Ogłoszenia

3 LIPCA – XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dziś, po mszy św. o 12.00 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu z racji I niedzieli miesiąca.
 2. We środę, 6 lipca, 120. rocznica konsekracji naszej świątyni. Zapraszamy do modlitwy w Uroczystość poświęcenia kościoła własnego podczas mszy o godz. 18.oo.
 3. Informujemy, iż w lipcu i sierpniu, msze św. w dni powszednie o godz.18.oo (z wyjątkiem pierwszej soboty sierpnia – w ten dzień o 7.oo, a potem Nabożeństwo Pierwszej Soboty), a w niedziele o 7.30; 9.oo; 12.oo i 18.oo (także 15 sierpnia, w poniedziałek).
 4. Fundacja MEMENTO MORI zaprasza do wspólnego wyjazdu na Kaszuby, w dniach 16-17 lipca 2022. Informacje i szczegóły w tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej parafii.
 5. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej oraz prosimy o odbieranie wakacyjnego numeru RÓŻAŃCA
 6. Wszystkim naszym parafianom udającym się na urlop życzymy udanego czasu odpoczynku i szczęśliwego powrotu do domu. Jednocześnie przypominamy, że urlop nie zwalnia nas od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św.
 7. W minionym tygodniu pożegnaliśmy katolickim pogrzebem: śp. Ewę Klimecką, Hannę Godlewską, Marię Krępską i Janusza Pindora. Wieczny odpoczynek…

26 CZERWCA – XIII NIEDZIELA ZWYKŁA W NASZEJ PARAFII UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA NARODZENIA ŚWIĘTEGO JANA CHRZCICIELA

 1. Dziś w naszej parafii, Uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela – suma odpustowa o godz. 12.oo. Celebrować ją będzie i kazanie wygłosi ks. Kazimierz Poręba, Orionista, proboszcz z Łaźniewa. Podczas liturgii zostaną zainstalowane relikwie Bł. Stefana Kardynała Wyszyńskiego oraz św. ks. Jana Marii Vianney’a. Po mszy św. odbiorą wyróżnienie „ Za zasługi dla Archidiecezji Warszawskiej”: p. Jadwiga Kucińska – katechetka oraz p. Henryk Krupko – organista.
 2. Zapraszamy do udziału w Nabożeństwach czerwcowych – dziś o 17.30, w tygodniu o 18.3o.
 3. Informujemy, iż od 27 czerwca do 31 sierpnia, msze św. w dni powszednie o godz.18.oo ( z wyjątkiem pierwszych sobót miesiąca lipca i sierpnia – w te dni o 7.oo, a potem Nabożeństwo Pierwszej Soboty). W niedziele lipca i sierpnia, msze św. o 7.30; 9.oo; 12.oo i 18.oo (także 15 sierpnia, w poniedziałek).
 4. W środę, Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła.
 5. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca. Koronka do Bożego Miłosierdzia o 15.oo rozpocznie adorację Najśw. Sakramentu. Spowiedź od 17.3o.
 6. W sobotę Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi o 7.oo, a potem nabożeństwo wynagradzające I soboty miesiąca.
 7. Za tydzień, po mszy św. o 12.00 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu z racji I niedzieli miesiąca.
 8. Fundacja MEMENTO MORI zaprasza do wspólnego wyjazdu na Kaszuby, w dniach 16-17 lipca 2022. Informacje i szczegóły w tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej parafii.
 9. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.
 10. Wszystkim naszym parafianom udającym się na urlop życzymy udanego czasu odpoczynku i szczęśliwego powrotu do domu. Jednocześnie przypominamy, że urlop nie zwalnia nas od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św.
 11. W minionym tygodniu pożegnaliśmy katolickim pogrzebem: śp.Grzegorza Kozłowskiego. Wieczny odpoczynek…

19 CZERWCA – XII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Zapraszamy do udziału w Nabożeństwach czerwcowych – w niedziele o 17.30, w tygodniu o 18.3o.
 2. W oktawie Bożego Ciała odprawiamy Nieszpory o Najświętszym Sakramencie o 17.30 (dziś w niedzielę o 17.15). We czwartek na zakończenie oktawy procesja i poświęcenie wianków.
 3. Spotkanie kandydatów do bierzmowania dla uczniów ze szkół spoza Leszna, jutro – 20 czerwca, w sali domu parafialnego o godz. 19.oo.
 4. We czwartek, Uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. W naszej parafii Odpust w niedzielę 26 czerwca – suma odpustowa o godz. 12.oo. Celebrować będzie i kazanie wygłosi ks. Kazimierz Poręba, Orionista, proboszcz z Łaźniewa. Podczas liturgii zostaną zainstalowane relikwie Bł. Stefana Kardynała Wyszyńskiego, a po mszy św. odbiorą wyróżnienie „ Za zasługi dla Archidiecezji Warszawskiej” nasi parafianie.
 5. W piątek, 24 czerwca – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msza św. na zakończenie roku szkolnego o godz. 8.oo – zapraszamy: dzieci, młodzież, nauczycieli i rodziców. Msza św. o godz. 18.oo, Nabożeństwo Czerwcowe a potem modlitwy do Serca Pana Jezusa i Akt Osobistego poświecenia się Najświętszemu Sercu Jezusowemu (do godz. 21.oo). W tym dniu nie obowiązuje post.

 6. W sobotę, Wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Spotkanie formacyjne dla członków Żywego Różańca o godz. 9.oo.

 7. Informujemy, iż od 27 czerwca do 31 sierpnia, msze św. w dni powszednie o godz.18.oo ( z wyjątkiem pierwszych sobót miesiąca lipca i sierpnia – w te dni o 7.oo, a potem Nabożeństwo Pierwszej Soboty). W niedziele lipca i sierpnia, msze św. o 7.30; 9.oo; 12.oo i 18.oo (także 15 sierpnia, w poniedziałek).
 8. Dziękujemy wszystkim, którzy z wielkim zaangażowaniem przygotowali ołtarze na procesję Bożego Ciała, a także ministrantom, lektorom, bielankom, chórowi za oprawę uroczystości.
 9. Fundacja MEMENTO MORI zaprasza do wspólnego wyjazdu na Kaszuby, w dniach 16-17 lipca 2022. Informacje i szczegóły w tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej parafii.
 10. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej. Polecamy GOŚCIA EXTRA o tematyce eucharystycznej (koszt 12 zł).
 11. W minionym tygodniu pożegnaliśmy katolickim pogrzebem: śp.Włodzimierza Boguckiego. Wieczny odpoczynek…

16 CZERWCA – CZWARTEK – Uroczystość Bożego Ciała

 1. Dziś – Uroczystość Bożego Ciała – msze św. o 7.3o, 9.oo, 10.3o i 18.oo. Po mszy o 10.3o procesja eucharystyczna do czterech Ołtarzy:

– ołtarz I – kapliczka św. Jana Chrzciciela przy ul. Partyzantów;

– ołtarz II – kapliczka św. Floriana przy Straży;

– ołtarz III – ul. Krótka przy krzyżu;

– ołtarz IV – ul. Błońska przy sklepie.

 1. Zachęcamy do udziału w procesji Bożego Ciała, dzieci, które w tym roku przystąpiły po raz pierwszy do Komunii św. oraz te, które przeżywały Jej rocznicę przyjęcia.
 2. W oktawie Bożego Ciała będziemy odprawiać Nieszpory o Najświętszym Sakramencie o 17.30 (wyjątek: dziś i w niedzielę o 17.15).
 3. Jutro, w piątek po Uroczystości Bożego Ciała, 17 czerwca, Metropolita Warszawski kard. Kazimierz Nycz, udzielił dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych na terenie Archidiecezji Warszawskiej.
 4. Zapraszamy do udziału w Nabożeństwach czerwcowych – w niedziele o 17.30, w tygodniu o 18.3o.

12 CZERWCA – (XI NIEDZIELA) – Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

 1. Dziś Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, kończy się czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.
 2. Zapraszamy do udziału w Nabożeństwach czerwcowych – w niedziele o 17.30, w tygodniu o 18.3o.
 3. Spotkania kandydatów do bierzmowania: w poniedziałek – 13 czerwca z klasy 8c; we wtorek – 14 czerwca z 8d i w poniedziałek – 20 czerwca ze szkół spoza Leszna. Odbędą się one w sali domu parafialnego o godz. 19.oo.
 4. W najbliższy czwartek – Uroczystość Bożego Ciała – msze św. o 7.3o, 9.oo, 10.3o i 18.oo. Po mszy o10.3o procesja eucharystyczna. Ołtarze na procesję przygotowują mieszkańcy:

Łubca i Kępiaste – ołtarz I – kapliczka św. Jana Chrzciciela przy ul. Partyzantów;

Leszna z ulic Kochanowskiego, Broniewskiego, Sienkiewicza,  Mickiewicza – ołtarz II – kapliczka św. Floriana przy Straży;

Leszna z ulic Krótkiej, Parkowej, ks. Raczkowskiego i Al. Wojska Polskiego – ołtarz III – ul. Krótka przy krzyżu;

Wilkowej Wsi, Wilkowa – ołtarz IV – ul. Błońska przy sklepie. Spotkanie robocze we środę, 15 czerwca, o godz.19.oo.

 1. Zachęcamy do udziału w procesji Bożego Ciała, dzieci, które w tym roku przystąpiły po raz pierwszy do Komunii św. oraz te, które przeżywały Jej rocznicę przyjęcia.
 2. W oktawie Bożego Ciała będziemy odprawiać Nieszpory o Najświętszym Sakramencie o 17.30 (w czwartek i niedzielę o 17.15).
 3. Podczas zbiórki ofiar na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Dzień Dziękczynienia, zebraliśmy 1849,00 zł.
 4. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej. Polecamy GOŚCIA EXTRA o tematyce eucharystycznej (koszt 12 zł) Mamy jeszcze kilka numerów GOŚCIA NIEDZIELNEGO z płytą Audio-Biblii. Prosimy także o odbieranie czerwcowego miesięcznika RÓŻANIEC.
 5. W minionym tygodniu pożegnaliśmy katolickim pogrzebem: śp.Czesławę Pływaczewską, Tadeusza Ulińskiego i Dominika Grądzika. Wieczny odpoczynek…

5 CZERWCA – (VIII NIEDZIELA WIELKANOCNA) – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

 1.  Dziś Niedziela Zesłania Ducha św., która zamyka Okres Wielkanocny. To także XV Święto Dziękczynienia pod hasłem: Dziękujemy za beatyfikację Prymasa Stefana Wyszyńskiego i Matkę Elżbietę Różę Czacką. Po każdej mszy św. zbiórka ofiar na rzecz budowy Świątyni Opatrzności Bożej. Po mszy o 12.oo wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja z racji I niedzieli miesiąca.
 2. Przypominamy, że okres przyjęcia Komunii św. wielkanocnej trwa do przyszłej niedzieli, 12 czerwca (Uroczystość Trójcy Przenajświętszej).
 3. Zapraszamy do udziału w Nabożeństwach czerwcowych – w niedziele o 17.30, w tygodniu o 18.3o.
 4. Jutro, w poniedziałek, Święto NMP Matki Kościoła.
 5. Spotkania kandydatów do bierzmowania: w poniedziałek – 6 czerwca z klasy 8a; we wtorek – 7 czerwca z 8b; w poniedziałek – 13 czerwca z 8c; we wtorek – 14 czerwca z 8d i w poniedziałek – 20 czerwca ze szkół spoza Leszna. Odbędą się one w sali domu parafialnego o godz. 19.oo.
 6. We czwartek, 9 czerwca, Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana – prosimy o modlitwę za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
 7. W sobotę, 11 czerwca, wspomnienie św. Barnaby, Apostoła – w naszym kościele, Dzień Chorego. Od 8.30 możliwość spowiedzi i adoracja Najświętszego Sakramentu. O 9.00 Msza św. za chorych i sędziwych. Po mszy udzielany będzie Sakrament Namaszczenia Chorych; przyjąć go będą mogli ci wszyscy, którzy wcześniej przystąpili do spowiedzi i Komunii św.
 8. 16 czerwca, we czwartek – Uroczystość Bożego Ciała – zwracamy się z prośbą o przygotowanie ołtarzy na procesję przez mieszkańców:

Łubca i Kępiaste – ołtarz I – kapliczka św. Jana Chrzciciela przy ul. Partyzantów;

Leszna z ulic Kochanowskiego, Broniewskiego, Sienkiewicza,  Mickiewicza – ołtarz II – kapliczka św. Floriana przy Straży;

Leszna z ulic Krótkiej, Parkowej, ks. Raczkowskiego i Al. Wojska Polskiego – ołtarz III – ul. Krótka przy krzyżu;

Wilkowej Wsi, Wilkowa – ołtarz IV – ul. Błońska przy sklepie.

Spotkanie organizacyjne we czwartek, 9 czerwca, o godz.19.oo.

 1. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej. W GOŚCIU NIEDZIELNYM kolejna płyta Audio-Biblii. Prosimy o odbieranie czerwcowego miesięcznika RÓŻANIEC.
 2. W minionym tygodniu pożegnaliśmy katolickim pogrzebem: śp.Wojciecha Borkowskiego. Wieczny odpoczynek…

29 MAJA – VII NIEDZIELA WIELKANOCNA – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

 1. Zapraszamy, do udziału w nabożeństwach majowych – dziś w niedzielę o 17.30, w tygodniu o 18.3o. Od środy, 1 czerwca, nabożeństwa czerwcowe, o tej samej porze.
 2. Trwa Nowenna do Ducha Świętego odmawiana po nabożeństwie majowym i czerwcowym. Za tydzień w niedzielę, Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
 3. We wtorek, Święto Nawiedzenia NMP.
 4. W czwartek, o godz. 19.oo spotkanie Kręgu Biblijnego (czytamy Apokalipsę św. Jana).
 5. W tym tygodniu I piątek miesiąca – msza św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz.7.oo; wieczorem o 18.oo msza ze Wspomnienia męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy. Chorych odwiedzimy z posługą sakramentalną przed południem. Adoracja Najświętszego Sakramentu, rozpocznie się Koronką do Miłosierdzia Bożego o 15.00 a spowiedź od godz.17.30.
 6. W sobotę Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi o 7.oo, a potem nabożeństwo wynagradzające I soboty miesiąca.
 7. W sobotę, 4 czerwca, wyjazd z parkingu przy kościele o godz. 6.oo, pielgrzymki autokarowej na Jasną Górę, w ramach X Pielgrzymki Żywego Różańca. Są jeszcze wolne miejsca – prosimy aby do środy uzupełnić dane i wpłaty – zapisy i informacje u ks. Rafała.
 8. W przyszłą niedzielę, 5 czerwca, Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, I niedziela miesiąca, ale także XV Święto Dziękczynienia pod hasłem: Dziękujemy za beatyfikację Prymasa Stefana Wyszyńskiego i Matkę Elżbietę Różę Czacką. Odbędzie się zbiórka ofiar na rzecz budowy Świątyni Opatrzności Bożej.
 9. Przypominamy, że okres przyjęcia Komunii św. wielkanocnej trwa do niedzieli 12 czerwca.
 10. Wczoraj, podczas parafiady, reprezentacja naszej parafii w piłce nożnej, wywalczyła pierwsze miejsce w kategorii open pod wodzą ks. Wojciecha. Także, nasz reprezentant, zajął drugie miejsce w rzucie piłką palantową.
 11. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej. Zelatorki Kół Różańcowych prosimy o odbieranie czerwcowego miesięcznika RÓŻANIEC.
 12. W minionym tygodniu pożegnaliśmy katolickim pogrzebem: śp.Zdzisława Kalisza i Jolantę Pejaś. Wieczny odpoczynek…

22 MAJA – VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

 1. Dziś w naszej parafii uroczystość rocznicy przyjęcia I Komunii św. dla klas czwartych, podczas mszy o 10.30.
 2. Zachęcamy do udziału w Nabożeństwach majowych – w niedziele o 17.30, w tygodniu o 18.3o.
 3. Od piątku Nowenna do Ducha Świętego podczas majowego nabożeństwa.
 4. W sobotę, 28 maja, o godz. 9.oo, spotkanie członków Kół Żywego Różańca – także Koła mężczyzn. W tym dniu również, I Komunia św. dzieci z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Lesznie.
 5. W Pruszkowie, w sobotę, 28 maja, odbędzie się XXV Parafiada Archidiecezji Warszawskiej oraz finały piłkarskiej Ligi Ministranckiej do których awansowali nasi starsi ministranci i lektorzy. W Parafiadzie może wziąć udział każdy chętny w konkurencjach: wiedza liturgiczna, bieg na 60 lub 400 metrów, skok w dal, ringo i rzuty piłką palantową. Szczegóły, informacje, zapisy u ks. Wojciecha.
 6. Za tydzień w niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 7. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce autokarowej na Jasną Górę, która odbędzie się 4 czerwca, w ramach X Pielgrzymki Żywego Różańca. Zapisy i informacje u ks. Rafała.
 8. Przypominamy, już dziś, że okres przyjęcia Komunii św. wielkanocnej trwa do niedzieli 12 czerwca.
 9. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.
 10. W minionym tygodniu pożegnaliśmy katolickim pogrzebem: śp. Lucynę Radzikowską, Mieczysława Terebusa i Waldemara Gołębiewskiego. Wieczny odpoczynek…

15 MAJA – V NIEDZIELA WIELKANOCNA 

 1. Dziś w naszej parafii uroczystość przyjęcia I Komunii św. podczas mszy o 10.30 i 12.00.
 2. Nabożeństwa majowe – w niedziele o 17.30, w tygodniu o 18.3o.
 3. Jutro, 16 maja, spotkanie dla kandydatów do bierzmowania (uczniowie ze szkół spoza Leszna), w salce domu parafialnego o 19.oo.
 4. Spotkanie Kręgu Biblijnego we czwartek, 19 maja o godz. 19.oo.
 5. Uroczystość rocznicy przyjęcia Komunii św. dla klas IV-tych w przyszłą niedzielę, 22 maja, podczas Mszy św. o 10.3o. Spowiedź w piątek, 20 maja o 16.oo, a potem spotkanie organizacyjne dla dzieci i rodziców o 17.15.
 6. W sobotę, 28 maja, w Pruszkowie odbędzie się XXV Parafiada Archidiecezji Warszawskiej oraz finały piłkarskiej Ligi Ministranckiej do których awansowali nasi starsi ministranci i lektorzy. W Parafiadzie może wziąć udział każdy chętny w konkurencjach: wiedza liturgiczna, bieg na 60 lub 400 metrów, skok w dal, ringo i rzuty piłką palantową. Szczegóły, informacje, zapisy u ks. Wojciecha.
 7. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce autokarowej na Jasną Górę, która odbędzie się 4 czerwca, w ramach X Pielgrzymki Żywego Różańca. Zapisy i informacje u ks. Rafała.
 8. Polecamy lekturę tygodników katolickich NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY (jest jeszcze zeszłotygodniowy numer z płytą AUDIO-BIBLII).
 9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy katolickim pogrzebem: śp. Lucynę Żebrowską. Wieczny odpoczynek…

8 MAJA – IV NIEDZIELA WIELKANOCNA 

 1. Dziś niedziela Dobrego Pasterza – rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego. Włączmy tę intencję do naszej codziennej modlitwy. Ofiary złożone dziś na tace przeznaczone są na potrzeby Seminarium Duchownego w Warszawie.
 2. Zachęcamy do udziału w Nabożeństwach majowych – w niedziele o 17.30, w tygodniu o 18.3o.
 3. Spotkania dla kandydatów do bierzmowania: w poniedziałek, 9 maja o 19.oo – klasy 8b i 8d; w poniedziałek, 16 maja, uczniowie ze szkół spoza Leszna. Wszystkie spotkania w salce domu parafialnego.
 4. Za tydzień, dzieci klas trzecich szkoły podstawowej, przystąpią do Pierwszej Komunii Św. podczas mszy o godz. 10.3o i 12.oo. Próby przed uroczystością – dla klas 3A i 3B w poniedziałek i środę o 19.oo; – dla klas 3C i innych szkół we wtorek i czwartek o 19.oo w kościele. Spowiedź w sobotę 14 maja o 10.oo-klasy 3A i 3B, a o 11.oo-klasy 3C i inne szkoły.
 5. Rocznica przyjęcia Komunii św. dla klas czwartych, w niedzielę, 22 maja, o godz. 10.3o. Spowiedź, w piątek, 20 maja o 16.oo, a próba o 17.15.
 6. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce autokarowej na Jasną Górę, która odbędzie się 4 czerwca, w ramach X Pielgrzymki Żywego Różańca. Zapisy i informacje u ks. Rafała.
 7. Polecamy lekturę tygodników katolickich NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY (do tego numeru dołączona jest płyta z kolejną częścią AUDIO-BIBLII. Zelatorki Żywego Różańca prosimy o odbieranie majowego numeru miesięcznika RÓŻANIEC.

1 MAJA – III NIEDZIELA WIELKANOCNA 

 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna XIV Tydzień Biblijny pod hasłem Posłani z darem pokoju Jezusa Zmartwychwstałego! Zachęcamy naszych parafian do odważnego sięgania po Słowo Boże i jego lekturę.
 2. Dziś, po mszy św. o 12.00 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu z racji I niedzieli miesiąca.
 3. Nabożeństwa majowe – w niedziele, o 17.30, w tygodniu o 18.3o.
 4. W najbliższy wtorek, 3 maja, Uroczystość NMP Królowej Polski, msze św. o 7.30, 9.oo, 10.30 – w intencji Ojczyzny i 18.00. Nabożeństwo majowe o 17.30.
 5. W czwartek, o godz. 19.oo spotkanie Kręgu Biblijnego (czytamy Apokalipsę św. Jana).
 6. W tym tygodniu I piątek miesiąca – msza św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz.7.oo; wieczorem o 18.oo msza ze święta świętych apostołów Filipa i Jakuba. Chorych odwiedzimy z posługą sakramentalną przed południem. Adoracja Najświętszego Sakramentu, rozpocznie się Koronką do Miłosierdzia Bożego o 15.00 a spowiedź od godz.17.30.
 7. W sobotę Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi o 7.oo, a potem nabożeństwo wynagradzające I soboty miesiąca
 8. Za dwa tygodnie, 15 maja, w V Niedzielę Wielkanocy, dzieci klas trzecich szkoły podstawowej naszej parafii, przystąpią do Pierwszej Komunii Św. podczas mszy o godz. 10.3o i 12.oo. Rocznica przyjęcia Komunii św. dla klas czwartych, w niedzielę, 22 maja, o godz. 10.3o.
 9. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce autokarowej na Jasną Górę, która odbędzie się 4 czerwca, w ramach X Pielgrzymki Żywego Różańca. Zapisy i informacje u ks. Rafała.
 10. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej. Zelatorki Żywego Różańca prosimy o odbieranie majowego numeru miesięcznika RÓŻANIEC.
 11. W minionym tygodniu pożegnaliśmy katolickim pogrzebem: śp.Jadwigę Żentarzewską i Andrzeja Burakowskiego. Wieczny odpoczynek…

24 KWIETNIA – II NIEDZIELA WIELKANOCNA czyli MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

 1. Dziś w naszym kościele, o godz. 15.oo, Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Msza św. dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św., o godz. 16.oo.
 2. Spotkania dla kandydatów do bierzmowania: jutro w poniedziałek, 25 kwietnia o 19.oo – klasy 8a i 8c; w poniedziałek, 9 maja o 19.oo – klasy 8b i 8d; w poniedziałek, 16 maja, uczniowie ze szkół spoza Leszna. Wszystkie te spotkania w salce domu parafialnego.
 3. W czwartek, o godz. 19.oo spotkanie Kręgu Biblijnego (czytamy Apokalipsę św. Jana).
 4. Ks. Rafał zaprasza zelatorki Kół Żywego Różańca na spotkanie w sobotę, 30 kwietnia, o godz. 9.oo do sali parafialnej.
 5. Dziękujemy mieszkańcom Zaborówka Starego, Grądów z ulicy Chopina, a także Leszna z ulic: Błońskiej, Lipowej i Sochaczewskiej za ofiary na kwiaty do Grobu Pana Jezusa, a p. Witoldowi Winnickiemu za dekoracje kwiatowe. Dziękujemy Hurtowni SACRUM za dar w świecy paschalnej i renowację lichtarza pod paschał.
 6. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.
 7. W minionym tygodniu pożegnaliśmy katolickim pogrzebem: śp.Marka Kucińskiego i Halinę Kościkiewicz. Wieczny odpoczynek…