Ogłoszenia

17 STYCZNIA – II NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Od jutra rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan – prosimy wszystkich naszych parafian o modlitwę w tej intencji.
 2. Ks. proboszcz zaprasza rodziców dzieci z klas trzecich na spotkanie w dniu 22 stycznia (piątek), o godz. 19.oo w kościele – w sprawie przygotowania do I Komunii św.
 3. W sobotę, 23 stycznia, przypada 8. rocznica śmierci J. Em. Józefa Kard. Glempa Prymasa Polski. Z tej racji, w bazylice archikatedralnej św. Jana Chrzciciela w Warszawie, o godz. 19.oo zostanie odprawiona msza św. Prosimy wszystkich wiernych o modlitwę za śp. Księdza Prymasa.
 4. Z powodu niepewnej sytuacji zdrowotnej, wywołanej epidemią, czas kolędy-wizyt duszpasterskich zostaje przesunięty na dalsze miesiące roku 2021. Szczegóły podamy w późniejszym terminie.
 5. Dziękujemy za ofiary składane na prace remontowe okien i witraży. Można wesprzeć to dzieło przez wpłatę na konto naszej parafii (numer konta na stronie internetowej) lub przekazać osobiście.
 6. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej, są tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny.
 7. W minionym tygodniu pożegnaliśmy katolickim pogrzebem: śp. Irenę Wyszpolską, Halinę Olszewską i Władysławę Wasiak. Wieczny odpoczynek…

10 STYCZNIA – NIEDZIELA – ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO

 1. Dziś w niedzielę – Święto Chrztu Pańskiego. Od jutra rozpoczyna się okres zwykły w liturgii Kościoła.
 2. Z powodu niepewnej sytuacji zdrowotnej, wywołanej epidemią, czas kolędy-wizyt duszpasterskich zostaje przesunięty na dalsze miesiące roku 2021. Szczegóły podamy w późniejszym terminie.
 3. Dziękujemy za ofiary składane na prace remontowe okien i witraży. Można wesprzeć to dzieło przez wpłatę na konto naszej parafii (numer konta na stronie internetowej) lub przekazać osobiście.
 4. Polecamy zakup i lekturę tygodników GOŚĆ NIEDZIELNY i NIEDZIELA oraz dwumiesięcznik DROGI MISYJNE.
 5. W minionym tygodniu pożegnaliśmy katolickim pogrzebem: śp.Waldemara Lewickiego, Stanisława Garbowskiego, Zbigniewa Tandeckiego i Andrzeja Antoniaka. Wieczny odpoczynek…

3 STYCZNIA – II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM

 1. Dziś, I niedziela miesiąca, po mszy o 12.oo adoracja i modlitwa przed Najświętszym Sakramentem.
 2. We środę, 6 stycznia, Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli) – msze św. według porządku niedzielnego – podczas każdej mszy obrzęd błogosławieństwa kredy i kadzidła.
 3. Za tydzień, w niedzielę Święto Chrztu Pańskiego.
 4. Z powodu niepewnej sytuacji zdrowotnej, wywołanej epidemią, czas kolędy-wizyt duszpasterskich zostaje przesunięty na dalsze miesiące roku 2021. Szczegóły podamy w późniejszym terminie.
 5. Dziękujemy za ofiary składane na prace remontowe okien i witraży. Wesprzeć to dzieło, można przez wpłatę na konto naszej parafii (numer konta na stronie internetowej) lub przekazać osobiście. Dalsze prace zostaną podjęte w lutym.
 6. Jest jeszcze świąteczny numer tygodnika „Gość Niedzielny” i nowy numer „Niedzieli”. Prosimy odbierać styczniowy numer miesięcznika „Różaniec”.
 7. W minionym tygodniu pożegnaliśmy katolickim pogrzebem: śp.Krystynę Fijołek, Juliannę Burakowską, Irenę Kowalską i Marię Sulik. Wieczny odpoczynek…

27 GRUDNIA – NIEDZIELA – ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA

 1. Dziś obchodzimy Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.

2. W czwartek, 31 grudnia, msza św. i nabożeństwo na zakończenie roku kalendarzowego o godz. 18.oo.

 1. W piątek, 1 stycznia, Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – Nowy Rok. Porządek mszy niedzielny i obowiązek w nich uczestnictwa. To także pierwszy piątek miesiąca; można spożywać pokarmy mięsne.
 2. W sobotę, 2 stycznia, msza o Niepokalanym Sercu NMP o 7.oo i nabożeństwo wynagradzające. Przed południem odwiedzimy chorych z Komunią św. zamiast piątku.
 3. 3 stycznia, pierwsza niedziela miesiąca, po mszy o 12.oo wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu.
 4. Z powodu niepewnej sytuacji zdrowotnej, wywołanej epidemią, czas kolędy-wizyt duszpasterskich zostaje przesunięty na dalsze miesiące roku 2021. Szczegóły podamy w późniejszym terminie.
 5. Dziękujemy za ofiary składane na prace remontowe okien i witraży. Wesprzeć to dzieło, można przez wpłatę na konto naszej parafii (numer konta na stronie internetowej) lub przekazać osobiście. Dalsze prace zostaną podjęte w lutym.
 6. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej. „Niedziela” i „Gość Niedzielny” są w świątecznym wydaniu i kosztują 10 złotych. Prosimy odbierać styczniowy numer miesięcznika „Różaniec”.
 7. W minionym tygodniu pożegnaliśmy katolickim pogrzebem: śp.Lidię Zięcik, Marię Łażewską, Krystynę Szelachowską i Czesława Rogusia. Wieczny odpoczynek…

20 GRUDNIA – IV NIEDZIELA ADWENTU

 1. Rekolekcje adwentowe – dziś nauki rekolekcyjne głoszone są podczas wszystkich mszy św. W poniedziałek i wtorek, podczas mszy o 12.00 i 18.00. Spowiedź każdego dnia pół godziny przed mszą św.
 2. W te ostatnie dni Adwentu o godz. 6.50 jest sprawowana msza św. wotywna Rorate o Matce Bożej. Zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci.
 3. Prosimy zgłaszać chorych w zakrystii i kancelarii, którzy nie przystąpili jeszcze do spowiedzi i komunii św. w Adwencie. Odwiedzimy ich we środę, 23 grudnia, przed południem.
 4. Do spowiedzi można przystąpić podczas rekolekcji a także we środę po południu od 17.oo. Prosimy nie odkładać spowiedzi na ostatnią chwilę.
 5. Świece na stół wigilijny można nabyć w zakrystii ministranckiej.
 6. 24 grudnia, w czwartek wieczorem – Wigilia Narodzenia Pańskiego – nie będzie mszy św. o godz. 18.oo – zasiądziemy w naszych domach do wieczerzy; zachęcamy do zachowania tradycyjnego postu. O północy Msza św. – „pasterka” i jak zwykle poprzedzi ją o 23.3o Godzina Czytań. W Boże Narodzenie, 25 grudnia (piątek) i święto św. Szczepana, 26 grudnia (sobota), msze św. według porządku niedzielnego.
 7. Dziękujemy za ofiary składane na prace remontowe okien i witraży. Wesprzeć to dzieło, można przez wpłatę na konto naszej parafii (numer konta na stronie internetowej) lub przekazać osobiście.
 8. W opłatki można zaopatrzyć się, po każdej Mszy Św. pod chórem, w zakrystii oraz w tygodniu w domu organisty przy ul. Partyzantów  5 i kancelarii.
 9. Z powodu niepewnej sytuacji zdrowotnej, wywołanej epidemią, czas kolędy-wizyt duszpasterskich zostaje przesunięty na dalsze miesiące roku 2021. Szczegóły podamy w późniejszym terminie.
 10. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.
 11. W minionym tygodniu pożegnaliśmy katolickim pogrzebem: śp.Jana Dudkiewicza. Wieczny odpoczynek…

13 GRUDNIA – III NIEDZIELA ADWENTU

 1. Zapraszamy w dni powszednie Adwentu dzieci, młodzież i dorosłych, na mszę św. wotywną Rorate o Matce Bożej o godz. 6.50. A także na Koronkę do Bożego Miłosierdzia odmawianą przed Najświętszym Sakramentem każdego dnia o 18.30 w intencji ustania epidemii i o pokój i zgodę w naszej Ojczyźnie.
 2. Za tydzień, 20 grudnia, w IV niedzielę adwentu rozpoczną się, rekolekcje, które poprowadzi ks. proboszcz. Nauki w niedziele podczas każdej mszy św., zaś w poniedziałek i wtorek na mszach o 12.oo i 18.oo. Spowiedź zawsze pół godziny przed mszą św.
 3. Świece na stół wigilijny można nabyć w zakrystii ministranckiej.
 4. Dziękujemy za ofiary składane na prace remontowe okien i witraży. Wesprzeć to dzieło, można przez wpłatę na konto naszej parafii (numer konta na stronie internetowej) lub przekazać osobiście.
 5. Pan organista zakończył roznoszenie poświęconych opłatków po wioskach. Można zaopatrzyć się w nie, po każdej Mszy Św. pod chórem, w zakrystii oraz w tygodniu w domu organisty przy ul. Partyzantów  5.
 6. Z powodu niepewnej sytuacji zdrowotnej, wywołanej epidemią, czas kolędy-wizyt duszpasterskich zostaje przesunięty na późniejsze miesiące roku 2021. Szczegóły podamy w późniejszym terminie.
 7. Polecamy uwadze naszych parafian prasę katolicką, którą można nabyć w zakrystii.
 8. W minionym tygodniu pożegnaliśmy katolickim pogrzebem: śp.Marię Studnicką, Teresę Stelmach i Ignacego Pakułę. Wieczny odpoczynek…

6 GRUDNIA – II NIEDZIELA ADWENTU

 1. Dziś obchodzimy Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Pamiętajmy w naszych modlitwach o braciach i siostrach ze Wschodu – część ofiar złożonych na tace będzie przekazana na pomoc Kościołowi na Wschodzie. Po mszy św. o 12.oo wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu z racji I niedzieli miesiąca
 2. W dni powszednie Adwentu o godz. 6.50 jest sprawowana msza św. wotywna Rorate o Matce Bożej. Zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci.
 3. We wtorek, 8 grudnia, Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, msze św. o godz. 6.5o, 11.oo i 18.oo. Po mszy o 11.oo zapraszamy do wspólnej modlitwy i adoracji Najświętszego Sakramentu w Godzinie Łaski.
 4. Dziękujemy za ofiary składane na prace remontowe okien i witraży. Wesprzeć to dzieło, można przez wpłatę na konto naszej parafii (numer konta na stronie internetowej) lub przekazać osobiście.
 5. Polecamy uwadze naszych parafian prasę katolicką, którą można nabyć w zakrystii. Prosimy odbierać grudniowy miesięcznik RÓŻANIEC.
 6. Pan organista zakończył roznoszenie poświęconych opłatków po wioskach. Można zaopatrzyć się w nie, po każdej Mszy Św. pod chórem, w zakrystii oraz w tygodniu w domu organisty przy ul. Partyzantów  5. Dodatkowo w kościele w czwartek i w sobotę  od 7.30 do 10.00.
 1. W minionym tygodniu pożegnaliśmy katolickim pogrzebem: śp.Mariannę Michalską, Eugeniusza Sulika i Teresę Niedzińską. Wieczny odpoczynek…

29 LISTOPADA – I NIEDZIELA ADWENTU

 1. Rozpoczęliśmy adwent – czas przygotowania do Uroczystości Narodzenia Pańskiego i na powtórne przyjście Pana Jezusa na końcu czasów.Ofiary złożone na tace przeznaczone są na utrzymanie Seminarium Duchownego w Warszawie.
 2. Od jutra, w dni powszednie Adwentu o godz. 6.50 będzie sprawowana msza św. wotywna Rorate o Matce Bożej, zapraszamy wszystkich do udziału: dorosłych, młodzież i dzieci W tym roku tematem rozważań będzie tajemnica Mszy Świętej – dla najmłodszych konkurs!
 3. W tym tygodniu I piątek miesiąca – msza św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz.18.oo. Chorych odwiedzimy z posługą sakramentalną przed południem. Adoracja Najświętszego Sakramentu, rozpocznie się Koronką do Miłosierdzia Bożego o 15.00 a spowiedź od godz.17.30.
 4. W sobotę po mszy roratniej nabożeństwo wynagradzające I soboty miesiąca.
 5. Za tydzień, I niedziela miesiąca, po mszy o godz. 12.oo, wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu.
 6. Dziękujemy za ofiary składane na prace remontowe okien i witraży. Wesprzeć to dzieło, można przez wpłatę na konto naszej parafii (numer konta na stronie internetowej) lub przekazać osobiście.
 7. Polecamy uwadze naszych parafian prasę katolicką, którą można nabyć w zakrystii. Do tygodnika GOŚĆ NIEDZIELNY dołączony jest bezpłatny kalendarz. Prosimy odbierać grudniowy miesięcznik RÓŻANIEC.
 8. W minionym tygodniu pożegnaliśmy katolickim pogrzebem: śp.Janinę Pietrzak, Wiesława Puca, Wandę Kozłowską, Jana Sobieskiego i Halinę Bocheńską. Wieczny odpoczynek…

Poświęcone opłatki wigilijne rozprowadza p. organista (nie wchodząc do mieszkań) wg następującego porządku:

– Poniedziałek, 30 listopada – od godz. 9.oo – Wilkowa Wieś

– Wtorek, 1 grudnia – od godz. 9.oo – Łubiec, Kępiaste, Julinek

– Środa, 2 grudnia – od godz. 9.oo – Zaborówek Nowy

– Czwartek, 3 grudnia – od godz. 9.oo – Zaborówek Stary

– Piątek, 4 grudnia – od godz. 9.oo – Rochaliki, Wawrzyszew

– Sobota, 5 grudnia – od godz. 9.oo – Wąsy, Białutki, Białuty