Ogłoszenia

11 KWIETNIA –  II NIEDZIELA WIELKANOCNA czyli MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

 1. Dziś w naszym kościele, o godz. 15.oo, Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Nie będzie zaś mszy św. dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św., o godz. 16.oo.
 2. Dziękujemy wszystkim, którzy złożyli ofiary na kwiaty do Grobu Pana Jezusa oraz p. Witoldowi Winnickiemu za dekoracje kwiatowe. Dziękujemy pp. Kąpińskim (hurtowni SACRUM) za dar w postaci świecy paschalnej i renowację krzyża procesyjnego. Dziękujemy także tym, którzy wpłacają na konto naszej parafii ofiary na utrzymanie naszego kościoła.
 3. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej. Prosimy przedstawicielki Kół Różańcowych o odbieranie kwietniowego miesięcznika „Różaniec”.
 4. W minionym tygodniu pożegnaliśmy katolickim pogrzebem: śp.Jerzego Polnego. Wieczny odpoczynek…

4 KWIETNIA –  NIEDZIELA WIELKANOCNA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

 1. Dziś msze św. o 9, 10.30, 12 i 18. Jutro w Poniedziałek Wielkanocny msze św. według porządku niedzielnego. Nowenna do Miłosierdzia Bożego do przyszłej soboty po wieczornej mszy św.
 2. W przyszłą niedzielę – Święto Miłosierdzia Bożego – o godz. 15.oo, Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
 3. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej. Prosimy przedstawicielki Kół Różańcowych o odbieranie kwietniowego miesięcznika „Różaniec”.
 4. W minionym tygodniu pożegnaliśmy katolickim pogrzebem: śp.Helenę Znojek, Tomasza Pawluka i Kazimierza Przygodę. Wieczny odpoczynek…

28 MARCA –  NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ

 1. Dziś ostatnie nabożeństwo Gorzkich Żali o 17.15. Przypominamy, iż nadal obowiązuje przepis o zasłanianiu nosa i ust przez uczestników liturgii i utrzymania dystansu społecznego.
 2. Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień. Od poniedziałku do środy, msze św. o 7 i 18. Spowiedź rano przed mszą i po południu od 17.30. Prosimy nie odkładać spowiedzi na Wielką Sobotę. W Wielki Czwartek – Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. W Wielki Piątek – Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00. W Wielką Sobotę: od 8 do 12 błogosławieństwo pokarmów przy kościele, zaś spowiedź w kościele; Wigilia Paschalna o godz. 20.00. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego – Rezurekcja i Msza św. o godz. 6.00; pozostałe msze o godz. 9, 10.30, 12 i 18. W Poniedziałek Wielkanocny msze według porządku niedzielnego.
 1. Nowennę do Miłosierdzia Bożego i Koronkę będziemy odmawiać w Wielki Piątek i Wielką Sobotę o godz. 15.00, zaś od Niedzieli Zmartwychwstania aż do soboty przed Niedzielą Miłosierdzia po wieczornej mszy św. W Niedzielę Miłosierdzia zapraszamy na Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00.
 2. Informujemy, że kancelaria będzie czynna w Wielkim Tygodniu tylko we wtorek i środę, prosimy o załatwienie wszelkich spraw w tych dniach. Sprawy pogrzebowe załatwiane będą na bieżąco. 
 3. W Wielką Środę, 31 marca, przed południem, odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną zamiast Pierwszego Piątku miesiąca, który wypada w Wielki Piątek.
 1. Dziękujemy mieszkańcom Białutek, Zaborówka Starego i Leszna z ulic: Sokołowskiej, Wąskiej, Piekarskiej, Ogrodowej i Sochaczewskiej 51 oraz indywidualnym osobom za ofiary złożone na kwiaty do grobu Pana Jezusa.
 2. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej. Prosimy przedstawicielki Kół Różańcowych o odbieranie kwietniowego miesięcznika „Różaniec”.
 3. W minionym tygodniu pożegnaliśmy katolickim pogrzebem: śp.Stanisława Gidzińskiego, Jerzego Górzyńskiego, Halinę Sielską-Górzynską i Tadeusza Błażejewskiego. Wieczny odpoczynek…

21 MARCA – V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 1. Rozpoczynamy parafialne rekolekcje wielkopostne dla dorosłych, nauki głosi o. dr Józef Aszyk, franciszkanin z Niepokalanowa. Porządek rekolekcji: – dziś w niedzielę: nauki podczas wszystkich mszy św.;- w poniedziałek, wtorek i środę msze św. z nauką o 7, 12 i 18 (spowiedź każdego dnia pół godziny przed mszą św.).
 2. Nie będzie dziś Mszy św. dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. o godz. 16.oo.
 3. W tym tygodniu, wielkopostne nabożeństwa zostaną odprawione: Gorzkie Żale – w niedziele o 17.15, a Droga Krzyżowa – w piątek o 19.oo.
 4. Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. Poświęcenie palm przed każdą mszą św. podczas uroczystego wejścia.
 5. Dziękujemy mieszkańcom Podrochali, Walentowa, Towarzystwa Czarnów, ul. Błońskiej oraz indywidualnym osobom za ofiary złożone na kwiaty do grobu Pana Jezusa.
 6. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.
 7. W minionym tygodniu pożegnaliśmy katolickim pogrzebem: śp.Helenę Kowalską i Sławomira Oszczyka. Wieczny odpoczynek…

14 MARCA – IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 1. Ojciec Święty Franciszek, ogłosił w całym Kościele Rok św. Józefa, który trwa do 8 grudnia br. Dziś modlitwa i rozważanie, o św. Józefie po mszy św. o godz. 10.3o, a w najbliższy piątek, 19 marca, Uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca NMP. W tym dniu nie obowiązuje post.
 2. Tradycyjnie wielkopostne nabożeństwa są odprawiane: Droga Krzyżowa – w piątki o 17.15, Gorzkie Żale – w niedziele o 17.15.
 3. W przyszłą niedzielę, 21 marca, rozpoczną się parafialne rekolekcje wielkopostne dla dorosłych, nauki głosić będzie o. dr Józef Aszyk, franciszkanin z Niepokalanowa. Porządek rekolekcji: – w niedzielę: nauki podczas wszystkich mszy św.;- w poniedziałek, wtorek i środę msze św. z nauką o 7, 12 i 18 (spowiedź każdego dnia pół godziny przed mszą św.)
 4. Msza św. dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. 21 marca, w niedzielę, o godz. 16.oo.
 5. Dziękujemy mieszkańcom Szadkówka za ofiary złożone na kwiaty do grobu Pana Jezusa.
 6. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.
 7. W minionym tygodniu pożegnaliśmy katolickim pogrzebem: śp. Wandę Karyś i Kazimierę Górską. Wieczny odpoczynek…

7 MARCA – III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 1. Dziś, I niedziela miesiąca, po mszy o 12.oo adoracja i modlitwa przed Najświętszym Sakramentem, zaś msza św. dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. o godz. 16.oo.
 2. Ojciec Święty Franciszek, ogłosił w całym Kościele Rok św. Józefa, który trwać będzie do 8 grudnia br. Ks. Rafał prowadzi modlitwę i rozważania, o św. Józefie po mszy św. o godz. 10.3o.
 3. Tradycyjnie wielkopostne nabożeństwa są odprawiane: Droga Krzyżowa – w piątki o 17.15, Gorzkie Żale – w niedziele o 17.15.
 4. Rekolekcje Wielkopostne dla dorosłych w naszej parafii rozpoczną się w V Niedzielę Wielkiego Postu (21 marca) i potrwają do środy.
 5. Przypominamy, iż każdego dnia po wieczornej mszy, jest odmawiana przed Najświętszym Sakramentem, Koronka do Bożego Miłosierdzia o ustanie epidemii a także o pokój i zgodę w naszej Ojczyźnie.
 6. Dziękujemy mieszkańcom Rochalik za ofiary złożone na kwiaty do grobu Pana Jezusa.
 7. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej. Przedstawicielki Kół Żywego Różańca prosimy o odbieranie marcowego miesięcznika „Różaniec”.
 8. W minionym tygodniu pożegnaliśmy katolickim pogrzebem: śp.Tadeusza Boguckiego i Sławomira Sumińskiego. Wieczny odpoczynek…

28 LUTEGO – II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 1. Dzisiejsza niedziela to dzień modlitwy i solidarności z misjonarzami. Część ofiar złożonych na tace zostanie przekazana na rzecz dzieła pomocy misjonarzom Ad Gentes.
 2. Msza św. dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św., dziś o godz. 16.oo. (Spotkanie dla rodziców w piątek, 5 marca, o 19.oo w kościele.)
 3. Tradycyjnie wielkopostne nabożeństwa są odprawiane: Droga Krzyżowa – w piątki o 17.15, Gorzkie Żale – w niedziele o 17.15.
 4. We środę, 3 marca, przypada rocznica nominacji, Ks. Kazimierza Kardynała Nycza, na Pasterza Archidiecezji, zaś dzień później imieniny. Polecamy naszego biskupa modlitwom naszych parafian.
 5. W tym tygodniu I piątek miesiąca – msza św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 7.oo. Adoracja Najświętszego Sakramentu, rozpocznie się Koronką do Miłosierdzia Bożego o 15.oo. Droga Krzyżowa o 17.15. Spowiedź od 17.3o. Chorych odwiedzimy z posługą sakramentalną przed południem.
 6. W sobotę msza o Niepokalanym Sercu NMP o 7.oo i nabożeństwo wynagradzające I soboty miesiąca. Wieczorem o 18.oo, msza św. za śp. Ks. Tadeusza Szczękulskiego.
 7. Za tydzień, po mszy św. o 12.00 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu z racji I niedzieli miesiąca.
 8. Rekolekcje Wielkopostne dla dorosłych w naszej parafii rozpoczną się w V Niedzielę Wielkiego Postu (21 marca) i potrwają do środy.
 9. Przypominamy, iż każdego dnia po wieczornej mszy, jest odmawiana przed Najświętszym Sakramentem, Koronka do Bożego Miłosierdzia o ustanie epidemii a także o pokój i zgodę w naszej Ojczyźnie.
 10. Wydział Duszpasterstwa Kurii Warszawskiej informuje, że od Środy Popielcowej, w wybranych kościołach Warszawy obu diecezji na wzór liturgii rzymskiej trwa modlitwa w Wielkopostnych Kościołach Stacyjnych. Trwać ona będzie aż do Niedzieli Palmowej Męki Pańskiej. Szczegóły na plakacie w tablicy ogłoszeń przy wyjściu z kościoła.
 11. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej. Przedstawicielki Kół Żywego Różańca prosimy o odbieranie marcowego miesięcznika „Różaniec”.

21 LUTEGO – I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 1. Wczoraj, w godzinach wieczornych, zmarł ks. Tadeusz Szczękulski, rezydent naszej parafii w latach 2014/17. Msza św. żałobna w parafii Jaktorów, we środę, 24 lutego o godz. 11.00, zaś msza św. pogrzebowa w kościele w Jazgarzewie o godz. 14.oo, po niej złożenie do grobu rodzinnego na miejscowym cmentarzu. W naszym kościele msza za zmarłego kapłana, zostanie odprawiona w sobotę, 6 marca, o godz. 18.oo.
 2. Dziś ofiary składane na tace przeznaczone są na utrzymanie Seminarium Duchownego w Warszawie.
 3. Ks. Rafał zaprasza na spotkanie ON-LINE kandydatów do bierzmowania, w poniedziałek, 21 lutego, o 19.oo. Link zostanie przesłany przez Dziennik Librus.
 4. Za tydzień w niedzielę, 28 lutego, podczas mszy o 10.3o, obłóczyny ministranckie. Zaprasza ks. Wojciech. Także w tym dniu, msza św. o 16.oo, dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
 5. Zapraszamy do udziału w wielkopostnych nabożeństwach:

Droga Krzyżowa – piątki o 17.15, Gorzkie Żale – niedziele o 17.15.

 1. Przypominamy, iż każdego dnia po wieczornej mszy, jest odmawiana przed Najświętszym Sakramentem, Koronka do Bożego Miłosierdzia o ustanie epidemii a także o pokój i zgodę w naszej Ojczyźnie.
 2. Wydział Duszpasterstwa Kurii Warszawskiej informuje, że od Środy Popielcowej, w wybranych kościołach Warszawy obu diecezji na wzór liturgii rzymskiej trwa modlitwa w Wielkopostnych Kościołach Stacyjnych. Trwać ona będzie aż do Niedzieli Palmowej Męki Pańskiej. Szczegóły na plakacie w tablicy ogłoszeń przy wyjściu z kościoła.
 3. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej. Przedstawicielki Kół Żywego Różańca prosimy o odbieranie marcowego miesięcznika „Różaniec”.
 4. W minionym tygodniu pożegnaliśmy katolickim pogrzebem: śp.Leokadię Liszkiewicz, Stanisława Zielińskiego, Jerzego Gajewskiego i Henryka Lipca. Wieczny odpoczynek…