolicznościowych cegiełek po mszy w zakrystii przez osoby, które dokonały darowizny. Przypominamy, że specjalny numer konta jest na naszej stronie internetowej (parafialeszno.pl)
 6. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.
 7. W minionym tygodniu pożegnaliśmy katolickim pogrzebem: śp.Mieczysława Widyńskiego i Elżbietę Braun. Wieczny odpoczynek…

2 KWIETNIA 2023 – Niedziela Palmowa Męki Pańskiej

 1. Dziś ostatnie nabożeństwo – Gorzkie Żale o 17.15.
 2. Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień. Od poniedziałku do środy, msze św. o 7 i 18. Spowiedź rano przed mszą i po południu od 17.30. Prosimy nie odkładać spowiedzi na Wielką Sobotę.

W Wielki Czwartek – Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00.  W Wielki Piątek – Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00. W Wielką Sobotę: od 8 do 14 błogosławieństwo pokarmów przy kościele (ministranci rozprowadzać będą wodę święconą w buteleczkach-ofiary na fundusz ministrancki), spowiedź zaś w kościele 8 – 12; Wigilia Paschalna o godz. 20.00. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego – Rezurekcja i Msza św. o godz. 6.00; pozostałe msze o godz. 9, 10.30, 12 i 18. W Poniedziałek Wielkanocny msze według porządku niedzielnego.

 1. Nowennę do Miłosierdzia Bożego i Koronkę będziemy odmawiać w Wielki Piątek i Wielką Sobotę o godz. 15.00, zaś od Niedzieli Zmartwychwstania aż do soboty przed Niedzielą Miłosierdzia po wieczornej mszy św. W Niedzielę Miłosierdzia zapraszamy na Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00.
 2. Ze względu na pierwszy piątek miesiąca, który wypada w Wielki Piątek, chorych odwiedzimy z Komunią św. we środę przed południem.
 3. Informujemy, że kancelaria będzie czynna w Wielkim Tygodniu tylko we wtorek i środę, prosimy o załatwienie wszelkich spraw w tych dniach. Sprawy pogrzebowe załatwiane będą na bieżąco.
 4. W Wielką Sobotę w godz. 8–17, Koła Różańcowe podejmą adoracje przy Grobie Pańskim. Chętni proszeni są o wpisywanie się na listę, która jest na stoliku pod chórem.
 5. Wyjazd pielgrzymów do Kalwarii Wejherowskiej, w piątek 14 kwietnia, o godz. 5.30 z parkingu przy kościele.
 6. Dziękujemy mieszkańcom Zaborówka Starego i Nowego, Białutek, Kępiaste oraz Leszna z ulic Błońskiej, Lipowej, Ogrodowej, Piekarskiej i Sokołowskiej za ofiary złożone na kwiaty do grobu Pana Jezusa.
 7. Dziękujemy także, za wpłaty na konto, na rzecz budowy Organów dla Leszna. Numer konta jest na naszej stronie internetowej. Rozprowadzamy okolicznościowe cegiełki po mszy w zakrystii.
 8. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej. Prosimy przedstawicielki Kół Różańcowych o odbieranie kwietniowego numeru miesięcznika „Różaniec”.
 9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy katolickim pogrzebem śp.Jadwigę Czyż. Wieczny odpoczynek.

26 MARCA 2023 – V Niedziela Wielkiego Postu

 1. Rozpoczęliśmy parafialne rekolekcje wielkopostne, które głosi ks. Krzysztof Niegowski, Salezjanin – dziś nauki na wszystkich mszach św.;

– dla dorosłych: – w poniedziałek, wtorek i środę msze św. z nauką o 7, 12 i 18 (spowiedź każdego dnia pół godziny przed mszą św.)

– dla uczniów: – w poniedziałek, wtorek i środę: dla klas I-III o 8.15; dla klas IV-VI o 9.15; dla klas VII-VIII o 10.3o.

 1. Zapraszamy do modlitwy podczas wielkopostnych nabożeństw: w niedziele o godz.7.1o – Godzinki o Męce Pańskiej i o godz.17.15 – Gorzkie Żale. W piątek przed Niedzielą Palmową, ostatnia Droga Krzyżowa o godz. 19.oo – pójdziemy z kościoła na cmentarz do Golgoty i kaplicy. Do udziału zapraszamy dzieci, młodzież, dorosłych, grupy parafialne, służbę liturgiczną oraz harcerzy i strażaków – prosimy o zabranie ze sobą latarek.
 2. Chór parafialny zaprasza w najbliższy czwartek, 30 marca, o godz. 19.oo, na otwartą próbę wszystkich, którzy chcieliby zobaczyć jak pracują nad repertuarem, jak również tych, którzy szukają dla siebie dogodnego miejsca do śpiewania. Zapraszamy także tych, którzy zawsze marzyli aby śpiewać w chórze, ale nie mieli odwagi oraz tych, którzy maja doświadczenie pracy w zespole.
 3. W sobotę Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi o 7.oo, a potem nabożeństwo wynagradzające I soboty miesiąca.
 4. Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. Poświęcenie palm przed każdą mszą św. podczas uroczystego wejścia. Po mszy o 12.oo wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu.
 5. Spotkanie kandydatów do bierzmowania w poniedziałek, 3 kwietnia – klasa 8C, w salce domu parafialnego, o godz. 19.oo.
 6. Dziękujemy mieszkańcom Łubca, Wąsów i Leszna z ulic Parkowej, ks. Raczkowskiego, Krótkiej, Wojska Polskiego, Chopina, Warszawskiej, Błońskiej, Sosnowej, Sochaczewskiej 47, 49, 51 za ofiary złożone na kwiaty do grobu Pana Jezusa.
 7. Dziękujemy także, za wpłaty na konto, na rzecz budowy Organów dla Leszna. Numer konta jest na naszej stronie internetowej. Rozprowadzamy już okolicznościowe cegiełki.
 8. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej. Prosimy przedstawicielki Kół Różańcowych o odbieranie kwietniowego numeru miesięcznika „Różaniec”.
 9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy katolickim pogrzebem śp.Bogumiłę Hałubek. Wieczny odpoczynek.

19 MARCA 2023 – IV Niedziela Wielkiego Postu

 1. Dziś po mszy o 12.oo – Koncert Pasyjny w wykonaniu chóru parafialnego, chóru Ballada, scholi dziecięcej i chóru LIRA z Żyrardowa.
 2. Msza św. dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św., dziś o godz. 16.oo.
 3. Zapraszamy do modlitwy podczas wielkopostnych nabożeństw: w piątki o godz.17.15 – Droga Krzyżowa, w niedziele: o godz.7.1o – Godzinki o Męce Pańskiej i o godz.17.15 – Gorzkie Żale.
 4. Liturgiczna uroczystość św. Józefa w tym roku obchodzona jest w poniedziałek, 20 marca. Bractwo św. Józefa zaprasza na nabożeństwo po wieczornej mszy św.
 5. Terminy spotkań kandydatów do bierzmowania: poniedziałek, 20 marca – klasa 8B; poniedziałek, 3 kwietnia – klasa 8C. Miejsce spotkań to salka domu parafialnego, o godz. 19.oo.
 6. W sobotę, 25 marca, Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Spotkanie Żywego Różańca i Różańca Rodziców za dzieci o godz. 9.oo, w salce.
 7. W przyszłą niedzielę, 26 marca, rozpoczniemy parafialne rekolekcje wielkopostne – nauki głosić będzie ks. Krzysztof Niegowski, Salezjanin.

Porządek rekolekcji: – w niedzielę: nauki podczas wszystkich mszy św.;

– dla dorosłych: – w poniedziałek, wtorek i środę msze św. z nauką o 7.oo, 12.oo i 18.oo (spowiedź każdego dnia pół godziny przed mszą św.)

– dla uczniów: – w poniedziałek, wtorek i środę: dla klas I-III o 8.15; dla klas IV-VI o 9.15 i klasy VII-VIII o 10.3o.

 1. Dziękujemy mieszkańcom Białut i Czarnowa za ofiary złożone na kwiaty do grobu Pana Jezusa. Zeszyty do zbiórki można odbierać w zakrystii po mszach, a w tygodniu w kancelarii.
 2. Dziękujemy także, za wpłaty na konto, na rzecz budowy Organów dla Leszna. Numer konta jest na naszej stronie internetowej. Rozprowadzamy już okolicznościowe cegiełki..
 3. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.
 4. W minionym tygodniu pożegnaliśmy katolickim pogrzebem śp.Jadwigę Roszczyk i Stanisława Brolę. Wieczny odpoczynek.

12 MARCA 2023 – III Niedziela Wielkiego Postu

 1. Zapraszamy do modlitwy podczas wielkopostnych nabożeństw: w piątki o godz.17.15 – Droga Krzyżowa, w niedziele: o godz.7.1o – Godzinki o Męce Pańskiej i o godz.17.15 – Gorzkie Żale.
 2. Dziś kolejny koncert – Cultura Animi w Lesznie, a w niedzielę, 19 marca – Koncert Pasyjny w wykonaniu chóru parafialnego, chóru Ballada, scholi dziecięcej i chóru LIRA z Żyrardowa. Każdy z nich rozpoczyna się po mszy o godz. 12.oo.
 3. W poniedziałek, 13 marca – Święto Papieskie i 10. rocznica wyboru Papieża Franciszka. Tego dnia, o godz. 18.oo w Świątyni Opatrzności, zostanie odprawiona uroczysta Msza św. w intencji Ojca Świętego.
 4. Terminy spotkań kandydatów do bierzmowania: poniedziałek, 13 marca – klasa 8A; poniedziałek, 20 marca – klasa 8B. Miejsce spotkań to salka domu parafialnego, o godz. 19.oo.
 5. Liturgiczna uroczystość św. Józefa w tym roku obchodzona będzie w poniedziałek, 20 marca. Bractwo św. Józefa zaprasza na spotkania – szczegóły na plakacie w tablicy ogłoszeń.
 6. Przypominamy, że Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się w V niedzielę Wielkiego Postu – 26 marca.
 7. Dziękujemy mieszkańcom Szadkówka, Podrochali, Walentowa i Towarzystwa Czarnów za ofiary złożone na kwiaty do grobu Pana Jezusa. Zeszyty do zbiórki można odbierać w zakrystii po mszach, a w tygodniu w kancelarii.
 8. Dziękujemy także, za wpłaty na konto, na rzecz budowy Organów dla Leszna. Numer konta jest na naszej stronie internetowej. Rozprowadzamy już okolicznościowe cegiełki.
 9. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej. Prosimy o odbieranie marcowego numeru miesięcznika „Różaniec”.
 10. W minionym tygodniu pożegnaliśmy katolickim pogrzebem śp.Danutę Prus-Strowską i Mariannę Matejak. Wieczny odpoczynek.

5 MARCA 2023 – II Niedziela Wielkiego Postu

 1. Dziś, I niedziela miesiąca, po mszy o godz. 12.oo, wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu.
 2. Dzisiejsza niedziela, to także dzień modlitwy i solidarności z misjonarzami. Część ofiar złożonych na tace zostanie przekazana na rzecz dzieła pomocy misjonarzom Ad Gentes.
 3. Zapraszamy do modlitwy podczas wielkopostnych nabożeństw: w piątki o godz.17.15 – Droga Krzyżowa, w niedziele: o godz.7.1o – Godzinki o Męce Pańskiej i o godz.17.15 – Gorzkie Żale.
 4. Jutro, 6 marca, spotkanie kandydatów do bierzmowania – uczniów spoza szkoły w Lesznie – w salce domu parafialnego o 19.oo.
 5. Wydział Duszpasterstwa Kurii Warszawskiej informuje, że od Środy Popielcowej, w wybranych kościołach Warszawy obu diecezji na wzór liturgii rzymskiej rozpoczęła się modlitwa w Wielkopostnych Kościołach Stacyjnych. Trwać ona będzie aż do Niedzieli Palmowej Męki Pańskiej. Szczegóły na plakacie w tablicy ogłoszeń przy wyjściu z kościoła.
 6. Zapraszamy na niedzielne koncerty: 12 marca – Cultura Animi w Lesznie (zagrają trzy trąbki, gitara i flet–szczegóły na plakatach i stronie internetowej parafii) oraz 19 marca – Pieśni wielkopostne w wykonaniu chóru parafialnego, chóru Ballada, scholi dziecięcej i chóru LIRA z Żyrardowa. Każdy z nich rozpoczyna się po mszy o godz. 12.oo.
 7. Dziękujemy mieszkańcom Rochalik za ofiary złożone na kwiaty do grobu Pana Jezusa. Zeszyty do zbiórki można odbierać w zakrystii po mszach, a w tygodniu w kancelarii. Dziękujemy także, za pierwsze wpłaty na konto, na rzecz budowy Organów dla Leszna. Numer tego konta jest na naszej stronie internetowej.
 8. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej. Prosimy o odbieranie marcowego numeru miesięcznika „Różaniec”.
 9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy katolickim pogrzebem śp.Danielę Marciszek. Wieczny odpoczynek.

26 LUTEGO 2023 – I Niedziela Wielkiego Postu

 1. Ofiary złożone dziś na tace przeznaczone są w połowie na utrzymanie Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie oraz na pomoc ofiarom wojny na Ukrainie.
 2. Zapraszamy do modlitwy podczas wielkopostnych nabożeństw: w piątki o godz.17.15 – Droga Krzyżowa, w niedziele: o godz.7.1o – Godzinki o Męce Pańskiej i o godz.17.15 – Gorzkie Żale.
 3. Dziś, jeszcze msza św. o 16.oo, dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.
 4. Jutro, spotkanie kandydatów do bierzmowania z klasy 8c, 8d i 8e; a w poniedziałek, 6 marca–uczniów spoza szkoły w Lesznie – w salce o 19.oo.
 5. W tym tygodniu I piątek miesiąca – msza św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz.7.oo; Chorych odwiedzimy z posługą sakramentalną przed południem. Adoracja Najświętszego Sakramentu, rozpocznie się Koronką do Miłosierdzia Bożego o 15.00 a spowiedź od godz.17.30. Adoracja także od 18.3o do 20.oo.
 6. W sobotę Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi o 7.oo, a potem nabożeństwo wynagradzające I soboty miesiąca. Wieczorem o 18.oo, msza o św. Kazimierzu – to dzień imienin Pasterza naszej Archidiecezji, którego polecajmy w naszych pacierzach.
 7. Za tydzień, I niedziela miesiąca, po mszy o godz. 12.oo, wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu.
 8. Wydział Duszpasterstwa Kurii Warszawskiej informuje, że od Środy Popielcowej, w wybranych kościołach Warszawy obu diecezji na wzór liturgii rzymskiej rozpocznie się modlitwa w Wielkopostnych Kościołach Stacyjnych. Trwać ona będzie aż do Niedzieli Palmowej Męki Pańskiej. Szczegóły na plakacie w tablicy ogłoszeń przy wyjściu z kościoła.
 9. Zapraszamy na niedzielne koncerty: 12 marca – Cultura Animi w Lesznie oraz 19 marca – Pieśni wielkopostne w wykonaniu chóru parafialnego, chóru Ballada, scholi dziecięcej i chóru LIRA z Żyrardowa. Każdy z nich rozpoczyna się po mszy o godz. 12.oo.
 10. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej. Prosimy o odbieranie marcowego numeru miesięcznika „Różaniec”.
 11. W minionym tygodniu pożegnaliśmy katolickim pogrzebem śp.Bożennę Parczewską i Lecha Szłowieniec. Wieczny odpoczynek.

19 LUTEGO 2023 – VII Niedziela Zwykła

 1. Zapraszamy na koncert po mszy o 12.oo. Wystąpi: Wiktoria Francuz (skrzypce) i Oleksandr Semko (akordeon). W programie utwory kompozytorów: Albeniz, Angelis, Bach, Brams, Wieniawski.
 2. Także dziś, pobór krwi od członków klubu „Czerwony Płomyk”, sympatyków Klubów HDK i mieszkańców gminy Leszno, na placu przy OSP, ul. Szkolna 10. Ambulans będzie w godzinach 9.3o – 13.3o. Prosimy zabrać dokument tożsamości ze zdjęciem i PESEL.
 3. W dniach 19-25 lutego, będziemy przeżywać 56. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Prosimy naszych parafian o podjęcie różnych form modlitwy w tej intencji.
 4. We środę, 22 lutego – Środa Popielcowa – rozpoczyna się Okres Wielkiego Postu. Msze św. w naszym kościele w tym dniu o 7, 10.30, 17 (z udziałem dzieci) i 18. W Popielec obowiązuje post ścisły i wstrzymanie się od pokarmów mięsnych. Przy okazji warto przypomnieć przepisy postne: a/ wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje od 14. roku życia bez górnej granicy wieku, we wszystkie piątki roku i środę popielcową; b/ post ścisły (jeden posiłek dziennie do syta) od 18. do 60. roku życia, w Środę Popielcową i Wielki Piątek). Czas Wielkiego Postu ma charakter pokutny, więc nie organizujemy hucznych zabaw, wesel i dyskotek ani w nich nie uczestniczymy. Powstrzymajmy się w tym czasie na znak umartwienia od spożywania napojów alkoholowych.
 5. Spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca w sobotę, 25 lutego, o godz. 9, w salce domu parafialnego.
 6. Terminy spotkań kandydatów do bierzmowania: poniedziałek, 27 lutego – klasy 8c, 8d i 8e; poniedziałek, 6 marca – uczniowie spoza szkoły w Lesznie. Salka godz. 19.oo.
 7. Tradycyjnie wielkopostne nabożeństwa będą odprawiane: Droga Krzyżowa – w piątki o 17.15, Gorzkie Żale – w niedziele o 17.15. Rekolekcje rozpoczną się w V niedzielę Wielkiego Postu – 26 marca.
 8. Wydział Duszpasterstwa Kurii Warszawskiej informuje, że od Środy Popielcowej, w wybranych kościołach Warszawy obu diecezji na wzór liturgii rzymskiej rozpocznie się modlitwa w Wielkopostnych Kościołach Stacyjnych. Trwać ona będzie aż do Niedzieli Palmowej Męki Pańskiej. Szczegóły na plakacie w tablicy ogłoszeń przy wyjściu z kościoła.
 1. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.
 2. W minionym tygodniu pożegnaliśmy katolickim pogrzebem śp.Irenę Szymańską. Wieczny odpoczynek.

12 LUTEGO 2023 – VI Niedziela Zwykła

 1. Zapraszamy na koncert w przyszłą niedzielę, 19 lutego, po mszy o 12.oo. Wystąpi: Wiktoria Francuz (skrzypce) i Oleksandr Semko (akordeon). W programie: Albeniz, Angelis, Bach, Brams, Wieniawski.
 2. Także za tydzień, 19 lutego, odbędzie się pobór krwi od członków klubu „Czerwony Płomyk”, sympatyków Klubów HDK i mieszkańców gminy Leszno, na placu przy OSP, ul. Szkolna 10. Ambulans będzie w godzinach 9.3o – 13.3o. Prosimy zabrać dokument tożsamości ze zdjęciem i PESEL.
 3. Terminy spotkań kandydatów do bierzmowania: poniedziałek, 27 lutego – klasy 8c, 8d i 8e; poniedziałek, 6 marca – uczniowie spoza szkoły w Lesznie. Salka godz. 19.oo.
 4. Fundacja MEMENTO MORI zaprasza do udziału w pielgrzymce do Kalwarii Wejherowskiej w dniach 14-16 kwietnia 2023 r. Szczegółowy program jest w gablocie przy wyjściu z Kościoła oraz na stronie internetowej parafii.
 5. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej. Prosimy odbierać lutowy miesięcznik RÓŻANIEC.
 6. W minionym tygodniu pożegnaliśmy katolickim pogrzebem śp.: Krystynę Lipiec. Wieczny odpoczynek …

5 LUTEGO 2023 – V Niedziela Zwykła

 1. Dziś I niedziela miesiąca, po mszy o 12.oo wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu.
 2. W sobotę, 11 lutego, Wspomnienie NMP z Lourdes i Światowy Dzień Chorego. Pamiętajmy o modlitwie za osoby chore, sędziwe i dotknięte cierpieniem. W naszej parafii Dzień Chorego przeżywać będziemy, jak zawsze, w czerwcu.
 3. Zapraszamy na koncert w niedzielę, 19 lutego, po mszy o 12.oo. Wystąpi: Wiktoria Francuz (skrzypce) i Oleksandr Semko (akordeon).
 4. Terminy spotkań kandydatów do bierzmowania: poniedziałek, 6 lutego – klasy 8a i 8b; poniedziałek, 27 lutego – klasy 8c, 8d i 8e; poniedziałek, 6 marca – uczniowie spoza szkoły w Lesznie. Salka godz. 19.oo.
 5. Fundacja MEMENTO MORI zaprasza do udziału w pielgrzymce do Kalwarii Wejherowskiej w dniach 14-16 kwietnia 2023 r. Szczegółowy program jest w gablocie przy wyjściu z Kościoła oraz na stronie internetowej parafii.
 6. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej. Prosimy odbierać lutowy miesięcznik RÓŻANIEC.
 7. W minionym tygodniu pożegnaliśmy katolickim pogrzebem śp.:Jadwigę Filipiak, Jadwigę Karlicką, Annę Wojcieską i Wacława Filipiaka. Wieczny odpoczynek …

29 STYCZNIA 2023 – IV Niedziela Zwykła

 1. Dziś koncert kolęd w wykonaniu Chóru Lira z Żyrardowa, po mszy św. o godz. 18.oo. Zapraszamy.
 2. Zakończyliśmy kolędę – pragniemy podziękować wszystkim, którzy otworzyli drzwi swoich domów abyśmy mogli je błogosławić. Dziękujemy za złożone ofiary, które przeznaczamy na utrzymanie świątyni, za życzliwość i wszelkie uwagi. Wyrażamy naszą wdzięczność tym, którzy nas przywozili i odwozili z wizyt oraz tym, którzy przyjmowali nas obiadem czy kolacją. Jeżeli są osoby lub rodziny, u których z różnych przyczyn nie odbyła się kolęda, to zachęcamy do indywidualnego umówienia się z kapłanem na wizytę: w poniedziałek 30 stycznia między 9.oo a 12.oo lub po 17.oo oraz w każdym dogodnym terminie.
 3. We czwartek, 2 lutego, Święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej), msze św. w tym dniu o godz. 7.oo, 10.3o, 17.oo i 18.oo. Prosimy przynieść ze sobą świece do kościoła, wcześniej jednak zabezpieczyć je tak, aby nie zabrudzić woskiem ławek czy posadzki. Błogosławieństwo świec zawsze odbywa się na początku mszy św. 2-gi lutego, to także Dzień Życia Konsekrowanego w którym modlimy się za siostry i braci ze wspólnot zakonnych.
 4. W tym tygodniu I piątek miesiąca – msza św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz.7.oo; wieczorem o 18.oo, msza ze wspomnienia św. Błażeja. Chorych odwiedzimy z posługą sakramentalną przed południem. Koronka do Miłosierdzia Bożego o 15.00 rozpocznie adoracje Najświętszego Sakramentu, która potrwa do 18.oo, później adoracja po mszy do 20.oo. Spowiedź rano i 17.30.
 5. W sobotę Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi o 7.oo, a potem nabożeństwo wynagradzające I soboty miesiąca.
 6. Za tydzień, I niedziela miesiąca, po mszy o godz. 12.oo, wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu.
 7. Terminy spotkań kandydatów do bierzmowania: poniedziałek, 6 lutego – klasy 8a i 8b; poniedziałek, 27 lutego – klasy 8c, 8d i 8e; poniedziałek, 6 marca – uczniowie spoza szkoły w Lesznie. Salka godz. 19.oo.
 8. Polecamy prasę katolicką – tygodniki: GOŚĆ NIEDZIELNY i NIEDZIELA. Prosimy o odbieranie lutowego miesięcznika RÓŻANIEC.
 9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy katolickim pogrzebem śp.: Eugeniusza Szelachowskiego i Stanisława Dmocha. Wieczny odpoczynek.

22 STYCZNIA 2023 – III Niedziela Zwykła

 1. Dziś Niedziela Słowa Bożego, zachęcamy wszystkich do codziennej lektury i rozważania Pisma Świętego.
 2. Dziś także, po mszy o godz.12.oo, koncert – wystąpią: Grzegorz Bigas (organy) i Cezary Sagan (trąbka). W programie muzyka włoska, niemiecka, angielska (m. in. Fantini, Bach, Heandel, Purcell) oraz improwizacje organowe. Gorąco zapraszamy.
 3. W poniedziałek, 23 stycznia, mija 10. rocznica śmierci Kardynała Józefa Glempa Arcybiskupa Metropolity Warszawskiego. W katedrze w Warszawie, msza św. o godz. 19.oo.
 4. Odwiedzimy naszych parafian podczas kolędy według porządku:

24 stycznia – wtorek – Leszno Fabryczna nry parzyste od 16.oo

25 stycznia – środa – Leszno: Fabryczna nry nieparzyste, Inżynierska i Ogrodowa od 16.oo

26 stycznia – czwartek – Leszno: Tuwima 20 od 16.oo

27 stycznia – piątek – Leszno: Marysieńki, Widokowa, Mariana, Tadeusza, Wspólna, Podzaborówek, Hubala, Otuliny, Reginy od 16.oo

28 stycznia – sobota – Leszno: Warszawska 2-104 od 8.3o: Leszno: Warszawska 5 – 33 od 16.oo

30 stycznia – poniedziałek – wizyty na zaproszenie: 9.oo – 12.oo i po 17.oo

Prosimy o wszelką pomoc w dotarciu do domów, a szczególnie o podwiezienie do wyznaczonych miejsc. Kancelaria będzie czynna tylko przed południem, prosimy jednak upewnić się wcześniej telefonicznie.

 1. W przyszłą niedzielę, 29 stycznia, koncert kolęd Chóru Lira z Żyrardowa, po mszy św. o godz. 18.oo. Zapraszamy.
 2. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.
 3. W minionym tygodniu pożegnaliśmy katolickim pogrzebem śp.:Sylwestra Krakowiaka. Wieczny odpoczynek …

15 STYCZNIA 2023 – II Niedziela Zwykła

 1. Dziś msza św. dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św., o godz. 16.oo.
 2. W dniach 18-25 stycznia obchodzić będziemy: Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan „Czyńcie dobro; szukajcie sprawiedliwości” – prosimy wszystkich naszych parafian o modlitwę w tej intencji.
 3. Odwiedzimy naszych parafian podczas kolędy według porządku:

16 stycznia – poniedziałek –Leszno: Sochaczewska 47, 49 i 51 od 17.oo

17 stycznia – wtorek –Leszno: Sochaczewska domki i Strażacka od 16.oo

18 stycznia – środa –Leszno: Młynarska, Murarska, Szkolna, Jaśminowa, Kwiatowa, Podchorążych od 16.oo

19 stycznia – czwartek –Leszno: Wrzosowa, Harcerska, Al. Wojska Polskiego, Krótka, Parkowa, Ks. Raczkowskiego od 16.oo

20 stycznia – piątek – Leszno: Tuwima 16 i Partyzantów od 16.oo

21 stycznia – sobota –Marianów: Brzozowa, Kampinoska, Łosia, Dębowa, Kalinowa, Jodłowa, Wierzbowa, Spacerowa, Słoneczna, Rysia, Leśniewska, Małgorzaty oraz Asi i Alka; Szymanówek i Korfowe od 8.3o: Leszno Sochaczewska 66 od 16.oo

24 stycznia – wtorek –Leszno Fabryczna nry parzyste od 16.oo

25 stycznia – środa –Leszno: Fabryczna nry nieparzyste, Inżynierska i Ogrodowa od 16.oo

26 stycznia – czwartek –Leszno: Tuwima 20 od 16.oo

27 stycznia – piątek –Leszno: Marysieńki, Widokowa, Mariana, Tadeusza, Wspólna, Podzaborówek, Hubala, Otuliny, Reginy od 16.oo

28 stycznia – sobota – Leszno: Warszawska 2-104 od 8.3o: Leszno:Warszawska 5 – 33od 16.oo

30 stycznia – poniedziałek – wizyty na zaproszenie: 9 – 12 i po 17.oo

Prosimy o wszelką pomoc w dotarciu do domów, a szczególnie o podwiezienie do wyznaczonych miejsc. Kancelaria będzie czynna tylko przed południem, prosimy jednak upewnić się wcześniej telefonicznie.

 1. Zapraszamy, w niedzielę, 22 stycznia, o godz. 13.oo, na koncert – wystąpią: Grzegorz Bigas (organy) i Cezary Sagan (trąbka). W programie muzyka włoska, niemiecka, angielska (m. in. Fantini, Bach, Heandel, Purcell) oraz improwizacje organowe.
 2. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.
 3. W minionym tygodniu pożegnaliśmy katolickim pogrzebem śp.:Ryszarda Matysiaka, Jana Chylińskiego, Halinę Kubiak i Józefa Kościńskiego. Wieczny odpoczynek …

8 STYCZNIA 2023 –  Niedziela – ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO

 1. Dziś Święto Chrztu Pańskiego, w liturgii kończy się Okres Bożego Narodzenia ale tradycyjnie wystrój kościoła i śpiew kolęd, pozostają z nami do 2 lutego.
 2. Odwiedzimy naszych parafian podczas kolędy według porządku:

9 stycznia – poniedziałek – Powązki 28-4 (domy przy drodze) od 8.3o; Powązki 1-6 oraz pozostałe domy od 17.oo

10 stycznia – wtorek – Kępiaste 48-1 i 65-38 od 8.3o; Leszno: Broniewskiego, Sienkiewicza Mickiewicza Słowackiego, Żeromskiego od 16.oo (!)

11 stycznia – środa – Kępiaste 104-74 od 8.3o; Leszno: Kochanowskiego i Bohaterów Puszczy Kampinoskiej od 17.oo

12 stycznia – czwartek – Łubiec od 8.3o; Leszno: Leśna, Sosnowa i Polna od 16.oo (!)

13 stycznia – piątek – Wilkowa Wieś: Chopina 110-220 i 117-193 (domy przy głównej drodze) od 8.3o; Wilkowa Wieś (pozostałe domy w polach) od 16.oo (!)

14 stycznia – sobota – Marianów: Al. Grabowa, Cisowa, Róż, Magnolii, Radosna, Lawendowa, Miętowa i Słonecznikowa od 8.3o; Leszno: domki ul. Tuwima, Lema, Leśmiana, Miłosza od 16.oo.

Prosimy o wszelką pomoc w dotarciu do domów, a szczególnie o podwiezienie do wyznaczonych miejscowości. Kancelaria będzie czynna tylko po porannej mszy św., prosimy jednak upewnić się wcześniej telefonicznie.

 1. W przyszła niedzielę, 15 stycznia, msza św. dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. o 16.oo.
 2. Zapraszamy, w niedzielę, 22 stycznia, o godz. 13.oo, na koncert – wystąpią: Grzegorz Bigas (organy) i Cezary Sagan (trąbka). W programie muzyka włoska, niemiecka, angielska oraz improwizacje organowe (m. in. Fantini, Bach, Heandel, Purcell).
 3. Polecamy prasę katolicką – tygodnik GOŚĆ NIEDZIELNY jest w cenie 10 zł.
 4. W zakrystii jest jeszcze możliwość nabycia kredy i kadzidła.
 5. W minionym tygodniu pożegnaliśmy katolickim pogrzebem śp.:Jana Parzydło i Elżbietę Łażewską.

6 STYCZNIA 2023 –  UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO (TRZECH KRÓLI)

 1. Dziś, msze św. według porządku niedzielnego – podczas każdej, obrzęd błogosławieństwa kredy i kadzidła (nie obowiązuje post). To także, I piątek miesiąca – adoracja Najświętszego Sakramentu, rozpocznie się Koronką do Miłosierdzia Bożego o 15.00. Chorych odwiedzimy za miesiąc – w lutym.
 2. Jutro, w sobotę msza św. o Niepokalanym Sercu NMP o 7.oo i nabożeństwo wynagradzające I soboty miesiąca.
 3. Odwiedzimy naszych parafian podczas kolędy według porządku:

7 stycznia – sobota – Chopina 1-107 i 2-108 oraz Świerkowa od 8.3o; Grądy: Podleśna, Cicha i Prosta od 17.oo

9 stycznia – poniedziałek – Powązki 28-4 (domy przy drodze) od 8.3o; Powązki 1-6 oraz pozostałe domy od 17.oo

10 stycznia – wtorek – Kępiaste 48-1 i 65-38 od 8.3o; Leszno: Broniewskiego, Sienkiewicza Mickiewicza Słowackiego, Żeromskiego od 16.oo (!)

11 stycznia – środa – Kępiaste 104-74 od 8.3o; Leszno: Kochanowskiego i Bohaterów Puszczy Kampinoskiej od 17.oo

12 stycznia – czwartek – Łubiec od 8.3o; Leszno: Leśna, Sosnowa i Polna od 16.oo (!)

13 stycznia – piątek – Wilkowa Wieś: Chopina 110-220 i 117-193 (domy przy głównej drodze) od 8.3o; Wilkowa Wieś (pozostałe domy w polach) od 16.oo (!)

Prosimy o wszelką pomoc w dotarciu do domów, a szczególnie o podwiezienie do wyznaczonych miejscowości. Kancelaria będzie czynna tylko po porannej mszy św., prosimy jednak upewnić się wcześniej telefonicznie.

 1. Zapraszamy, w niedzielę, 22 stycznia, o godz. 13.oo, na koncert – wystąpią: Grzegorz Bigas (organy) i Cezary Sagan (trąbka). W programie muzyka włoska, niemiecka, angielska oraz improwizacje organowe (m. in. Fantini, Bach, Heandel, Purcell).
 2. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej. Prosimy odbierać styczniowy numer miesięcznika RÓŻANIEC.

1 STYCZNIA 2023 –  UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI

 1. Dziś, 1 stycznia, Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – Nowy Rok. To także pierwsza niedziela miesiąca, po mszy o 12.oo wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu.
 2. Informujemy, iż w styczniu w dni powszednie od poniedziałku do piątku nie będzie wieczornych mszy św. ze względu na kolęde. Odwiedzimy naszych parafian według następującego porządku:

2 stycznia-poniedziałek – Zaborówek: Wesoła 1-33 od 8.3o; Zaborówek: Wesoła 35 do końca, Brzozowa, Ustronna, Zielona, Leśnej Polany, Stołeczna 230-238 od 17.oo

3 stycznia-wtorek – Zaborówek Stołeczna 240-296 i 205-253 od 8.3o; Zaborówek Żurawia, Łąkowa, Miodowa, Magiczna, Jasna od 17.oo

4 stycznia-środa – Grądy: Chabrowa, Topolowa, Rumiankowa od 17.oo

5 stycznia-czwartek –  Grądy: Górna, Okrężna od 17.oo

7 stycznia-sobota – Chopina 1-107 i 2-108 oraz Świerkowa od 8.3o; Podleśna, Cicha i Prosta od 17.oo

Prosimy o wszelką pomoc w dotarciu do domów, a szczególnie o podwiezienie do wyznaczonych miejscowości. Kancelaria będzie czynna tylko po porannej mszy św., prosimy jednak upewnić się wcześniej telefonicznie.

 1. W piątek, 6 stycznia, Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli) – msze św. według porządku niedzielnego – podczas każdej obrzęd błogosławieństwa kredy i kadzidła (nie obowiązuje post). To także, I piątek miesiąca – adoracja Najświętszego Sakramentu, rozpocznie się Koronką do Miłosierdzia Bożego o 15.00. Chorych odwiedzimy za miesiąc – w lutym.
 2. W sobotę, 7 stycznia, msza św. o Niepokalanym Sercu NMP o 7.oo a po niej nabożeństwo wynagradzające I soboty miesiąca.
 3. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej. Prosimy odbierać styczniowy numer miesięcznika RÓŻANIEC.
 4. W minionym tygodniu pożegnaliśmy katolickim pogrzebem: śp.Edwarda Dragana, Urszulę Liszkiewicz i Pawła Olejnika. Wieczny odpoczynek…

25 GRUDNIA –  UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO 

 1. Dziś w Boże Narodzenie – 25 grudnia i w Święto św. Szczepana – 26 grudnia: msze św. według porządku niedzielnego. W piątek, 30 grudnia, Święto Świętej Rodziny. Wszystkim naszym parafianom i gościom – my duszpasterze – życzymy błogosławieństwa, pokoju, radości i wszelkich łask od narodzonego Pana Jezusa.
 2. Wizytę duszpasterską rozpoczniemy po Świętach, według porządku:

27 grudnia – wtorek – Białuty i Białutki od 8.3o;  Błońska 43, 45, 47, 49, 51, 53, 55, 57 od 16.oo

28 grudnia – środa – Wąsy i Czarnów od 8.3o; Lipowa (d. Błońska) 59, 59A, 61,63 oraz Błońska 67-73 (domy przy drodze na Wąsy) od 16.oo

29 grudnia – czwartek – Czarna Droga, Tow. Czarnów, Podrochale, Walentów i Szadkówek od 8.3o; Błońska domki i Piekarska od 16.oo

30 grudnia – piątek – Rochaliki i Wawrzyszew od 8.3o; Sokołowska i Wąska od 16.oo

Prosimy o wszelką pomoc w dotarciu do domów, a szczególnie o podwiezienie do wyznaczonych miejscowości. Kancelaria będzie czynna tylko po porannej mszy św., prosimy jednak upewnić się wcześniej telefonicznie.

 1. Msza św. i nabożeństwo na zakończenie roku kalendarzowego, w sobotę, 31 grudnia o godz. 18.oo.
 2. W niedzielę, 1 stycznia, Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – Nowy Rok. Porządek mszy niedzielny i obowiązek w nich uczestnictwa.
 3. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej w jej świątecznych wydaniach. Prosimy odbierać styczniowy numer miesięcznika RÓŻANIEC.
 4. W minionym tygodniu pożegnaliśmy katolickim pogrzebem: śp. Stanisława Grabowskiego, Zbigniewa Kacprzaka, Zygmunta Osówniaka i Jerzego Rączkowskiego. Wieczny odpoczynek