Ogłoszenia

2 PAŹDZIERNIKA – XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Rozpoczynamy dziś Renowacje Misji Parafialnych przez oo. Redemptorystów – nauki podczas wszystkich mszy św. W tygodniu od poniedziałku do czwartku, msze z naukami o 7.oo, 12.oo i 18.oo. W piątek, 7 października, Suma Odpustowa ku czci MB Różańcowej o 18.oo i zakończenie Renowacji Misji Parafialnych (a także, przyjęcie nowych członków do Wspólnoty Różańcowej).
 2. Dziś, po mszy św. o 12.00 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu z racji I niedzieli miesiąca.
 3. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe przez cały październik o 17.15 (z wyjątkiem 15.X (sobota) o godz.18.3o). Dla najmłodszych konkurs przez który poznają tytuły-imiona Matki Bożej.
 4. W tygodniu: we wtorek – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu, a w środę św. s. Faustyny Kowalskiej.
 5. Pan Karol – organista, zaprasza na próbę chóru we czwartek, o godz. 19.3o. Próba scholii dziecięcej wraz z rodzicami, w piątek o 16.45 w sali domu parafialnego.
 6. W tym tygodniu I piątek miesiąca – msza św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 7.oo Chorych odwiedzimy z posługą przed południem. Adoracja Najświętszego Sakramentu, rozpocznie się Koronką do Miłosierdzia Bożego o 15.00 i trwać będzie do 17.oo – na zakończenie litania do Najśw. Serca Pana Jezusa. Spowiedź rano i od godz.17.3o.
 7. Trwają zapisy na Parafialną Pielgrzymkę na czuwanie nocne na Jasnej Górze w dniach 9/10.X.2022 (niedziela/poniedziałek). Dane potrzebne do zapisu to: imię i nazwisko, adres, pesel i nr telefonu; koszt 110 zł. Wyjazd w niedzielę o 12.oo z parkingu przy kościele.
 8. Fundacja MEMENTO MORI organizuję pielgrzymkę do Sanktuarium Św. Krzyża w dniach 15-16 października. Ze szczegółami można zapoznać się na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej parafii.
 9. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej. Prosimy odbierać nowy numer miesięcznika RÓŻANIEC. Jest także GOŚĆ EXTRA poświęcony tematyce Bożego Miłosierdzia (12 zł).
 10. W minionym tygodniu pożegnaliśmy katolickim pogrzebem: śp.Mikołaja Zwierzchowskiego, Stanisława Kurzelę, Halinę Przychodzką i Wojciecha Taracha. Wieczny odpoczynek…

25 WRZEŚNIA – XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dziś w Kościele Światowy Dzień Migrantów i Uchodźców. Msza św. dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. o godz. 16.oo.
 2. Rozmowy dopuszczające do sakramentu bierzmowania w poniedziałek i wtorek (26 i 27 września) o 18.45 w salce domu parafialnego. Natomiast najbliższe spotkanie dla nowych kandydatów do bierzmowania odbędzie się 10 października o 19.00 w kościele.
 3. W tygodniu: we czwartek – Święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała – imieniny ks. Rafała; msza św. w intencji solenizanta o 18.oo.
 4. Pan Karol – organista, informuje: próba chóru we czwartek, o godz. 19.3o – zaprasza wszystkich, którzy chcą włączyć się we wspólny śpiew. Próba scholii dziecięcej, odbędzie się w piątek o 16.45 – zaprasza dzieci wraz z rodzicami do sali domu parafialnego.
 5. W sobotę, 1 października: msza św. o Niepokalanym Sercu NMP o 7.oo, a po niej nabożeństwo wynagradzające I soboty miesiąca. Także w tym dniu o 16.oo msza św. z okazji 30-lecia Hurtowni Dewocjonaliów SACRUM.
 6. Rozpoczynamy Nabożeństwa Różańcowe każdego dnia października o 17.15 (wyjątkowo 1 i 15 października o 18.3o). Dla najmłodszych konkurs przez który poznawać będą tytuły-imiona Matki Bożej.
 7. Ks. Rafał zaprasza na spotkanie dla nowych członków Żywego Różańca, w sobotę, 1 października o 9.oo (to także przygotowanie do uroczystego przyjęcia do Wspólnoty Różańcowej). Natomiast Ks. Wojciech zaprasza kandydatów na ministrantów oraz ich rodziców na spotkanie o 10.oo.
 8. Renowację Misji Parafialnych przez oo. Redemptorystów rozpoczniemy w przyszłą niedzielę, 2 października podczas wszystkich mszy św. W tygodniu od poniedziałku do czwartku msze z naukami o 7.oo, 12.oo i 18.oo. W piątek, 7 października, Suma Odpustowa ku czci MB Różańcowej o 18.oo i zakończenie Renowacji Misji Parafialnych.
 9. Trwają zapisy na Parafialną Pielgrzymkę na czuwanie nocne na Jasnej Górze w dniach 9/10.X.2022 (niedziela/poniedziałek). Dane potrzebne do zapisu to: imię i nazwisko, adres, pesel i nr telefonu; koszt 110 zł.
 10. Fundacja MEMENTO MORI organizuję pielgrzymkę do Sanktuarium Św. Krzyża w dniach 15-16 października. Ze szczegółami można zapoznać się na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej parafii.
 11. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej. Są jeszcze egzemplarze „Gościa Niedzielnego” z płytą AUDIOBIBLII z zeszłego tygodnia.

18 WRZEŚNIA – XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Obchodzimy dziś 83. rocznicę spalenia Leszna. Msza św. za pomordowanych mieszkańców o godz. 12.oo, a po niej okolicznościowy koncert (Aneta Kapla-Marszałek – sopran i Karol Augustyniak – organy).
 2. Obłóczyny i promocja ministrancka, dziś, podczas mszy o 10.3o.
 3. W liturgii, we środę – święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty, a w piątek – wspomnienie św. O. Pio.
 4. Rozmowy dopuszczające do sakramentu bierzmowania odbędą się: w poniedziałek-19 września dla d.8A o 18.45, dla d.8B o 19.15 oraz z innych szkół o 19.45; we wtorek-20 września dla d. 8C o 18.45, dla d.8D o 19.15 oraz innych szkół o 19.45. Terminy dodatkowe to: 24 września-godz.9.oo oraz 26 i 27 września – 18.45. Rozmowy odbędą się w salce domu parafialnego. Natomiast najbliższe spotkanie dla nowych kandydatów do bierzmowania będzie 10 października o 19.00 w kościele.
 5. Pan Karol – organista, informuje: najbliższa próba chóru we czwartek, o godz. 19.3o – zaprasza wszystkich, którzy chcą włączyć się we wspólny śpiew. Natomiast próba scholii dziecięcej, odbędzie się w piątek o 16.45 – zaprasza dzieci wraz z rodzicami do sali domu parafialnego.
 6. Spotkanie dla rodziców dzieci klas trzecich przygotowujących się do I Komunii św. odbędzie się w piątek, 23 września o godz. 19.oo w kościele. Msza św. dla rodziców i dzieci, w niedzielę, 25 września, o 16.oo.
 7. Spotkanie Żywego Różańca, w sobotę 24 września o 10.oo, w domu parafialnym.
 8. Renowacja Misji Parafialnych przez oo. Redemptorystów odbędzie się w naszym kościele w dniach 2–7 października br.
 9. Nasza tradycyjna Parafialna Pielgrzymka na czuwanie nocne na Jasnej Górze odbędzie się w dniach 9/10 października (niedziela/poniedziałek) 2022. Zapisy w kancelarii; koszt 110 zł. Dane potrzebne do zapisu to: imię i nazwisko, adres, pesel i nr telefonu.
 10. Fundacja MEMENTO MORI organizuję pielgrzymkę do Sanktuarium Św. Krzyża w dniach 15-16 października. Ze szczegółami można zapoznać się na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej parafii.
 11. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej. W tygodniku GOŚĆ NIEDZIELNY płyta z kolejną częścią AUDIOBIBLII.
 12. W minionym tygodniu pożegnaliśmy katolickim pogrzebem: śp.Jadwigę Pawlak. Wieczny odpoczynek…

11 WRZEŚNIA – XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dziś: – ofiary złożone na tace przeznaczone są na utrzymanie Seminarium Duchownego; – a poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych uczniów klas I, na mszy św. o godz. 10.30.
 2. Jutro, w liturgii wspomnienie Imienia NMP.
 3. Ks. Rafał zaprasza na spotkanie przygotowujących się do bierzmowania, w poniedziałek, 12 września, o godz.19.oo. w kościele. Spotkanie dla osób, które rozpoczną przygotowanie do bierzmowania w przyszłym roku, we wtorek, 13 września, o 19.oo także w kościele.
 4. W środę, 14 września, Święto Podwyższenia Krzyża św. Dla upamiętnienia wybuchu II wojny światowej i ofiar egzekucji w Puszczy Kampinoskiej zostanie odprawiona msza św. przez J. Em. Księdza Kardynała Kazimierza Nycza, na cmentarzu w Palmirach o godz. 16.oo.
 5. Pan Karol, nasz organista, zaprasza na próbę chóru w najbliższą środę o godz. 19.oo do sali domu parafialnego. Jest to także dobry moment, aby dołączyć do wspólnego śpiewania. Zapewnia dobrą atmosferę, nie wymaga znajomości nut i nie będzie żadnego wokalnego przesłuchania. Wystarczą chęci by razem cieszyć się wspólnym śpiewem.
 1. W czwartek, w liturgii wspomnienie NMP Bolesnej.
 2. Ks. Wojciech zaprasza na obłóczyny i promocję na wyższe stopnie ministranckie w niedzielę, 18 września, podczas mszy o 10.3o.
 3. Także w niedzielę, 18 września, obchodzić będziemy 83. rocznicę spalenia Leszna. W tym dniu zostanie odprawiona msza św. za pomordowanych mieszkańców o godz. 12.oo, a po niej okolicznościowy koncert.
 4. Renowacja Misji Parafialnych przez oo. Redemptorystów odbędzie się w naszym kościele w dniach 2–7 października br.
 5. Nasza tradycyjna Parafialna Pielgrzymka na czuwanie nocne na Jasnej Górze odbędzie się w dniach 9/10 października (niedziela/poniedziałek) 2022. Zapisy w kancelarii; koszt 110 zł. Dane potrzebne do zapisu to: imię i nazwisko, adres, pesel i nr telefonu.
 6. Fundacja MEMENTO MORI organizuję pielgrzymkę do Sanktuarium Św. Krzyża w dniach 15-16 października. Ze szczegółami można zapoznać się na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej parafii.
 7. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej. Jest już wrześniowy numer miesięcznika RÓŻANIEC.
 8. W minionym tygodniu pożegnaliśmy katolickim pogrzebem: śp.Annę Karpiel i Michała Orłowskiego. Wieczny odpoczynek…

4 WRZEŚNIA – XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dziś I niedziela miesiąca – po mszy św. o 12.oo modlitwa i adoracja przed Najświętszym Sakramentem.
 2. Pan Henryk, nasz wieloletni organista zakończył prace w naszej parafii z końcem sierpnia. Zapraszamy na dziękczynną mszę św. dziś o 12.oo.
 3. W czwartek, 8 września, Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.
 4. W sobotę, 10 września, o godz. 10.oo – Ks. Wojciech zaprasza, kandydatów, ministrantów, lektorów oraz rodziców na powakacyjne spotkanie organizacyjne do salki w domu parafialnym. Obłóczyny i promocja na wyższe stopnie ministranckie odbędzie się 18 września.
 5. W przyszłą niedzielę, poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych uczniów klas I, na mszy św. o godz. 10.30.
 6. Ks. Rafał zaprasza na spotkanie przygotowujących się do bierzmowania, w poniedziałek, 12 września, o godz.19.oo. do kościoła. Spotkanie dla osób, które rozpoczną przygotowanie do bierzmowania w przyszłym roku, we wtorek, 13 września, o 19.oo także w kościele.
 7. Renowacja Misji Parafialnych przez oo. Redemptorystów odbędzie się w naszym kościele w dniach 2–7 października br.
 8. Nasza tradycyjna Parafialna Pielgrzymka na czuwanie nocne na Jasnej Górze odbędzie się w dniach 9/10 października (niedziela/poniedziałek) 2022. Zapisy w kancelarii; koszt 110 zł. Dane potrzebne do zapisu to: imię i nazwisko, adres, pesel i nr telefonu.
 9. Fundacja MEMENTO MORI organizuję pielgrzymkę do Sanktuarium Św. Krzyża w dniach 15-16 października. Ze szczegółami można zapoznać się na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej parafii.
 10. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej. Jest już wrześniowy numer miesięcznika RÓŻANIEC.
 11. W minionym tygodniu pożegnaliśmy katolickim pogrzebem: śp.Anatola Siniawskiego, Józefa Wojcieszka i Ryszarda Ciężkiego. Wieczny odpoczynek…

28 SIERPNIA – XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Od 1 września w dni powszednie msze o 7.oo i 18.oo. Spowiedź przed mszą św. Od przyszłej niedzieli msze o 7.3o; 9.oo; 10.3o; 12.oo i 18.oo.
 2. W czwartek, 1 września o godz. 8.oo, msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego. Zapraszamy dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli. To także, 83. rocznica wybuchu II Wojny Światowej – pamiętajmy w naszych modlitwach o obrońcach Ojczyzny. Msza św. za poległych w latach 1939 – 1945 o godz. 18.oo.
 3. W tym tygodniu I piątek miesiąca – msze św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 7 i 18. Chorych odwiedzimy z posługą sakramentalną przed południem. Adoracja Najświętszego Sakramentu, rozpocznie się Koronką do Miłosierdzia Bożego o 15.00, spowiedź rano i od godz.17.00.
 4. W sobotę msza św. o Niepokalanym Sercu NMP o 7.oo, a po niej nabożeństwo wynagradzające I soboty miesiąca.
 5. Za tydzień – I niedziela miesiąca. Po sumie modlitwa i adoracja przed Najświętszym Sakramentem.
 6. Pan Henryk, nasz wieloletni organista kończy prace w naszej parafii z końcem sierpnia. Zapraszamy na dziękczynną mszę św. w niedzielę, 4 września o godz.12.oo.
 7. Renowacja Misji Parafialnych przez oo. Redemptorystów odbędzie się w naszym kościele w dniach 2–7 października br.
 8. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej. Jest już wrześniowy numer miesięcznika RÓŻANIEC.
 9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy katolickim pogrzebem: śp.Janinę Szymańską, Eugenię Kocot i Teresę Braun. Wieczny odpoczynek…

21 SIERPNIA – XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Przypominamy, iż do końca sierpnia, msze św. w dni powszednie są o godz.18.oo, a w niedziele o 7.30; 9.oo; 12.oo i 18.oo.
 2. W piątek, Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej – w tym dniu nie obowiązuje post.
 3. Trwa miesiąc sierpień, który od wielu lat jest miesiącem trzeźwości. Apelujemy i zachęcamy do unikania alkoholu.
 4. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej. Jest jeszcze kilka egzemplarzy GOŚCIA NIEDZIELNEGO z płytą Audio-Biblii.
 5. W minionym tygodniu pożegnaliśmy katolickim pogrzebem: śp.Eugenię Sobiecką, Małgorzatę Roszczyk, Mariana Ziółkowskiego i Jadwigę Brydowską. Wieczny odpoczynek…

14 SIERPNIA – XX NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Przypominamy, iż w sierpniu, msze św. w dni powszednie są o godz.18.oo, a w niedziele o 7.30; 9.oo; 12.oo i 18.oo.
 2. Jutro, 15 sierpnia, Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. o 7.3o, 9.oo, 12.oo i 18.oo – poświęcenie ziół i kwiatów podczas każdej mszy.
 3. Trwa miesiąc sierpień, który od wielu lat jest miesiącem trzeźwości. Apelujemy i zachęcamy do unikania alkoholu.
 4. Polecamy uwadze naszych parafian prasę katolicką, którą można nabyć w zakrystii.
 5. Wszystkim naszym parafianom udającym się na urlop życzymy udanego czasu odpoczynku i szczęśliwego powrotu do domu. Jednocześnie przypominamy, że urlop nie zwalnia nas od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św.
 6. W minionym tygodniu pożegnaliśmy katolickim pogrzebem: śp. Gabriela Seroczyńskiego i Tadeusza Lubańskiego. Wieczny odpoczynek…


7 SIERPNIA – XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dziś, I niedziela miesiąca. Po mszy o 12.oo, adoracja i modlitwa przed Najświętszym Sakramentem.
 2. Przypominamy, iż w sierpniu, msze św. w dni powszednie są o godz.18.oo, a w niedziele o 7.30; 9.oo; 12.oo i 18.oo.
 3. W miniony piątek, gościliśmy w naszej parafii pielgrzymów idących na Jasną Górę. Pragniemy gorąco podziękować wszystkim, którzy przygotowali dla nich posiłek i napoje na odpoczynku oraz przyjęli ich na nocleg w swoich domostwach.
 4. W poniedziałek, 15 sierpnia, Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze o 7.3o, 9, 12 i 18 – poświęcenie ziół i kwiatów podczas każdej Mszy św.
 5. Trwa miesiąc sierpień, który od wielu lat jest miesiącem trzeźwości. Apelujemy i zachęcamy do unikania alkoholu.
 6. Polecamy uwadze naszych parafian prasę katolicką, którą można nabyć w zakrystii.
 7. Wszystkim naszym parafianom udającym się na urlop życzymy udanego czasu odpoczynku i szczęśliwego powrotu do domu. Jednocześnie przypominamy, że urlop nie zwalnia nas od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św.

31 LIPCA – XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Przypominamy, iż w sierpniu, msze św. w dni powszednie są o godz.18.oo, a w niedziele o 7.30; 9.oo; 12.oo i 18.oo (także 15 sierpnia, w poniedziałek).
 2. Jutro, 1 sierpnia, 78. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego; w naszych modlitwach pamiętajmy o poległych w powstaniu.
 3. We wtorek, 2 sierpnia, w kościołach parafialnych można zyskać odpust zupełny „Porcjunkuli”. Warunki: pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie w nim modlitw Ojcze nasz i Wyznania wiary.
 4. W czwartek, wspomnienie św. Jana Marii Vianneya – patrona proboszczów – Jego relikwie znajdują się w gablocie przy ołtarzu.
 5. W piątek, 5 sierpnia, przez naszą parafię przechodzić będzie 42. Warszawska Akademicka Pielgrzymka Metropolitalna na Jasną Górę. Wielu gospodarzy udzieli pątnikom noclegu. Po godzinie 16.oo, zaplanowany jest odpoczynek pielgrzymów na terenie przy kościelnym. Zwracamy się z prośbą do naszych parafian o godne ich przyjęcie. Przewidywana ilość pielgrzymów to 1500 osób – można ich wesprzeć napojami w butelkach i żywnością zapakowaną w małe torebki. Zapisy na pielgrzymkę prowadzone są internetowo.
 6. W tym tygodniu, I piątek miesiąca. Adoracja Najśw. Sakramentu od 15.oo, rozpocznie się Koronką do Miłosierdzia Bożego. Spowiedź od 17.oo, a msza św. o Najśw. Sercu Pana Jezusa o 18.oo.
 7. W sobotę, 6 sierpnia – Święto Przemienienia Pańskiego – choć nie jest to święto objęte obowiązkiem uczestnictwa we Mszy św., to jednak, zachęcamy dla dobra duchowego do udziału w liturgii. Po mszy o godz. 7.oo, Nabożeństwo pierwszej soboty.
 8. Za tydzień – I niedziela miesiąca. Po sumie krótka adoracja i modlitwa przed Najświętszym Sakramentem.
 9. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.
 10. Wszystkim naszym parafianom udającym się na urlop życzymy udanego czasu odpoczynku i szczęśliwego powrotu do domu. Jednocześnie przypominamy, że urlop nie zwalnia nas od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św.
 11. W minionym tygodniu pożegnaliśmy katolickim pogrzebem: śp.Jerzego Sulika i Ewę Sandomierską. Wieczny odpoczynek…

24 LIPCA – XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dziś, Kościół Powszechny obchodzi 2-gi Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych, a także rozpoczyna się 23. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. W naszych modlitwach polecać będziemy kierowców i wszystkich podróżujących. Tradycyjne poświęcenie pojazdów odbywa się na przykościelnym parkingu po każdej mszy św. Prosimy o szczególne zachowanie ostrożności przy wyjeździe.
 2. Przypominamy, iż w lipcu i sierpniu, msze św. w dni powszednie są o godz.18.oo (z wyjątkiem pierwszej soboty sierpnia – w ten dzień o 7.oo, a potem Nabożeństwo Pierwszej Soboty), a w niedziele o 7.30; 9.oo; 12.oo i 18.oo (także 15 sierpnia, w poniedziałek).
 3. W piątek, 5 sierpnia, przez naszą parafię przechodzić będzie 42. Warszawska Akademicka Pielgrzymka Metropolitalna na Jasną Górę. Po godzinie 16.oo, zaplanowany jest odpoczynek pielgrzymów na terenie przy kościelnym. Zwracamy się z prośbą do naszych parafian o godne ich przyjęcie. Przewidywana ilość pielgrzymów to 1500 osób – można ich wesprzeć napojami w butelkach i żywnością zapakowaną w małe torebki. Zapisy na pielgrzymkę prowadzone są internetowo.
 4. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.
 5. Wszystkim naszym parafianom udającym się na urlop życzymy udanego czasu odpoczynku i szczęśliwego powrotu do domu. Jednocześnie przypominamy, że urlop nie zwalnia nas od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św.
 6. W minionym tygodniu pożegnaliśmy katolickim pogrzebem: śp.Roberta Drozda, Alicję Bursa i Tadeusza Krześniaka. Wieczny odpoczynek…

17 LIPCA – XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Przypominamy, iż w lipcu i sierpniu, msze św. w dni powszednie są o godz.18.oo (z wyjątkiem pierwszej soboty sierpnia – w ten dzień o 7.oo, a potem Nabożeństwo Pierwszej Soboty), a w niedziele o 7.30; 9.oo; 12.oo i 18.oo (także 15 sierpnia, w poniedziałek).
 2. Dziś, o godz. 15.oo, zostanie poświęcony odnowiony krzyż we wsi Kępiaste – Góry (dojazd od Leszna drogą 579, po skręcie w lewo drogą w stronę Szymanówka-Grabiny).
 3. W przyszłą niedzielę, 24 lipca, Kościół Powszechny obchodzić będzie II-gi Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych, a także rozpocznie się 23. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. W naszych modlitwach polecać będziemy kierowców i wszystkich podróżujących. Tradycyjne poświęcenie pojazdów odbędzie się na przykościelnym parkingu po każdej mszy św.
 4. W piątek, 5 sierpnia, przez naszą parafię przechodzić będzie 42. Warszawska Akademicka Pielgrzymka Metropolitalna na Jasną Górę. Po godzinie 16.oo, zaplanowany jest odpoczynek pielgrzymów na terenie przy kościelnym. Zwracamy się z prośbą do naszych parafian o godne ich przyjęcie. Przewidywana ilość pielgrzymów to 1500 osób – można ich wesprzeć napojami w butelkach i żywnością zapakowaną w małe torebki. Zapisy na pielgrzymkę prowadzone są internetowo.
 5. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej. Jest jeszcze kilka egzemplarzy GOŚCIA NIEDZIELNEGO z płytą Audio-Biblii.
 6. Wszystkim naszym parafianom udającym się na urlop życzymy udanego czasu odpoczynku i szczęśliwego powrotu do domu. Jednocześnie przypominamy, że urlop nie zwalnia nas od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św.
 7. W minionym tygodniu pożegnaliśmy katolickim pogrzebem: śp.Urszulę Juszczal. Wieczny odpoczynek…

10 LIPCA – XV NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Przypominamy, iż w lipcu i sierpniu, msze św. w dni powszednie są o godz.18.oo (z wyjątkiem pierwszej soboty sierpnia – w ten dzień o 7.oo, a potem Nabożeństwo Pierwszej Soboty), a w niedziele o 7.30; 9.oo; 12.oo i 18.oo (także 15 sierpnia, w poniedziałek).
 2. W sobotę, 16 lipca, wspomnienie NMP z Góry Karmel, tradycyjnie zwane świętem MB Szkaplerznej. Święto to związane jest z noszeniem szkaplerza lub medalika i obietnicami opieki Matki Bożej.
 3. W przyszłą niedzielę, 17 lipca, o godz. 15.oo, zostanie poświęcony odnowiony krzyż we wsi Kępiaste – Góry (dojazd od Leszna drogą 579, po skręcie w lewo drogą w stronę Szymanówka-Grabiny).
 4. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej (w tygodniku GOŚĆ NIEDZIELNY kolejna część AUDIO-BIBLII) i prosimy o odbieranie wakacyjnego numeru RÓŻAŃCA
 5. Wszystkim naszym parafianom udającym się na urlop życzymy udanego czasu odpoczynku i szczęśliwego powrotu do domu. Jednocześnie przypominamy, że urlop nie zwalnia nas od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św.
 6. W minionym tygodniu pożegnaliśmy katolickim pogrzebem: śp.Michała Kuśmierczyka. Wieczny odpoczynek…

3 LIPCA – XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dziś, po mszy św. o 12.00 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu z racji I niedzieli miesiąca.
 2. We środę, 6 lipca, 120. rocznica konsekracji naszej świątyni. Zapraszamy do modlitwy w Uroczystość poświęcenia kościoła własnego podczas mszy o godz. 18.oo.
 3. Informujemy, iż w lipcu i sierpniu, msze św. w dni powszednie o godz.18.oo (z wyjątkiem pierwszej soboty sierpnia – w ten dzień o 7.oo, a potem Nabożeństwo Pierwszej Soboty), a w niedziele o 7.30; 9.oo; 12.oo i 18.oo (także 15 sierpnia, w poniedziałek).
 4. Fundacja MEMENTO MORI zaprasza do wspólnego wyjazdu na Kaszuby, w dniach 16-17 lipca 2022. Informacje i szczegóły w tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej parafii.
 5. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej oraz prosimy o odbieranie wakacyjnego numeru RÓŻAŃCA
 6. Wszystkim naszym parafianom udającym się na urlop życzymy udanego czasu odpoczynku i szczęśliwego powrotu do domu. Jednocześnie przypominamy, że urlop nie zwalnia nas od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św.
 7. W minionym tygodniu pożegnaliśmy katolickim pogrzebem: śp. Ewę Klimecką, Hannę Godlewską, Marię Krępską i Janusza Pindora. Wieczny odpoczynek…

26 CZERWCA – XIII NIEDZIELA ZWYKŁA W NASZEJ PARAFII UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA NARODZENIA ŚWIĘTEGO JANA CHRZCICIELA

 1. Dziś w naszej parafii, Uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela – suma odpustowa o godz. 12.oo. Celebrować ją będzie i kazanie wygłosi ks. Kazimierz Poręba, Orionista, proboszcz z Łaźniewa. Podczas liturgii zostaną zainstalowane relikwie Bł. Stefana Kardynała Wyszyńskiego oraz św. ks. Jana Marii Vianney’a. Po mszy św. odbiorą wyróżnienie „ Za zasługi dla Archidiecezji Warszawskiej”: p. Jadwiga Kucińska – katechetka oraz p. Henryk Krupko – organista.
 2. Zapraszamy do udziału w Nabożeństwach czerwcowych – dziś o 17.30, w tygodniu o 18.3o.
 3. Informujemy, iż od 27 czerwca do 31 sierpnia, msze św. w dni powszednie o godz.18.oo ( z wyjątkiem pierwszych sobót miesiąca lipca i sierpnia – w te dni o 7.oo, a potem Nabożeństwo Pierwszej Soboty). W niedziele lipca i sierpnia, msze św. o 7.30; 9.oo; 12.oo i 18.oo (także 15 sierpnia, w poniedziałek).
 4. W środę, Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła.
 5. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca. Koronka do Bożego Miłosierdzia o 15.oo rozpocznie adorację Najśw. Sakramentu. Spowiedź od 17.3o.
 6. W sobotę Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi o 7.oo, a potem nabożeństwo wynagradzające I soboty miesiąca.
 7. Za tydzień, po mszy św. o 12.00 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu z racji I niedzieli miesiąca.
 8. Fundacja MEMENTO MORI zaprasza do wspólnego wyjazdu na Kaszuby, w dniach 16-17 lipca 2022. Informacje i szczegóły w tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej parafii.
 9. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.
 10. Wszystkim naszym parafianom udającym się na urlop życzymy udanego czasu odpoczynku i szczęśliwego powrotu do domu. Jednocześnie przypominamy, że urlop nie zwalnia nas od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św.
 11. W minionym tygodniu pożegnaliśmy katolickim pogrzebem: śp.Grzegorza Kozłowskiego. Wieczny odpoczynek…

19 CZERWCA – XII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Zapraszamy do udziału w Nabożeństwach czerwcowych – w niedziele o 17.30, w tygodniu o 18.3o.
 2. W oktawie Bożego Ciała odprawiamy Nieszpory o Najświętszym Sakramencie o 17.30 (dziś w niedzielę o 17.15). We czwartek na zakończenie oktawy procesja i poświęcenie wianków.
 3. Spotkanie kandydatów do bierzmowania dla uczniów ze szkół spoza Leszna, jutro – 20 czerwca, w sali domu parafialnego o godz. 19.oo.
 4. We czwartek, Uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. W naszej parafii Odpust w niedzielę 26 czerwca – suma odpustowa o godz. 12.oo. Celebrować będzie i kazanie wygłosi ks. Kazimierz Poręba, Orionista, proboszcz z Łaźniewa. Podczas liturgii zostaną zainstalowane relikwie Bł. Stefana Kardynała Wyszyńskiego, a po mszy św. odbiorą wyróżnienie „ Za zasługi dla Archidiecezji Warszawskiej” nasi parafianie.
 5. W piątek, 24 czerwca – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msza św. na zakończenie roku szkolnego o godz. 8.oo – zapraszamy: dzieci, młodzież, nauczycieli i rodziców. Msza św. o godz. 18.oo, Nabożeństwo Czerwcowe a potem modlitwy do Serca Pana Jezusa i Akt Osobistego poświecenia się Najświętszemu Sercu Jezusowemu (do godz. 21.oo). W tym dniu nie obowiązuje post.

 6. W sobotę, Wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Spotkanie formacyjne dla członków Żywego Różańca o godz. 9.oo.

 7. Informujemy, iż od 27 czerwca do 31 sierpnia, msze św. w dni powszednie o godz.18.oo ( z wyjątkiem pierwszych sobót miesiąca lipca i sierpnia – w te dni o 7.oo, a potem Nabożeństwo Pierwszej Soboty). W niedziele lipca i sierpnia, msze św. o 7.30; 9.oo; 12.oo i 18.oo (także 15 sierpnia, w poniedziałek).
 8. Dziękujemy wszystkim, którzy z wielkim zaangażowaniem przygotowali ołtarze na procesję Bożego Ciała, a także ministrantom, lektorom, bielankom, chórowi za oprawę uroczystości.
 9. Fundacja MEMENTO MORI zaprasza do wspólnego wyjazdu na Kaszuby, w dniach 16-17 lipca 2022. Informacje i szczegóły w tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej parafii.
 10. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej. Polecamy GOŚCIA EXTRA o tematyce eucharystycznej (koszt 12 zł).
 11. W minionym tygodniu pożegnaliśmy katolickim pogrzebem: śp.Włodzimierza Boguckiego. Wieczny odpoczynek…

16 CZERWCA – CZWARTEK – Uroczystość Bożego Ciała

 1. Dziś – Uroczystość Bożego Ciała – msze św. o 7.3o, 9.oo, 10.3o i 18.oo. Po mszy o 10.3o procesja eucharystyczna do czterech Ołtarzy:

– ołtarz I – kapliczka św. Jana Chrzciciela przy ul. Partyzantów;

– ołtarz II – kapliczka św. Floriana przy Straży;

– ołtarz III – ul. Krótka przy krzyżu;

– ołtarz IV – ul. Błońska przy sklepie.

 1. Zachęcamy do udziału w procesji Bożego Ciała, dzieci, które w tym roku przystąpiły po raz pierwszy do Komunii św. oraz te, które przeżywały Jej rocznicę przyjęcia.
 2. W oktawie Bożego Ciała będziemy odprawiać Nieszpory o Najświętszym Sakramencie o 17.30 (wyjątek: dziś i w niedzielę o 17.15).
 3. Jutro, w piątek po Uroczystości Bożego Ciała, 17 czerwca, Metropolita Warszawski kard. Kazimierz Nycz, udzielił dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych na terenie Archidiecezji Warszawskiej.
 4. Zapraszamy do udziału w Nabożeństwach czerwcowych – w niedziele o 17.30, w tygodniu o 18.3o.

12 CZERWCA – (XI NIEDZIELA) – Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

 1. Dziś Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, kończy się czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.
 2. Zapraszamy do udziału w Nabożeństwach czerwcowych – w niedziele o 17.30, w tygodniu o 18.3o.
 3. Spotkania kandydatów do bierzmowania: w poniedziałek – 13 czerwca z klasy 8c; we wtorek – 14 czerwca z 8d i w poniedziałek – 20 czerwca ze szkół spoza Leszna. Odbędą się one w sali domu parafialnego o godz. 19.oo.
 4. W najbliższy czwartek – Uroczystość Bożego Ciała – msze św. o 7.3o, 9.oo, 10.3o i 18.oo. Po mszy o10.3o procesja eucharystyczna. Ołtarze na procesję przygotowują mieszkańcy:

Łubca i Kępiaste – ołtarz I – kapliczka św. Jana Chrzciciela przy ul. Partyzantów;

Leszna z ulic Kochanowskiego, Broniewskiego, Sienkiewicza,  Mickiewicza – ołtarz II – kapliczka św. Floriana przy Straży;

Leszna z ulic Krótkiej, Parkowej, ks. Raczkowskiego i Al. Wojska Polskiego – ołtarz III – ul. Krótka przy krzyżu;

Wilkowej Wsi, Wilkowa – ołtarz IV – ul. Błońska przy sklepie. Spotkanie robocze we środę, 15 czerwca, o godz.19.oo.

 1. Zachęcamy do udziału w procesji Bożego Ciała, dzieci, które w tym roku przystąpiły po raz pierwszy do Komunii św. oraz te, które przeżywały Jej rocznicę przyjęcia.
 2. W oktawie Bożego Ciała będziemy odprawiać Nieszpory o Najświętszym Sakramencie o 17.30 (w czwartek i niedzielę o 17.15).
 3. Podczas zbiórki ofiar na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Dzień Dziękczynienia, zebraliśmy 1849,00 zł.
 4. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej. Polecamy GOŚCIA EXTRA o tematyce eucharystycznej (koszt 12 zł) Mamy jeszcze kilka numerów GOŚCIA NIEDZIELNEGO z płytą Audio-Biblii. Prosimy także o odbieranie czerwcowego miesięcznika RÓŻANIEC.
 5. W minionym tygodniu pożegnaliśmy katolickim pogrzebem: śp.Czesławę Pływaczewską, Tadeusza Ulińskiego i Dominika Grądzika. Wieczny odpoczynek…