Ogłoszenia

20 WRZEŚNIA – XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Przypominamy, iż nadal obowiązują przepisy bezpieczeństwa higienicznego dla uczestników liturgii podczas pandemii.
 2. W sobotę, 26 września, Uroczystość I Komunii św. dzieci z naszej parafii podczas mszy o 9, 10.3o i 12.oo. Spowiedź w piątek od 16.3o.
 3. Trwają prace remontowe okien i renowacja witraży. Dziękujemy wszystkim za ofiary które je wspierają. Można wspomóc to dzieło, wpłacając darowiznę na konto naszej parafii (nr konta na stronie internetowej) w tytule przelewu: „na remont witraży” lub przekazać osobiście. Lista darczyńców jest na naszej stronie internetowej.
 4. Nasza Parafialna Pielgrzymka i czuwanie nocne na Jasnej Górze w tym roku odbędzie się w naszym kościele, z 2/3 października (piątek/sobota), które rozpocznie się o godz. 21.oo Apelem Jasnogórskim i potrwa aż do rana. Drogę Krzyżową poprowadzi Sługa Boży Ks. Stefan Kardynał Wyszyński z archiwalnych nagrań. Msza św. o północy, modlitwa różańcowa i adoracja z rozważaniami Sługi Bożego.
 5. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.
 6. W minionym tygodniu pożegnaliśmy katolickim pogrzebem: śp.Jadwigę Jaroszkiewicz, Natalię Tomaszewską i Janusza Sieklickiego. Wieczny odpoczynek…

13 WRZEŚNIA – XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dziś poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych uczniów klas I, na mszy św. o godz. 10.30. Zaś dla rodziców i dzieci z klas czwartych, przygotowujących się do I Komunii św., msza św. o godz. 16.oo (uroczystość odbędzie się 26 września w sobotę).
 2. Jutro, 14 września, Święto Podwyższenia Krzyża św. Dla upamiętnienia wybuchu II wojny światowej i ofiar egzekucji w Puszczy Kampinoskiej zostanie odprawiona msza św. przez J. Em. Księdza Kardynała Kazimierza Nycza, na cmentarzu w Palmirach o godz. 16.oo.
 3. W sobotę, 19 września, obchodzić będziemy 81. rocznicę spalenia Leszna. W tym dniu zostanie odprawiona msza św. za pomordowanych mieszkańców o godz. 18.oo. Poprzedzi ją o 17.3o złożenie kwiatów i zapalenie zniczy przez przedstawicieli władz gminy na cmentarzu na grobach żołnierzy. Zapraszamy także do naszego kościoła, na okolicznościowy koncert Chóru Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego, ku czci ofiar, o godz. 19.oo. Szczegóły na naszej stronie internetowej.
 4. Trwają prace przy remoncie okien i renowacji witraży. Dziękujemy wszystkim za ofiary które je wspierają. Można wspomóc to dzieło, wpłacając darowiznę na konto naszej parafii (nr konta na stronie internetowej) w tytule przelewu: „na remont witraży” lub przekazać osobiście. Lista darczyńców jest na naszej stronie internetowej.
 5. Informujemy, iż tradycyjna Parafialna Pielgrzymka na czuwanie nocne na Jasnej Górze nie odbędzie się w tym roku. Organizujemy nocne czuwanie w naszym kościele z 2/3 października (piątek/sobota), które rozpocznie się o godz. 21.oo Apelem Jasnogórskim i potrwa aż do rana.
 6. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.
 7. W minionym tygodniu pożegnaliśmy katolickim pogrzebem: śp.Stefanię Czerwińską i Jerzego Pływaczewskiego Wieczny odpoczynek…

6 WRZEŚNIA – XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Ofiary złożone dziś na tacę są wsparciem dla Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie. Także dziś, po mszy o godz. 12.oo, adoracja Najświętszego Sakramentu z racji I niedzieli miesiąca. Przypominamy, iż nadal obowiązuje przepis o zasłanianiu nosa i ust przez uczestników liturgii.
 2. Ks. Rafał zaprasza przygotowujących się do bierzmowania na spotkanie, jutro, w poniedziałek, 7 września o 19.oo w kościele.
 3. W przyszłą niedzielę, 13 września, poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych uczniów klas I, na mszy św. o godz. 10.30. Zaś dla rodziców i dzieci z klas czwartych, przygotowujących się do I Komunii św., msza św. o godz. 16.oo – sama uroczystość odbędzie się 26 września, w sobotę.
 4. Dziękujemy wszystkim za ofiary które wspierają, remont okien i renowację witraży. Każdy kto chce wesprzeć to dzieło, proszony jest o wpłatę na konto naszej parafii (nr konta na stronie internetowej) w tytule przelewu: „na remont witraży” lub przekazać osobiście.
 5. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej. Do odebrania w zakrystii jest wrześniowy numer miesięcznika „Różaniec”.
 6. W minionym tygodniu pożegnaliśmy katolickim pogrzebem: śp.Wojciecha Paczkowskiego, Halinę Krześniak, Alinę Michalską, Małgorzatę Przygoda i Sylwestra Ciećwierza. Wieczny odpoczynek…

30 SIERPNIA – XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Od 1 września w dni powszednie msze o 7.oo i 18.oo. Spowiedź przed mszą św. Od przyszłej niedzieli msze o 7.3o; 9.oo; 10.3o; 12.oo i 18.oo. Przypominamy, iż nadal obowiązuje przepis o zasłanianiu nosa i ust przez uczestników liturgii i utrzymania dystansu społecznego.
 2. W dniu wczorajszym rozpoczął praktykę duszpasterską w naszej parafii alumn Warszawskiego Seminarium Maciej Korolczuk.
 3. We wtorek, 1 września o godz. 8.oo, msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego w intencji dzieci, młodzieży i nauczycieli.
 4. W tym tygodniu I piątek miesiąca – msze św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 7 i 18. Chorych odwiedzimy z posługą sakramentalną przed południem. Adoracja Najświętszego Sakramentu, rozpocznie się Koronką do Miłosierdzia Bożego o 15.00 a spowiedź od godz.17.30.
 5. Ks. proboszcz zaprasza rodziców klas IV przygotowujących się do I Komunii św. na spotkanie w piątek, 4 września, o godz. 19.oo w kościele. Spowiedź dla uczniów klas IV przygotowujących do I Komunii św. w sobotę, 5 września wg następującego porządku: o godz. 9.oo klasa IVa, o 10.oo – klasa IVb, o 11.oo – klasa IVc i uczniowie innych szkół.
 6. W sobotę msza św. o Niepokalanym Sercu NMP o 7.oo i nabożeństwo wynagradzające I soboty miesiąca.
 7. Ks. Wojciech zaprasza ministrantów i lektorów na powakacyjne spotkanie, 5 września, w sobotę, o godz. 10.oo do sali domu parafialnego.
 8. Za tydzień – I niedziela miesiąca. Po sumie modlitwa i adoracja przed Najświętszym Sakramentem.
 9. Ks. Rafał zaprasza przygotowujących się do bierzmowania na spotkanie w poniedziałek, 7 września o 19.oo w kościele.
 10. Dziękujemy wszystkim, którzy dokonują wpłat na konto parafialne, odpowiadając na prośbę o wsparcie kolejnego etapu restauracji naszego kościoła. Polega on na remoncie okien i renowacji witraży. Koszt prac w wysokości 2/3 zostanie dofinansowany przez różne instytucje, jednakże potrzebny jest tzw. wkład własny. Każdy kto chce wesprzeć to dzieło, proszony jest o wpłatę na konto naszej parafii (nr konta na stronie internetowej) w tytule przelewu: „na remont witraży”.
 11. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej. Do odebrania w zakrystii jest wrześniowy numer miesięcznika „Różaniec”.
 12. W minionym tygodniu pożegnaliśmy katolickim pogrzebem: śp.Martę Szpąder, Elżbietę Kurzymską i Rafała Rosińskiego. Wieczny odpoczynek…

23 SIERPNIA – XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Władza Archidiecezji Warszawskiej mianowała ks. Wojciecha Turka drugim wikariuszem naszej parafii. Wielebnemu Księdzu życzymy Bożego błogosławieństwa, życzliwości ludzi i obfitych owoców posługi duszpasterskiej i katechetycznej.
 2. Do końca wakacji w dni powszednie msze św. są odprawiane o 18.oo. Spowiedź przed mszą św. W przyszłą niedziele o 7.3o; 9.oo; 12.oo i 18.oo. Przypominamy, iż nadal obowiązuje przepis o zasłanianiu nosa i ust przez uczestników liturgii i utrzymania dystansu społecznego.
 3. Trwa miesiąc sierpień, który od wielu lat jest miesiącem trzeźwości. Apelujemy i zachęcamy do unikania alkoholu.
 4. Zawiadamiamy, iż pielgrzymka do Gietrzwałdu i św. Lipki, która miała być w końcu sierpnia, nie odbędzie się. Przewidywany nowy termin to wiosna przyszłego roku. Także nasza tradycyjna Parafialna Pielgrzymka na czuwanie nocne na Jasnej Górze nie odbędzie się w tym roku. Planujemy zorganizowanie nocnego czuwania w naszym kościele z 2/3 października (piątek/sobota). Szczegóły na początku września.
 5. W środę, Uroczystość NMP Częstochowskiej, a w sobotę, 29 sierpnia, wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela – święto patronalne naszej Archikatedry w Warszawie.
 6. Za tydzień, w wtorek, 1 września o godz. 8.oo, msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego – zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli i rodziców.
 7. Dziękujemy wszystkim, którzy dokonują wpłat na konto parafialne, odpowiadając na prośbę o wsparcie kolejnego etapu restauracji naszego kościoła. Polega on na remoncie okien i renowacji witraży. Koszt prac w wysokości 2/3 zostanie dofinansowany przez Urząd Konserwatorski, Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego i inne instytucje. Jednakże potrzebny jest tzw. wkład własny. Każdy kto chce wesprzeć to dzieło, proszony jest o wpłatę na konto naszej parafii (nr konta na stronie internetowej) w tytule przelewu: „na remont witraży”.
 8. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.
 9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy katolickim pogrzebem: śp.Jadwigę Czyż. Wieczny odpoczynek…

16 SIERPNIA – XX NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Informujemy, że w niedziele sierpnia, msze św. są odprawiane o 7.3o; 9.oo; 12.oo i 18.oo, zaś w dni powszednie o 18.oo. Spowiedź przed mszą św. Przypominamy także, iż nadal obowiązuje przepis o zasłanianiu nosa i ust przez uczestników liturgii i utrzymania dystansu społecznego.
 2. Trwa miesiąc sierpień, który od wielu lat jest miesiącem trzeźwości. Apelujemy i zachęcamy do unikania alkoholu.
 3. Zawiadamiamy iż planowana na koniec sierpnia, pielgrzymka do Gietrzwałdu i św. Lipki nie odbędzie się. Przewidywany nowy termin to wiosna przyszłego roku.
 4. Trwa kolejny etap restauracji naszego kościoła polegający na remoncie okien i renowacji witraży. Przedsięwzięcie jest duże – finalizowane jest dofinansowanie przez różne instytucje, jednakże potrzebny jest tzw. wkład własny. Każdy kto chce wesprzeć to dzieło, proszony jest o wpłatę na konto naszej parafii (nr konta na stronie internetowej) w tytule przelewu: „na remont witraży”. Dziękujemy wszystkim którzy już dokonali wpłat.
 5. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.
 6. Wszystkim naszym parafianom udającym się na urlop życzymy udanego czasu odpoczynku i szczęśliwego powrotu do domu. Jednocześnie przypominamy, że urlop nie zwalnia nas od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św.
 7. W minionym tygodniu pożegnaliśmy katolickim pogrzebem: śp.Teresę Sprońską i Jerzego Roszczyka. Wieczny odpoczynek…

9 SIERPNIA – XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Informujemy, że w niedziele sierpnia, msze św. są odprawiane o 7.3o; 9.oo; 12.oo i 18.oo, zaś w dni powszednie o 18.oo. Spowiedź przed mszą św. Przypominamy także, iż nadal obowiązuje przepis o zasłanianiu nosa i ust przez uczestników liturgii i utrzymania dystansu społecznego.
 2. W sobotę, 15 sierpnia, Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. o 7.3o, 9, 12 i 18 – poświęcenie ziół i kwiatów podczas każdej Mszy św.
 3. Trwa miesiąc sierpień, który od wielu lat jest miesiącem trzeźwości. Apelujemy i zachęcamy do unikania alkoholu.
 4. W połowie lipca, rozpoczęliśmy kolejny etap restauracji naszego kościoła polegający na remoncie okien i renowacji witraży. Przedsięwzięcie jest duże – finalizowane jest dofinansowanie przez różne instytucje, jednakże potrzebny jest tzw. wkład własny. Każdy kto chce wesprzeć to dzieło, proszony jest o wpłatę na konto naszej parafii (nr konta na stronie internetowej) w tytule przelewu: „na remont witraży”. Dziękujemy wszystkim którzy już dokonali wpłat.
 5. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.
 6. Wszystkim naszym parafianom udającym się na urlop życzymy udanego czasu odpoczynku i szczęśliwego powrotu do domu. Jednocześnie przypominamy, że urlop nie zwalnia nas od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św.
 7. W minionym tygodniu pożegnaliśmy katolickim pogrzebem: śp.Reginę Bartosik. Wieczny odpoczynek…