Ogłoszenia

14 KWIETNIA 2024 –  III NIEDZIELA WIELKANOCNA 

 1. W odpowiedzi na apel przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, Abpa Tadeusza Wojdę, prosimy o modlitwę w obronie życia poczętego, wszystkich naszych parafian.
 2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna XVI Tydzień Biblijny pod hasłem: „Powołani do wspólnoty – Komunii z Bogiem i bliźnimi w Kościele”. Zachęcamy naszych parafian do odważnego sięgania po Słowo Boże i jego lekturę.
 3. Spotkania kandydatów do bierzmowania w poniedziałki: 15 kwietnia – 8B; 22 kwietnia – uczniowie spoza szkoły w Lesznie – w salce domu parafialnego, o 19.oo.
 4. W piątek, 19 kwietnia, pierwsza spowiedź dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w dwóch turach: o 16.oo- 3A i B, o 16.3o- 3C i inni.
 5. W przyszłą niedzielę – Dobrego Pasterza – rozpocznie się Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne – taca na Seminarium w Warszawie.
 6. Trwają zaawansowane prace montażowe nowych organów w naszym kościele. Dziękujemy i zarazem, prosimy o dalsze wpłaty na rzecz ich budowy. Prosimy także o odbieranie cegiełek przez osoby, które dokonały darowizny. Specjalny numer konta jest na naszej stronie internetowej (parafialeszno.pl).
 7. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.
 8. W minionym tygodniu pożegnaliśmy katolickim pogrzebem: śp.Stanisława Szarblewskiego, Stanisława Zatorskiego i Irenę Żebrowską. Wieczny odpoczynek…

7 KWIETNIA 2024 –  II NIEDZIELA WIELKANOCNA czyli MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

 1. Dziś I niedziela miesiąca, po mszy o godz. 12.oo, wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu, a o godz. 15.oo, Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
 2. Spotkania kandydatów do bierzmowania w poniedziałki: 8 kwietnia – klasa 8A; 15 kwietnia – 8B; 22 kwietnia – uczniowie spoza szkoły w Lesznie – w salce domu parafialnego, o 19.oo.
 3. Spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w piątek, 12 kwietnia o 19.oo w salce, a msza św. w niedzielę, 14 kwietnia o 16.oo. W piątek, 19 kwietnia, pierwsza spowiedź dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w dwóch turach: o 16.oo- 3A i B, o 16.3o- 3C i inni.
 4. Rozpoczęto prace montażowe nowych organów w naszym kościele. Dziękujemy, a zarazem prosimy o dalsze wpłaty na rzecz ich budowy. Prosimy także o odbieranie cegiełek przez osoby, które dokonały darowizny. Specjalny numer konta jest na naszej stronie internetowej (parafialeszno.pl).
 5. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.
 6. W minionym tygodniu pożegnaliśmy katolickim pogrzebem: śp.Kazimierza Zielskiego, Teresę Szymaniak i Gabrielę Żaboklicką. Wieczny odpoczynek…

31 MARCA 2024 –  NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

 1. Dziś Rezurekcja i Msza św. o godz. 6.00; pozostałe msze o godz. 9, 10.30, 12 i 18. W Poniedziałek Wielkanocny msze według porządku niedzielnego. Nowenna do Miłosierdzia Bożego do przyszłej soboty po wieczornej mszy św.
 2. W tym tygodniu I piątek miesiąca – nie będzie mszy wotywnej ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa ponieważ jest Oktawa Wielkanocy – nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Chorych odwiedzimy z posługą sakramentalną przed południem. Adoracja Najświętszego Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego od 15.00, spowiedź rano i od godz.17.30. Po wieczornej mszy adoracja dla pracujących do godz.20.oo.
 3. W sobotę nie będzie mszy wotywnej o Niepokalanym Sercu Maryi ponieważ jest Oktawa Wielkanocy, nabożeństwo wynagradzające I soboty miesiąca o 7.3o.
 4. Za tydzień, I niedziela miesiąca, po mszy o godz. 12.oo, wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu. To także Święto Miłosierdzia Bożego, o godz. 15.oo, Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
 5. Dziękujemy mieszkańcom wsi Białutki i Leszna z Sochaczewskiej 47 i 49 oraz wszystkim, którzy złożyli ofiary na kwiaty do grobu Pana Jezusa.
 6. Dziękujemy, za wpłaty, na rzecz budowy Organów dla Leszna. Prosimy o odbieranie cegiełek po mszy w zakrystii przez osoby, które dokonały darowizny. Przypominamy, że specjalny numer konta jest na naszej stronie internetowej (parafialeszno.pl)
 7. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej. Prosimy odbierać kwietniowy miesięcznik RÓŻANIEC.
 8. W minionym tygodniu pożegnaliśmy katolickim pogrzebem: śp.Mirosławę Mincberger. Wieczny odpoczynek…

24 MARCA 2024 – VI Niedziela Wielkiego Postu – NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ

 1. Dziś ostatnie nabożeństwo – Gorzkie Żale o 17.15.
 2. Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień. Od poniedziałku do środy, msze św. o 7 i 18. Spowiedź rano przed mszą i po południu od 17.30. Prosimy nie odkładać spowiedzi na Wielką Sobotę.
 3. W Wielki Czwartek – Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00 (po mszy adoracja do 22.oo). W Wielki Piątek – Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00 (adoracja przez cały dzień do 22.oo). W Wielką Sobotę: od 8 do 14 błogosławieństwo pokarmów przy kościele (ministranci rozprowadzać będą wodę święconą w buteleczkach-ofiary na fundusz ministrancki), spowiedź zaś w kościele 8 – 12 (adoracja przez cały dzień); Wigilia Paschalna o godz. 20.00. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego – Rezurekcja i Msza św. o godz. 6.00; pozostałe msze o godz. 9, 10.30, 12 i 18. W Poniedziałek Wielkanocny msze według porządku niedzielnego.
 4. Nowennę do Miłosierdzia Bożego i Koronkę będziemy odmawiać w Wielki Piątek i Wielką Sobotę o godz. 15.00, zaś od Niedzieli Zmartwychwstania aż do soboty przed Niedzielą Miłosierdzia po wieczornej mszy św. W Niedzielę Miłosierdzia zapraszamy na Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00.
 5. Informujemy, że kancelaria będzie czynna w Wielkim Tygodniu tylko we wtorek i środę, prosimy o załatwienie wszelkich spraw w tych dniach. Sprawy pogrzebowe załatwiane będą na bieżąco.
 6. Dziękujemy rodzicom i wolontariuszom za pomoc w opiece nad uczniami szkoły podstawowej podczas rekolekcji wielkopostnych.
 7. Dziękujemy mieszkańcom wsi Kępiaste oraz Leszna z ulic Ogrodowej, Wąskiej, Sokołowskiej, Parkowej, Krótkiej, al. Wojska Polskiego, ks. Raczkowskiego, Fabrycznej, Bohaterów Puszczy Kampinoskiej, Kochanowskiego, Żeromskiego, Mickiewicza, Sienkiewicza, Słowackiego, Broniewskiego za ofiary złożone na kwiaty do grobu Pana Jezusa.
 8. Dziękujemy za wpłaty na rzecz budowy Organów dla Leszna. Numer konta jest na naszej stronie internetowej. Prosimy odbierać cegiełki potwierdzające darowiznę po mszy w zakrystii.
 9. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej. Prosimy przedstawicielki Kół Różańcowych o odbieranie kwietniowego numeru miesięcznika „Różaniec”.
 10. W minionym tygodniu pożegnaliśmy katolickim pogrzebem śp.Annę Maternik. Wieczny odpoczynek.

17 MARCA 2024 – V Niedziela Wielkiego Postu

 1. Rozpoczęliśmy parafialne rekolekcje wielkopostne, które głosi ks.Waldemar Kluz – dziś nauki na wszystkich mszach św.;

– dla dorosłych: – w poniedziałek, wtorek i środę msze św. z nauką o 7, 12 i 18 (spowiedź każdego dnia pół godziny przed mszą św.)

– dla uczniów szkoły podstawowej: – w poniedziałek, wtorek i środę: dla klas VII-VIII o 8.15; dla klas IV-VI o 9.30; dla klas I-III o 10.45.

 1. Od wczoraj trwa w naszej parafii NOWENNA za Ojczyznę, modlitwy odmawiamy codziennie, do 24 marca po wieczornej mszy św. Szczegóły na plakatach w gablocie i na naszej stronie internetowej.
 2. Zapraszamy do modlitwy podczas wielkopostnych nabożeństw: dziś w niedziele o godz.17.15 – Gorzkie Żale. W piątek przed Niedzielą Palmową, ostatnia Droga Krzyżowa o godz. 19.oo – pójdziemy z kościoła na cmentarz do Golgoty i kaplicy. Do udziału zapraszamy dzieci, młodzież, dorosłych, grupy parafialne, służbę liturgiczną, harcerzy, strażaków i Strzelców Rzeczpospolitej – prosimy o zabranie ze sobą latarek.
 3. Organizatorzy wyjazdu do Medjugorie zapraszają na spotkanie, dziś o godz. 16.oo do salki domu parafialnego.
 4. Uroczystość św. Józefa we wtorek, 19 marca. Bractwo św. Józefa zaprasza na nabożeństwo po wieczornej mszy św. oraz chętnych mężczyzn na spotkania w drugie i czwarte środy miesiąca o 19.oo.
 5. Ks. Rafał zaprasza na spotkanie: 23 marca /sobota/ dorosłych z Żywego Różańca do salki na 10.oo.
 6. Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. Poświęcenie palm przed każdą mszą św. podczas uroczystego wejścia.
 7. Dziękujemy mieszkańcom Czarnowa, Wąsów, Podrochali, Tow. Czarnów, Walentowa, Zaborówka Starego, Białut, Łubca i Leszna z ulic Błońskiej, Lipowej, Sosnowej, Sochaczewskiej 51, Partyzantów, Podchorążych, Leśnej, Wrzosowej, Harcerskiej, Murarskiej, Młynarskiej, Strażackiej, Kwiatowej, Jaśminowej oraz Grądów z ul. Chopina za ofiary złożone na kwiaty do grobu Pana Jezusa.
 8. Dziękujemy także, za wpłaty, na rzecz budowy Organów dla Leszna. Prosimy odbierać cegiełki po mszy św. Na stronie internetowej można obejrzeć zdjęcia z postępujących prac przy budowie prospektu organowego.
 9. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej. Polecamy tematyczne magazyny GOŚĆ EXTRA na Wielki Post oraz GOŚĆ HISTORIA.
 10. W minionym tygodniu pożegnaliśmy katolickim pogrzebem śp.Bogdana Wróblewskiego i Jana Wojcieskiego. Wieczny odpoczynek.

10 MARCA 2024 – IV Niedziela Wielkiego Postu

 1. Dziś, o godz. 12.oo, MSZA ŚW. ZA OJCZYZNĘ (Narodowy Dzień Pamięci o Żołnierzach Niezłomnych /Wyklętych/). Po mszy św. zapraszamy na piknik militarny na parkingu przykościelnym. O 16.oo msza dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
 2. Zapraszamy na wielkopostne nabożeństwa: Droga Krzyżowa – w najbliższy piątek o 17.15, Gorzkie Żale – w niedziele o 17.15.
 3. Ks. Proboszcz zaprasza we wtorek, 12 marca, o 19.oo (do salki) na spotkanie rodziców i wolontariuszy, którzy będą opiekować się uczniami podczas rekolekcji – można jeszcze zgłosić się do tej ekipy.
 4. W środę, 13 marca, przypada 11. Rocznica wyboru Papieża Franciszka na Stolicę Św. Piotra. Polecajmy w naszych modlitwach Ojca Świętego.
 5. Ks. Rafał zaprasza na spotkania: – 11 marca/poniedziałek/ wszystkich kandydatów do bierzmowania na 19.oo w kościele; – 16 marca/sobota/ dzieci należące do Żywego Różańca wraz z rodzicami do salki na 10.oo; – 23 marca/sobota/ dorosłych z Żywego Różańca do salki na 10.oo.
 6. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się w niedzielę, 17 marca, nauki głosić będzie ks. Waldemar Kluz podczas wszystkich mszy. Rekolekcje dla dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Lesznie odbędą się w dniach 18, 19, 20 marca /poniedziałek, wtorek i środa/ przed południem (szczegółowy plan jest w gablocie przy wyjściu z kościoła oraz na stronie internetowej parafii). Rekolekcje dla dorosłych, także 18, 19 i 20 marca, podczas mszy o 7.oo, 12.oo i 18.oo. Spowiedź każdego dnia 30 minut przed mszą św.
 7. Dziękujemy mieszkańcom Zaborówka Nowego i Leszna z ul. Warszawskiej za ofiary złożone na kwiaty do grobu Pana Jezusa. Zeszyty do zbiórki można odbierać w zakrystii po mszy.
 8. Dziękujemy także za wpłaty na rzecz budowy Organów dla Leszna. Numer konta jest na naszej stronie internetowej. Prosimy odbierać cegiełki jako dowód darowizny.
 9. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej. Polecamy tematyczne magazyny GOŚĆ EXTRA na Wielki Post oraz GOŚĆ HISTORIA.
 10. W minionym tygodniu pożegnaliśmy katolickim pogrzebem śp. Jadwigę Korzeniewską. Wieczny odpoczynek.

3 MARCA 2024 – III Niedziela Wielkiego Postu

 1. Dziś, 17. Rocznica nominacji Pasterza naszej Archidiecezji, Ks. Kardynała Kazimierza Nycza, zaś jutro dzień imienin. Pamiętajmy o modlitwie w intencji naszego Biskupa. Dziś także, I niedziela miesiąca, po mszy o godz. 12.oo, wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu.
 2. Zapraszamy na wielkopostne nabożeństwa: Droga Krzyżowa – w piątki o 17.15, Gorzkie Żale – w niedziele o 17.15.
 3. Spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w piątek, 8 marca o 19.oo w salce, a msza św. w niedzielę, 10 marca o 16.oo.
 4. W niedzielę, 10 marca, o godz. 12.oo MSZA ŚW. ZA OJCZYZNĘ (Narodowy Dzień Pamięci o Żołnierzach Niezłomnych /Wyklętych/). Po mszy św. zapraszamy na piknik militarny na parkingu przykościelnym – Rekonstruktorzy, pojazd wojskowy, namiot WCR, grochówka i inne niespodzianki . . .
 5. Ks. Rafał zaprasza na spotkania: – 11 marca/poniedziałek/ wszystkich kandydatów do bierzmowania na 19.oo w kościele; – 16 marca/sobota/ dzieci należące do Żywego Różańca wraz z rodzicami do salki na 10.oo; – 23 marca/sobota/ dorosłych z Żywego Różańca do salki na 10.oo.
 6. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się w niedzielę, 17 marca, nauki głosić będzie ks. Waldemar Kluz podczas wszystkich mszy. Rekolekcje dla dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Lesznie odbędą się w dniach 18, 19, 20 marca /poniedziałek, wtorek i środa/ przed południem (szczegółowy plan jest w gablocie przy wyjściu z kościoła oraz na stronie internetowej parafii). Ponieważ nie możemy liczyć na pomoc i opiekę nad uczniami ze strony szkoły, zwracamy się do rodziców i dziadków o pomoc. Wszyscy, którzy w tych dniach mogą poświęcić swój czas proszeni są o pilny kontakt z ks. Proboszczem. Rekolekcje dla dorosłych, także 18, 19 i 20 marca, podczas mszy o 7.oo, 12.oo i 18.oo. Spowiedź każdego dnia 30 minut przed mszą św.
 1. Dziękujemy mieszkańcom Szadkówka, Rochalik i Marianowa za ofiary złożone na kwiaty do grobu Pana Jezusa. Zeszyty do zbiórki można odbierać w zakrystii po mszy.
 2. Dziękujemy za wpłaty na rzecz budowy Organów dla Leszna. Numer konta jest na naszej stronie internetowej. Prosimy odbierać cegiełki jako dowód darowizny.
 3. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej. Polecamy tematyczne magazyny GOŚĆ EXTRA na Wielki Post oraz GOŚĆ HISTORIA. Prosimy o odbieranie marcowego numeru miesięcznika „Różaniec”.

25 LUTEGO 2024 – II Niedziela Wielkiego Postu

 1. Dzisiejsza niedziela, to dzień modlitwy i solidarności z misjonarzami. Część ofiar złożonych na tace zostanie przekazana na rzecz dzieła pomocy misjonarzom Ad Gentes.
 2. Zapraszamy na wielkopostne nabożeństwa: Droga Krzyżowa – w piątki o 17.15, Gorzkie Żale – w niedziele o 17.15.
 3. Jutro, w poniedziałek, 26 lutego, spotkanie kandydatów do bierzmowania – uczniów z klasy 8B – w salce domu parafialnego o 19.oo.
 4. W tym tygodniu I piątek miesiąca – msza św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz.7.oo. Chorych odwiedzimy z posługą sakramentalną przed południem. Adoracja Najświętszego Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego od 15.00, spowiedź rano i od godz.17.30. Po wieczornej mszy adoracja dla pracujących do godz.20.oo.
 5. W sobotę Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi o 7.oo, a potem nabożeństwo wynagradzające I soboty miesiąca.
 6. Za tydzień, I niedziela miesiąca, po mszy o godz. 12.oo, wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu.
 7. Rekolekcje dla dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Lesznie odbędą się w dniach 18, 19, 20 marca /poniedziałek, wtorek i środa/ przed południem (szczegółowy plan jest w gablocie przy wyjściu z kościoła oraz na stronie internetowej parafii). Ponieważ nie możemy liczyć na pomoc i opiekę nad uczniami ze strony szkoły, zwracamy się do rodziców i dziadków o pomoc. Wszyscy, którzy w tych dniach mogą poświęcić swój czas proszeni są o pilny kontakt z ks. Proboszczem.
 8. Zeszyty do zbiórki ofiar na kwiaty do grobu Pana Jezusa można odbierać w zakrystii po mszy. Dziękujemy za wpłaty na rzecz budowy Organów dla Leszna. Numer konta jest na naszej stronie internetowej. Prosimy odbierać cegiełki jako dowód darowizny.
 9. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej. Polecamy tematyczny magazyn GOŚĆ EXTRA na Wielki Post. Prosimy także o odbieranie marcowego numeru miesięcznika „Różaniec”.
 10. W minionym tygodniu pożegnaliśmy katolickim pogrzebem śp.Jerzego Bluszcza, Danutę Grzelkę, Mateusza Borkowskiego i Barbarę Puścian. Wieczny odpoczynek.

18 LUTEGO 2024 – I Niedziela Wielkiego Postu

 1. Dziś: swoimi ofiarami wspieramy Seminarium Duchowne w Warszawie. Msza św. w intencji Ojczyzny w rocznicę powstania Armii Krajowej o 12.oo. O godz. 16.oo msza św. dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św., a o 17.15 nabożeństwo pasyjne – Gorzkie Żale.
 2. Spotkania kandydatów do bierzmowania w poniedziałki o godz. 19.oo w salce domu parafialnego: 19 lutego – klasa 8A, 26 lutego – klasa 8B.
 3. Zapraszamy na wielkopostne nabożeństwa: Droga Krzyżowa – w piątki o 17.15, Gorzkie Żale – w niedziele o 17.15.
 4. Wydział Duszpasterstwa Kurii Warszawskiej informuje, że od Środy Popielcowej, w wybranych kościołach Warszawy obu diecezji na wzór liturgii rzymskiej trwa modlitwa w Wielkopostnych Kościołach Stacyjnych aż do Niedzieli Palmowej Męki Pańskiej. Szczegóły w tablicy ogłoszeń przy wyjściu z kościoła.
 5. Dziękujemy osobom, które dokonały darowizny na organy dla Leszna i prosimy o odbieranie cegiełek po mszy w zakrystii. Prosimy zarazem o dalsze wpłaty jak i pozyskiwanie darczyńców spośród krewnych, przyjaciół czy sąsiadów.
 6. Ks. proboszcz, zaprasza członków Rady Parafialnej na spotkanie w sobotę, 24 lutego, o godz.17.oo do sali w domu parafialnym.
 7. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej. Polecamy tematyczny magazyn GOŚĆ EXTRA na Wielki Post.
 8. W minionym tygodniu pożegnaliśmy katolickim pogrzebem śp. Zofię Dąbrowską, Andrzeja Biernackiego i Barbarę Dolega. Wieczny odpoczynek.

11 LUTEGO 2024 – VI Niedziela Zwykła

 1. Dziś Światowy Dzień Chorego (poza niedzielą Wspomnienie NMP z Lourdes). Pamiętajmy o modlitwie za osoby chore, sędziwe i dotknięte cierpieniem. W naszej parafii Dzień Chorego przeżywać będziemy, jak zawsze, w czerwcu.
 2. We środę, 14 lutego – ŚRODA POPIELCOWA – rozpoczyna się Okres Wielkiego Postu. Msze św. w tym dniu o 7, 10.30, 17 (z udziałem dzieci) i 18. W Popielec obowiązuje post ścisły i wstrzymanie się od pokarmów mięsnych. Przy okazji warto przypomnieć przepisy postne: a/ wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje od 14. roku życia bez górnej granicy wieku, we wszystkie piątki roku i środę popielcową; b/ post ścisły (jeden posiłek dziennie do syta) od 18. do 60. roku życia, w Środę Popielcową i Wielki Piątek). Czas Wielkiego Postu ma charakter pokutny, więc nie organizujemy hucznych zabaw, wesel i dyskotek ani w nich nie uczestniczymy. Powstrzymajmy się w tym czasie na znak umartwienia od spożywania napojów alkoholowych.
 3. Terminy spotkań kandydatów do bierzmowania w poniedziałki o godz. 19.oo w salce domu parafialnego: 12 lutego – uczniowie spoza szkoły w Lesznie; 19 lutego – klasa 8A, 26 lutego – klasa 8B.
 4. Spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w piątek, 16 lutego o 19.oo w salce, a msza św. w niedzielę, 18 lutego o 16.oo.
 5. Spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca w sobotę, 17 lutego, o godz. 9, w salce domu parafialnego.
 6. Tradycyjnie wielkopostne nabożeństwa będą odprawiane: Droga Krzyżowa – w piątki o 17.15, Gorzkie Żale – w niedziele o 17.15. Rekolekcje wielkopostne rozpoczną się w V niedzielę Wielkiego Postu – 17 marca br.
 7. Wydział Duszpasterstwa Kurii Warszawskiej informuje, że od Środy Popielcowej, w wybranych kościołach Warszawy obu diecezji na wzór liturgii rzymskiej rozpocznie się modlitwa w Wielkopostnych Kościołach Stacyjnych. Trwać ona będzie aż do Niedzieli Palmowej Męki Pańskiej. Szczegóły w tablicy ogłoszeń przy wyjściu z kościoła.
 8. Zakończyliśmy kolędę – dziękujemy wszystkim, którzy otworzyli drzwi swoich domów abyśmy mogli je błogosławić. Przyjęło nas 1511 (z 2850) domostw, co stanowi 53% ogólnej liczby parafian. Dziękujemy za złożone ofiary, które przeznaczamy na podatek kurialny i gminny, ubezpieczenie i utrzymanie świątyni. Dziękujemy za życzliwość i wszelkie uwagi oraz tym, którzy pomogli nam dotrzeć do domów i częstowali nas obiadem czy kolacją. Jeżeli są osoby lub rodziny u których z różnych przyczyn nie odbyła się kolęda, to zachęcamy do indywidualnego umówienia się z kapłanem na wizytę w każdym dogodnym terminie.
 9. Prosimy o wpłaty na budowę Organów dla Leszna. Zarazem dziękujemy osobom, które dokonały darowizny i prosimy o odbieranie cegiełek po mszy w zakrystii. Mamy już na koncie 177 000 zł.
 10. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.
 11. W minionym tygodniu pożegnaliśmy katolickim pogrzebem śp.Zdzisława Bondarowskiego. Wieczny odpoczynek.

4 LUTEGO 2024 – V Niedziela Zwykła

 1. Dziś I niedziela miesiąca, po mszy o 12.oo wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu.
 2. W przyszłą niedzielę, 11 lutego, Światowy Dzień Chorego (Wspomnienie NMP z Lourdes). Pamiętajmy o modlitwie za osoby chore, sędziwe i dotknięte cierpieniem. W naszej parafii Dzień Chorego przeżywać będziemy, jak zawsze, w czerwcu.
 3. Ostatnie dni odwiedzin naszych parafian podczas kolędy:

5 lutego – poniedziałek od 17.oo Sochaczewska 66

6 lutego – wtorek od 16.oo Tuwima 20

7 lutego – środa od 17.oo Tuwima 16

8 lutego – czwartek od 9.oo i od 16.oo wizyty na zaproszenie

W te dni kancelaria będzie czynna tylko rano, prosimy jednak upewnić się wcześniej telefonicznie.

 1. Terminy spotkań kandydatów do bierzmowania – w poniedziałki o godz. 19.oo: 12 lutego 2024 – uczniowie szkół spoza Leszna; 19 lutego 2024 – uczniowie klasy 8A; 26 lutego 2024 – uczniowie klasy 8B.
 2. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej. Prosimy odbierać lutowy miesięcznik RÓŻANIEC.
 3. W minionym tygodniu pożegnaliśmy katolickim pogrzebem śp.:Zbigniewa Jędrzejewskiego. Wieczny odpoczynek …

28 STYCZNIA 2024 – IV Niedziela Zwykła

 1. Odwiedzimy naszych parafian podczas kolędy według porządku:

29 stycznia – poniedziałek od 16.oo Partyzantów, od 17.oo Wojska Polskiego, Krótka, Parkowa i Ks. Raczkowskiego

30 stycznia – wtorek od 16.oo Warszawska 104–2

31 stycznia – środa od 17.oo Reginy, Otuliny, Hubala, Podzaborówek

1 lutego – czwartek od 16.oo Warszawska 5-33 i Wspólna

3 lutego – sobota od 8.3o Marysieńki, Widokowa, Mariana, Tadeusza; od 15.oo Ogrodowa, domki przy Tuwima, Miłosza, Lema, Leśmiana

5 lutego – poniedziałek od 17.oo Sochaczewska 66

6 lutego – wtorek od 16.oo Tuwima 20

7 lutego – środa od 17.oo Tuwima 16

8 lutego – czwartek od 9.oo i od 16.oo wizyty na zaproszenie

Kancelaria będzie czynna tylko rano, prosimy jednak upewnić się wcześniej telefonicznie.

 1. W piątek, 2 lutego, Święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej), msze św. w tym dniu o godz. 7.oo, 10.3o i 18.oo. Prosimy przynieść ze sobą świece do kościoła, wcześniej jednak zabezpieczyć je tak, aby nie zabrudzić woskiem ławek czy posadzki. Błogosławieństwo świec zawsze odbywa się na początku mszy św. 2-gi lutego, to także Dzień Życia Konsekrowanego w którym modlimy się za siostry i braci ze wspólnot zakonnych.
 2. 2 lutego to także I piątek miesiąca – nie można sprawować mszy św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa ze względu na Święto. Chorych odwiedzimy z posługą sakramentalną przed południem. Koronka do Miłosierdzia Bożego o 15.00 rozpocznie adoracje Najświętszego Sakramentu, która potrwa do 18.oo, później adoracja po mszy do 20.oo. Spowiedź rano i od 17.30.
 3. W sobotę Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi o 7.oo, a potem nabożeństwo wynagradzające I soboty miesiąca. Wieczorem msza ze wspomnienia św. Błażeja.
 4. Za tydzień, I niedziela miesiąca, po mszy o godz. 12.oo, wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu.
 5. Polecamy prasę katolicką – tygodniki: GOŚĆ NIEDZIELNY i NIEDZIELA. Prosimy o odbieranie lutowego miesięcznika RÓŻANIEC.

21 STYCZNIA 2024 – III Niedziela Zwykła

 1. Dziś Niedziela Słowa Bożego, zachęcamy wszystkich do codziennej lektury i rozważania Pisma Świętego.
 2. We wtorek, 23 stycznia, mija 11. rocznica śmierci Kardynała Józefa Glempa Arcybiskupa Metropolity Warszawskiego. W katedrze w Warszawie, msza św. o godz. 19.oo.
 3. Odwiedzimy naszych parafian podczas kolędy według porządku:

22 stycznia – poniedziałek od 16.oo Leszno: Kochanowskiego, Bohaterów Puszczy Kampinoskiej

23 stycznia – wtorek od 16.oo Leszno: Broniewskiego, Sienkiewicza; od 18.oo Mickiewicza, Słowackiego, Żeromskiego

24 stycznia – środa od 16.oo Leszno: Sochaczewska 47 i 49; od 18.3o Sochaczewska 51

25 stycznia – czwartek od 16.oo Leszno: Sochaczewska domki

26 stycznia – piątek od 15.3o Leszno: Leśna, Sosnowa, Polna

27 stycznia – sobota od 8.3o Wilkowa Wieś: Chopina (domy przy szosie); od 15.3o pozostałe domki w polach.

29 stycznia – poniedziałek od 16.oo Partyzantów, od 17.oo Wojska Polskiego, Krótka, Parkowa i Ks. Raczkowskiego

30 stycznia – wtorek od 16.oo Warszawska 104–2

31 stycznia – środa od 17.oo Reginy, Otuliny, Hubala, Podzaborówek

1 lutego – czwartek od 16.oo Warszawska 5-33 i Wspólna

3 lutego – sobota od 8.3o Marysieńki, Widokowa, Mariana, Tadeusza, Piękna; od 15.oo Ogrodowa, domki przy Tuwima, Miłosza, Lema, Leśmiana

5 lutego – poniedziałek od 17.oo Sochaczewska 66

6 lutego – wtorek od 16.oo Tuwima 20

7 lutego – środa od 17.oo Tuwima 16

8 lutego – czwartek od 9.oo i od 16.oo wizyty na zaproszenie

Prosimy o podwiezienie do wyznaczonych miejscowości i domów – szczególnie tam gdzie odległości miedzy ulicami i domami są większe. Kancelaria będzie czynna tylko rano, prosimy jednak upewnić się wcześniej telefonicznie.

 1. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.
 2. W minionym tygodniu pożegnaliśmy katolickim pogrzebem: śp.Grażynę Wagner. Wieczny odpoczynek…

14 STYCZNIA 2024 – II Niedziela Zwykła

 1. W dniach 18 – 25 stycznia obchodzić będziemy: Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem: „Będziesz miłował Pana, swego Boga… a swego bliźniego jak siebie samego” – prosimy wszystkich naszych parafian o modlitwę w tej intencji.
 2. Do 27 stycznia, od poniedziałku do piątku, nie będzie wieczornej mszy św. o 18.oo, ze względu na kolęde. Rano każdego dnia o 7.oo.
 3. Odwiedzimy naszych parafian podczas kolędy według porządku:

15 stycznia – poniedziałek od 16.oo Grądy: Górna i Okrężna

16 stycznia – wtorek od 16.oo Grądy: Cicha i Chabrowa 39-1

17 stycznia – środa od 16.oo Podleśna i Stary Marianów 1-12

18 stycznia – czwartek od 16.oo Marianów: Al. Grabowa, Radosna, Słonecznikowa, Lawendowa, Miętowa

19 stycznia – piątek od 16.oo Marianów: Al. Cisowa, Róż, Magnolii

20 stycznia – sobota od 8.3o Marianów Al. Brzozowa, Kampinoska, Łosia, Dębowa, Kalinowa; od 15.oo Marianów: Al. Jodłowa, Wierzbowa, Spacerowa, Rysia, Leśniewskich, Słoneczna, Dzika i Małgorzaty

22 stycznia – poniedziałek od 16.oo Leszno: Kochanowskiego, Bohaterów Puszczy Kampinoskiej

23 stycznia – wtorek od 16.oo Leszno: Broniewskiego, Sienkiewicza; od 18.oo Mickiewicza, Słowackiego, Żeromskiego

24 stycznia – środa od 16.oo Leszno: Sochaczewska 47 i 49; od 18.3o Sochaczewska 51

25 stycznia – czwartek od 16.oo Leszno: Sochaczewska domki

26 stycznia – piątek od 15.3o Leszno: Leśna, Sosnowa, Polna

27 stycznia – sobota od 8.3o Wilkowa Wieś: Chopina (domy przy szosie); od 15.3o pozostałe domki w polach.

Prosimy o podwiezienie do wyznaczonych miejscowości i domów – szczególnie na Marianowie gdzie odległości miedzy ulicami i domami są większe. Kancelaria będzie czynna tylko po porannej mszy św., prosimy jednak upewnić się wcześniej telefonicznie.

 1. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.
 2. W minionym tygodniu pożegnaliśmy katolickim pogrzebem: śp.Leszka Kuźmińskiego i Teresę Orłowską. Wieczny odpoczynek…

7 STYCZNIA 2024 – Niedziela – ŚWIETO CHRZTU PAŃSKIEGO

 1. Dziś Święto Chrztu Pańskiego, w liturgii kończy się Okres Bożego Narodzenia ale tradycyjnie wystrój kościoła i śpiew kolęd, pozostają z nami do 2 lutego. Po mszy o 10.3o koncert kolęd w wykonaniu naszego chóru parafialnego. Po mszy o 12.oo modlitwa i adoracja przed Najświętszym Sakramentem z racji I niedzieli miesiąca
 2. Msza św. dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. dziś o godz. 16.oo.
 3. Odwiedzimy naszych parafian podczas kolędy według porządku:

8 stycznia – poniedziałek od 8.3o Kępiaste 104-67; od 17.oo Fabryczna (nieparzyste) Inżynierska

9 stycznia – wtorek od 8.3o Łubiec; od 16.oo Fabryczna (parzyste)

10 stycznia – środa od 8.3o Kępiaste(dolne) 1-48; od 17.oo Młynarska, Murarska, Szkolna Jaśminowa, Kwiatowa, Podchorążych

11 stycznia – czwartek od 8.3o Kępiaste 38-65(górne); od 16.oo Strażacka, Wrzosowa, Harcerska

13 stycznia – sobota od 8.3o Chopina 1-107 i 2-108 i Świerkowa; od 16.oo Grądy: Topolowa, Rumiankowa, Zakątna, Prosta

15 stycznia – poniedziałek od 16.oo Grądy: Górna i Okrężna

16 stycznia – wtorek od 16.oo Grądy: Cicha i Chabrowa 39-1

17 stycznia – środa od 16.oo Podleśna, Stary Marianów 1-12

18 stycznia – czwartek od 16.oo Marianów: Al. Grabowa, Radosna, Słonecznikowa, Lawendowa, Miętowa

19 stycznia – piątek od 16.oo Marianów Al. Cisowa, Róż, Magnolii

20 stycznia – sobota od 8.3o Marianów Al. Brzozowa, Kampinoska, Łosia, Dębowa, Kalinowa; od 15.oo Marianów: Al. Jodłowa Wierzbowa Spacerowa Rysia, Leśniewskich, Dzika i Małgorzaty

Prosimy o wszelką pomoc w dotarciu do domów, a szczególnie o podwiezienie do wyznaczonych miejscowości. Kancelaria będzie czynna tylko po porannej mszy św., prosimy jednak upewnić się wcześniej telefonicznie.

 1. Pan organista, zaprasza we wtorek – 9 stycznia o godz. 18.3o na próbę/spotkanie początkujących chórzystów. Natomiast we czwartek – 11 stycznia o godz. 19.oo do wspólnego z chórem kolędowania.
 2. W zakrystii jest możliwość nabycia kredy i kadzidła oraz prasy katolickiej. Prosimy odbierać miesięcznik „Różaniec”.
 3. W minionym tygodniu pożegnaliśmy katolickim pogrzebem śp.: Krystynę Ptaszyńską, Ludmiłę Trabszo-Syguta i Mariannę Sandomierską.

6 STYCZNIA 2024 – Sobota – UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO (TRZECH KRÓLI)

 1. Dziś, msze św. według porządku niedzielnego – podczas każdej, obrzęd błogosławieństwa kredy i kadzidła. (Nabożeństwo 1 soboty o 8.3o.) Zapraszamy dzieci (mogą się przebrać za pastuszków lub anioły), młodzież i dorosłych do udziału w Orszaku Trzech Króli, który przejdzie po mszy o godz. 12.oo przy kościele.
 2. Jutro, Święto Chrztu Pańskiego, po mszy o 10.3o koncert kolęd w wykonaniu naszego chóru parafialnego. Jest to zarazem I niedziela miesiąca – po mszy o 12.oo modlitwa i adoracja przed Najświętszym Sakramentem.
 3. Odwiedzimy naszych parafian podczas kolędy według porządku:

8 stycznia – poniedziałek od 8.3o Kępiaste 104-67; od 17.oo Fabryczna (nieparzyste) Inżynierska

9 stycznia – wtorek od 8.3o Łubiec; od 16.oo Fabryczna (parzyste)

10 stycznia – środa od 8.3o Kępiaste 1-48; od 17.oo Młynarska, Murarska, Szkolna Jaśminowa, Kwiatowa, Podchorążych

11 stycznia – czwartek od 8.3o Kępiaste 38-65; od 16.oo Strażacka, Wrzosowa, Harcerska

13 stycznia – sobota od 8.3o Chopina 1-107 i 2-108 i Świerkowa; od 16.oo Topolowa, Rumiankowa, Zakątna, Prosta

Prosimy o wszelką pomoc w dotarciu do domów, a szczególnie o podwiezienie do wyznaczonych miejscowości. Kancelaria będzie czynna tylko po porannej mszy św., prosimy jednak upewnić się wcześniej telefonicznie.

 1. Pan organista, zaprasza we wtorek – 9 stycznia o godz. 18.3o na próbę/spotkanie początkujących chórzystów. Natomiast we czwartek – 11 stycznia o godz. 19.oo do wspólnego z chórem kolędowania.
 2. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej. Prosimy odbierać styczniowy numer miesięcznika RÓŻANIEC.

31  GRUDNIA 2023 – Niedziela – ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA

 1. Dziś Święto Świętej Rodziny – Msza za parafian i nabożeństwo na zakończenie roku kalendarzowego o godz. 18.oo
 2. Jutro, 1 stycznia 2024 r., Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – Nowy Rok. Porządek mszy niedzielny i obowiązek w nich uczestnictwa.
 3. Pan Karol, nasz organista, zaprasza we wtorek, 2 stycznia o godz. 18.3o chętnych, którzy chcą dołączyć do chóru parafialnego. Podczas spotkania nauka czytania nut i podstawowe zasady śpiewu.
 4. Od 2 stycznia przez cztery kolejne tygodnie, od poniedziałku do piątku, nie będzie wieczornej mszy św. o 18.oo, ze względu na kolęde.
 5. W tym tygodniu I piątek miesiąca – msza św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 7.oo i 18.oo Chorych odwiedzimy z posługą sakramentalną przed południem. Adoracja Najświętszego Sakramentu, rozpocznie się Koronką do Miłosierdzia Bożego o 15.00, spowiedź rano i od godz.17.30.
 6. W sobotę, 6 stycznia, Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli) – msze św. według porządku niedzielnego – podczas każdej mszy obrzęd błogosławieństwa kredy i kadzidła. Nabożeństwo 1 soboty o 8.3o. Zapraszamy dzieci (mogą się przebrać za pastuszków lub anioły), młodzież i dorosłych do udziału w Orszaku Trzech Króli, który przejdzie po mszy o godz. 12.oo przy kościele.
 7. Za tydzień, I niedziela miesiąca. Po sumie modlitwa i adoracja przed Najświętszym Sakramentem.
 8. Wizyta duszpasterska, według porządku:

2 stycznia – wtorek od 8.3o Zaborówek: Wesoła i Stołeczna 240 – 296 i 205 – 253;  od 16.oo Zaborówek: Brzozowa, Ustronna, Zielona, Leśnej Polany oraz Stołeczna 230 – 238

3 stycznia – środa od 17.oo Zaborówek:Jasna Magiczna Miodowa Łąkowa Żurawia

4 stycznia – czwartek od 8.3o Powązki: Główna (stare numery 4-28) ; od 16.oo Powązki pozostałe domy

8 stycznia – poniedziałek od 8.3o Kępiaste 104-67; od 17.oo Fabryczna (nieparzyste) Inżynierska

9 stycznia – wtorek od 8.3o Łubiec; od 16.oo Fabryczna (parzyste)

10 stycznia – środa od 8.3o Kępiaste 1-48; od 17.oo Młynarska, Murarska, Szkolna Jaśminowa, Kwiatowa, Podchorążych

11 stycznia – czwartek od 8.3o Kępiaste 38-65; od 16.oo Strażacka, Wrzosowa, Harcerska

13 stycznia – sobota od 8.3o Chopina 1-107 i 2-108 i Świerkowa; od 16.oo Topolowa, Rumiankowa, Zakątna, Prosta

Prosimy o wszelką pomoc w dotarciu do domów, a szczególnie o podwiezienie do wyznaczonych miejscowości. Kancelaria będzie czynna tylko po porannej mszy św., prosimy jednak upewnić się wcześniej telefonicznie.

 1. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej. Prosimy odbierać styczniowy numer miesięcznika RÓŻANIEC.
 2. W minionym tygodniu pożegnaliśmy katolickim pogrzebem: śp. Jerzego Połcia i Bolesława Nowaka. Wieczny odpoczynek…