Ogłoszenia

20 CZERWCA – XII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

13 CZERWCA – XI NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dziś o godz. 16.oo, msza św. dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Uroczystość odbędzie się 26 czerwca, w sobotę.
 2. Nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa, odprawiamy w niedziele o 17.3o, a w dni powszednie o 18.3o.
 3. Ks. Rafał zaprasza kandydatów do bierzmowania na spotkania w salce domu parafialnego, o godz. 19.oo, wg następującego porządku: poniedziałek – 14 czerwca – klasa 8A; wtorek – 15 czerwca – klasa 8B; środa – 16 czerwca – klasa 8C i czwartek – 17 czerwca – klasa 8D.
 4. Dziś przy kościele są zbierane podpisy poparcia dla projektu „Stop Aborcji”, którego celem jest zapewnienie prawa i ochrony życia dzieci przed narodzeniem. Do złożenia ważnego podpisu potrzebny jest numer pesel.
 5. We czwartek, 24 czerwca, przeżywać będziemy uroczystość patronalną naszego kościoła i wspólnoty parafialnej – Narodzenie Św. Jana Chrzciciela. Sumę odpustową w niedzielę, 27 czerwca o godz. 12.oo, odprawi i kazanie wygłosi: ks. Aleksander Michalak, prefekt Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie.
 6. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.
 7. W minionym tygodniu pożegnaliśmy katolickim pogrzebem: śp.Eugeniusza Lemiecha, Teresę Górską, Jadwigę Radzikowską-Niedzińską i Krystynę Szczepańska. Wieczny odpoczynek…

6 CZERWCA – X NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dziś XIV Święto Dziękczynienia pod hasłem „Zawierzamy Opatrzności nasz trudny czas pandemii i dziękujemy za przyszłych błogosławionych”. Główne obchody mają miejsce w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Ofiary złożone dziś na tace zostaną w części przekazane na rzecz dokończenia prac przy świątyni.
 2. Dziś, w naszym kościele, po mszy św. o 12.oo wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu z racji I niedzieli miesiąca, a także msza św. dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. o godz. 16. Nieszpory o Najświętszym Sakramencie o 17.15.
 1. Nabożeństwa do Najświętszego Serca Jezusa, odprawiamy w niedziele o 17.3o, w dni powszednie o 18.3o.
 2. Nieszpory o Najświętszym Sakramencie odprawiamy codziennie o 17.3o do czwartku włącznie. Na zakończenie Oktawy Bożego Ciała obrzęd błogosławieństwa wianków po czwartkowych nieszporach.
 3. W piątek, Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Podczas nabożeństwa czerwcowego odnowimy Akt Poświecenia Narodu Polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 4. W sobotę, Wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi.
 5. Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali ołtarze na Boże Ciało, jak również ministrantom, lektorom, bielankom, chórowi i scholi za oprawę uroczystości.
 6. Fundacja MEMENTO MORI wznawia zapisy na pielgrzymkę do Świętej Lipki i Gietrzwałdu w dniach 23-26 sierpnia br. Szczegółowe informacje w gablocie przy wyjściu z kościoła.
 7. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej, prosimy o odbieranie czerwcowego miesięcznika „Różaniec”.
 8. W minionym tygodniu pożegnaliśmy katolickim pogrzebem: śp.Teresę Kucharską. Wieczny odpoczynek…

30 MAJA –  UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ (IX NIEDZIELA ZWYKŁA)

 1. Dziś Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, kończy się czas spowiedzi i Komunii wielkanocnej. Msza św. dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. o godz. 16.oo.
 2. Ostatnie nabożeństwa majowe, dziś o 17.30 i w poniedziałek o 18.3o. Od wtorku Nabożeństwa do Najświętszego Serca Jezusa, w niedziele o 17.3o, w dni powszednie o 18.3o.
 3. W najbliższy czwartek, Uroczystość Bożego Ciała. Msze święte o 7.30, 9.oo, 10.3o i 18.oo. Po mszy o 10.3o procesja eucharystyczna na terenie przykościelnym. Spotkanie osób które przygotowują ołtarze, jutro, w poniedziałek, 31 maja, o 19.oo.
 4. W oktawie Bożego Ciała będziemy odprawiać Nieszpory o Najświętszym Sakramencie o 17.30 (w czwartek i niedzielę o 17.15).
 5. W tym tygodniu I piątek miesiąca – msza św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 7 i 18. Adoracja Najświętszego Sakramentu, rozpocznie się Koronką do Miłosierdzia Bożego o 15.oo. Spowiedź od 17.3o. Chorych odwiedzimy z posługą sakramentalną przed południem.
 6. W sobotę, 5 czerwca, msza o Niepokalanym Sercu NMP o 7.oo i nabożeństwo wynagradzające I soboty miesiąca. Wieczorem o 18.oo, msza św. ze wspomnienia św. Bonifacego.
 7. Za tydzień, po mszy św. o 12.00 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu z racji I niedzieli miesiąca.
 8. Fundacja MEMENTO MORI wznawia zapisy na pielgrzymkę do Świętej Lipki i Gietrzwałdu w dniach 23-26 sierpnia br. Szczegółowe informacje w gablocie przy wyjściu z kościoła.
 9. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej, prosimy także o odbieranie czerwcowego miesięcznika „Różaniec”.
 10. W minionym tygodniu pożegnaliśmy katolickim pogrzebem: śp.Władysława Ruszteckiego i Irenę Waleriańczyk. Wieczny odpoczynek…

23 MAJA –  UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO (VIII NIEDZIELA WIELKANOCNA)

 1. Dziś Niedziela Zesłania Ducha św., która zamyka Okres Wielkanocny. Msza św. dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. o godz. 16.oo.
 2. Zapraszamy, do udziału w Nabożeństwach majowych – w niedziele o 17.30, w tygodniu o 18.3o.
 3. Jutro, w poniedziałek, Święto NMP Matki Kościoła.
 4. We czwartek, 27 maja, święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana – prosimy o modlitwę za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
 5. W sobotę 29 maja, pierwsza spowiedź dla dzieci: o 8.3o klasa 3A, o 9.15 klasa 3B, o 10.oo klasa 3C i inne szkoły. Uroczystości pierwszokomunijne odbędą się w sobotę, 26 czerwca w trzech grupach – o 9.oo, 10.3o i 12.oo.
 6. Za tydzień, w niedzielę, Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, kończy się czas spowiedzi i Komunii wielkanocnej.
 7. Informujemy, że procesja w Uroczystość Bożego Ciała będzie miała skromniejszy charakter, jak w roku ubiegłym, i odbędzie się na terenie przykościelnym. Chętnych do przygotowania ołtarzy, zapraszamy na spotkanie organizacyjne w poniedziałek, 24 maja, o 19.oo do salki w domu parafialnym.
 8. Fundacja MEMENTO MORI wznawia zapisy na pielgrzymkę do Świętej Lipki i Gietrzwałdu w dniach 23-26 sierpnia br. Szczegółowe informacje w gablocie przy wyjściu z kościoła.
 9. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.
 10. W minionym tygodniu pożegnaliśmy katolickim pogrzebem: śp.Mariannę Sworzeniowską, Barbarę Molenda, Karola Milczarka i Ludwika Stępniewskiego. Wieczny odpoczynek…