Ogłoszenia

2 SIERPNIA – XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dziś po mszy o godz. 12.oo, adoracja Najświętszego Sakramentu z racji I niedzieli miesiąca.
 2. Informujemy, że w niedziele sierpnia, msze św. są odprawiane o 7.3o; 9.oo; 12.oo i 18.oo, zaś w dni powszednie o 18.oo. Spowiedź przed mszą św. Przypominamy także, iż nadal obowiązuje przepis o zasłanianiu nosa i ust przez uczestników liturgii.
 3. We czwartek, 6 sierpnia, Święto Przemienienia Pańskiego. Choć nie jest ono objęte obowiązkiem uczestnictwa, to jednak zachęcamy do udziału w liturgii dla dobra duchowego.
 4. W tym tygodniu I piątek. Msza św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 18.oo. Adoracja Najświętszego Sakramentu, w piątek, rozpocznie się Koronką do Miłosierdzia Bożego o 15.00. Spowiedź od 17.30.
 5. Trwa miesiąc sierpień, który od wielu lat jest miesiącem trzeźwości. Apelujemy i zachęcamy do unikania alkoholu.
 6. W połowie lipca, rozpoczęliśmy kolejny etap restauracji naszego kościoła polegający na remoncie okien i renowacji witraży. Przedsięwzięcie jest duże – finalizowane jest dofinansowanie przez różne instytucje, jednakże potrzebny jest tzw. wkład własny. Każdy kto chce wesprzeć to dzieło, proszony jest o wpłatę na konto naszej parafii (numer na stronie internetowej) w tytule przelewu: „na remont witraży”.
 7. Rektor kościoła św. Anny w Warszawie a zarazem organizator Warszawskiej Akademickiej Pielgrzymki Metropolitalnej, z żalem informuje o odwołaniu tegorocznej pielgrzymki na Jasną Górę. Jednocześnie zaprasza do modlitwy i duchowego pielgrzymowania w dniach 5-14 sierpnia podczas mszy odprawianych o godz. 20.oo w kościele akademickim.
 8. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.
 9. Wszystkim naszym parafianom udającym się na urlop życzymy udanego czasu odpoczynku i szczęśliwego powrotu do domu. Jednocześnie przypominamy, że urlop nie zwalnia nas od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św.
 10. W minionym tygodniu pożegnaliśmy katolickim pogrzebem: śp.Zygmunta Zielińskiego i Mieczysława Różyckiego. Wieczny odpoczynek…

26 LIPCA – XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dziś, tradycyjnie poświęcamy pojazdy na parkingu przy kościele po każdej mszy św. Prosimy o szczególne zachowanie ostrożności przy wyjeździe. W naszych modlitwach polecajmy kierowców i wszystkich podróżujących.
 2. Informujemy, że w niedziele lipca i sierpnia, msze św. są odprawiane o 7.3o; 9.oo; 12.oo i 18.oo, zaś w dni powszednie o 18.oo. Spowiedź przed mszą św. Przypominamy także, iż nadal obowiązuje przepis o zasłanianiu nosa i ust przez uczestników liturgii.
 3. W sobotę, 1 sierpnia, 76. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego; w naszych modlitwach pamiętajmy o poległych w powstaniu.
 4. 2 sierpnia, w kościołach parafialnych można zyskać odpust zupełny „Porcjunkuli”. Warunki: pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie w nim modlitw Ojcze nasz i Wyznania wiary.
 5. W tym tygodniu, I sobota miesiąca. Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 18.
 6. Za tydzień – I niedziela miesiąca. Po sumie krótka adoracja i modlitwa przed Najświętszym Sakramentem.
 7. Rozpoczęto prace remontowo-konserwatorskie witraży i okien naszej świątyni, prosimy o wsparcie modlitewne i materialne.
 8. Rektor kościoła św. Anny w Warszawie a zarazem organizator Warszawskiej Akademickiej Pielgrzymki Metropolitalnej, z żalem informuje o odwołaniu tegorocznej pielgrzymki na Jasną Górę. Jednocześnie zaprasza do modlitwy i duchowego pielgrzymowania w dniach 5-14 sierpnia podczas mszy odprawianych o godz. 20.oo w kościele akademickim.
 9. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.
 10. Wszystkim naszym parafianom udającym się na urlop życzymy udanego czasu odpoczynku i szczęśliwego powrotu do domu. Jednocześnie przypominamy, że urlop nie zwalnia nas od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św.
 11. W minionym tygodniu pożegnaliśmy katolickim pogrzebem: śp.Pawła. Lewandowskiego. Wieczny odpoczynek…

19 LIPCA – XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Informujemy, że w niedziele lipca i sierpnia, msze św. są odprawiane o 7.3o; 9.oo; 12.oo i 18.oo, zaś w dni powszednie o 18.oo. Spowiedź przed mszą św. Przypominamy także, iż nadal obowiązuje przepis o zasłanianiu nosa i ust przez uczestników liturgii.
 2. Od dziś rozpoczynamy 21. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. W naszych modlitwach polecamy kierowców i wszystkich podróżujących. Tradycyjne poświęcenie pojazdów odbędzie się w przyszłą niedzielę, 26 lipca, po każdej mszy św.
 3. Rektor kościoła św. Anny w Warszawie a zarazem organizator Warszawskiej Akademickiej Pielgrzymki Metropolitalnej, z żalem informuje o odwołaniu tegorocznej pielgrzymki na Jasną Górę. Jednocześnie zaprasza do modlitwy i duchowego pielgrzymowania w dniach 5-14 sierpnia podczas mszy odprawianych o godz. 20.oo w kościele akademickim.
 4. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.
 5. Wszystkim naszym parafianom udającym się na urlop życzymy udanego czasu odpoczynku i szczęśliwego powrotu do domu. Jednocześnie przypominamy, że urlop nie zwalnia nas od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św.
 6. W minionym tygodniu pożegnaliśmy katolickim pogrzebem: śp.Jerzego Sękiewicza i Teresę Górniak. Wieczny odpoczynek…

12 LIPCA – XV NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Przypominamy, że w niedziele lipca i sierpnia, msze św. są odprawiane o 7.3o; 9.oo; 12.oo i 18.oo, zaś w dni powszednie o 18.oo. Spowiedź przed mszą św.
 2. We czwartek, 16 lipca, wspomnienie NMP z Góry Karmel, tradycyjnie zwane świętem MB Szkaplerznej. Święto to związane jest z noszeniem szkaplerza lub medalika i obietnicami opieki Matki Bożej za życia i po śmierci.
 3. Od przyszłej niedzieli, 19 lipca, rozpocznie się 21. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. W naszych modlitwach polecać będziemy kierowców i wszystkich podróżujących. Tradycyjne poświęcenie pojazdów odbędzie się w niedzielę, 26 lipca, po każdej mszy św.
 4. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej. Do odebrania wakacyjny numer miesięcznika „Różaniec”.
 5. Wszystkim naszym parafianom udającym się na urlop życzymy udanego czasu odpoczynku i szczęśliwego powrotu do domu. Jednocześnie przypominamy, że urlop nie zwalnia nas od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św.

5 LIPCA – XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dziś po mszy o godz. 12.oo, adoracja Najświętszego Sakramentu z racji I niedzieli miesiąca.
 2. Jutro, w poniedziałek, 6 lipca, 118. rocznica konsekracji naszej świątyni. Zapraszamy do modlitwy w Uroczystość poświęcenia kościoła własnego podczas mszy o godz. 18.oo.
 3. Przypominamy, że w niedziele lipca i sierpnia, msze św. są odprawiane o 7.3o; 9.oo; 12.oo i 18.oo, zaś w dni powszednie o 18.oo. Spowiedź przed mszą św.
 4. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej. Do odebrania wakacyjny numer miesięcznika „Różaniec”.
 5. Wszystkim naszym parafianom udającym się na urlop życzymy udanego czasu odpoczynku i szczęśliwego powrotu do domu. Jednocześnie przypominamy, że urlop nie zwalnia nas od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św.
 6. W minionym tygodniu pożegnaliśmy katolickim pogrzebem: śp.Jacka Głowackiego i Zofię Jatczak. Wieczny odpoczynek…

28 CZERWCA – XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dziś, msza św. dziękczynna na zakończenie roku szkolnego o 10.3o.
 2. Zapraszamy na ostatnie Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, dziś o 17.30, a w dni powszednie po wieczornej mszy św.
 3. Od jutra, aż do końca wakacji, msze święte w dni powszednie tylko o 18.oo, zaś od przyszłej niedzieli o 7.3o; 9.oo; 12.oo i 18.oo.
 4. Jutro w poniedziałek, 29 czerwca, Uroczystość Apostołów Piotra i Pawła. Można zyskać odpust zupełny posługując się dewocjonaliami poświęconymi przez Papieża lub biskupa pod warunkiem odmówienia Wyznania wiary.
 5. W tym tygodniu I piątek i I sobota miesiąca. Msze św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa i Niepokalanego Serca Maryi o godz. 18.oo. Adoracja Najświętszego Sakramentu, w piątek, rozpocznie się Koronką do Miłosierdzia Bożego o 15.00. Spowiedź od 17.30. Chorych w miesiącach wakacyjnych odwiedzać będziemy tylko na indywidualne zaproszenie.
 6. Za tydzień, po mszy św. o 12.00 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu z racji I niedzieli miesiąca.
 7. W poniedziałek, 6 lipca, 118. rocznica konsekracji naszej świątyni. Zapraszamy do modlitwy w Uroczystość poświęcenia kościoła własnego podczas mszy o godz. 18.oo.
 8. Fundacja MEMENTO MORI zaprasza na pielgrzymkę do Sanktuariów w Gietrzwałdzie, św. Lipce i Stoczku Klasztornym w dniach 28/29 sierpnia (piątek/sobota). Informacje szczegółowe na tablicach ogłoszeń, na stronie parafialnej i w budce fundacji. Osoby które się zapisały proszone są o uzupełnienie danych.
 9. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej. Prosimy o odbieranie wakacyjnego numeru miesięcznika RÓŻANIEC.
 10. W minionym tygodniu pożegnaliśmy katolickim pogrzebem + Teresę Zawierską, Irenę Szymańską, Mariusza Jędrzejewskiego, Halinę Nowotną. Wieczny odpoczynek…

21 CZERWCA – XII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dziś, J. Em. Kazimierz Kardynał Nycz odprawi mszę św. o godz. 12.oo z Uroczystości Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela, jako święto patronalne naszego kościoła i parafii, która przeżywa 580-lecie swojego istnienia.
 2. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa – w niedziele o 17.30, a w dni powszednie po wieczornej mszy św.
 3. Ks. Rafał, zaprasza przygotowujących się do bierzmowania oraz rodziców w poniedziałek, 22 czerwca o godz. 19.oo, na spotkanie w kościele.
 4. 24 czerwca, Uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela, święto patronalne naszego kościoła i parafii msze o 7.oo i 18.oo.
 5. Za tydzień, w niedzielę, msza św. dziękczynna na zakończenie roku szkolnego o 10.3o.
 6. Fundacja MEMENTO MORI zaprasza na pielgrzymkę do Sanktuariów w Gietrzwałdzie, św. Lipce i Stoczku Klasztornym w dniach 28/29 sierpnia (piątek/sobota). Informacje szczegółowe na tablicach ogłoszeń, na stronie parafialnej i budce fundacji. Osoby które się zapisały proszone są o uzupełnienie danych.
 7. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.
 8. W minionym tygodniu pożegnaliśmy katolickim pogrzebem + Irenę Janiak. Wieczny odpoczynek…

14 CZERWCA – XI NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dziś, o godz. 16.oo, msza św. dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej.
 2. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, w niedziele o 17.30, a w dni powszednie po wieczornej mszy św. W oktawie Bożego Ciała, zapraszamy do wspólnej modlitwy Nieszporami o Najświętszym Sakramencie, dziś o 17.15, a w tygodniu o 17.30. We czwartek zakończenie błogosławieństwem wianków.
 3. W piątek, Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Za publiczne odmówienie aktu wynagrodzenia, można zyskać odpust zupełny. W tym dniu można spożywać pokarmy mięsne.
 4. W sobotę, wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
 5. 24 czerwca, Uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela, święto patronalne naszego kościoła i parafii, która przeżywa 580-lecie swojego istnienia. W niedzielę, 21 czerwca J. Em. Kazimierz Kardynał Nycz odprawi mszę św. o godz. 12.oo i poprowadzi procesje. Do wspólnej modlitwy zapraszamy już dziś wszystkich naszych parafian.
 6. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.

7 CZERWCA – (X NIEDZIELA ZWYKŁA) UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

 1. Dziś Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, po mszy o 12.00 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu z racji I niedzieli miesiąca.
 2. Także dziś, XIII Święto Dziękczynienia pod hasłem: Dziękujemy i zawierzamy Bożej Opatrzności obecny czas Kościoła i świata! Msze św. i modlitwy ze Świątyni Opatrzności, można śledzić przez TV i Internet.
 3.  Zapraszamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, w niedziele o 17.30, a w dni powszednie po wieczornej mszy św.
 4. W najbliższy czwartek, 11 czerwca, Uroczystość Bożego Ciała. Msze święte o 7.30, 9.oo, 10.3o i 18.oo. Po mszy o 10.3o procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy na terenie przykościelnym. Chętnych do przygotowania ołtarzy, zapraszamy na spotkanie organizacyjne w poniedziałek, 8 czerwca, o 19.oo do salki w domu parafialnym.
 5. W oktawie Bożego Ciała będziemy odprawiać Nieszpory o Najświętszym Sakramencie o 17.30 (w czwartek i niedzielę o 17.15).
 6. Za tydzień w niedzielę, 14 czerwca, o godz. 16.oo, msza św. dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej.
 7. 24 czerwca, Uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela, święto patronalne naszego kościoła i parafii, która przeżywa 580-lecie swojego istnienia. W niedzielę, 21 czerwca J. Em. Kazimierz Kardynał Nycz odprawi mszę św. o godz. 12.oo i poprowadzi procesje. Do wspólnej modlitwy zapraszamy już dziś wszystkich naszych parafian.
 8. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej. Do odebrania czerwcowy miesięcznik „Różaniec”.