Ogłoszenia

19 WRZEŚNIA – XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dziś, o godz. 12.oo, msza św. za parafian i mieszkańców Leszna – ofiary 1939 roku. Po mszy św. okolicznościowy koncert Chóru AB IMO PECTORE (w programie: Requiem d-moll Gabriela Faure).
 2. W tygodniu: we wtorek – Święto św. Mateusza Apostoła, a w czwartek – wspomnienie św. o. Pio.
 3. W przyszłą niedzielę, 26 września, uroczystość rocznicy przyjęcia Komunii św. uczniów z klas piątych podczas mszy o godz. 10.3o. Spotkanie organizacyjne we czwartek, 23 września, o godz. 19.oo w kościele. Spowiedź w piątek, 24 września, od 16.3o.
 4. Ks. proboszcz zaprasza rodziców dzieci z klas trzecich, które rozpoczną przygotowanie do przyjęcia Komunii św. na spotkanie w piątek, 24 września, o godz. 19.oo, w kościele.
 5. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w Misjach Parafialnych, które prowadzić będą oo. Redemptoryści w naszym kościele, w dniach 3 – 10 października br.
 6. Ks. Rafał przypomina, że bierzmowanie młodzieży z grupy przygotowującej się w minionym roku szkolnym, odbędzie się we czwartek, 21 października o godz. 18.oo, po uprzednim egzaminie (terminarz egzaminów na stronie internetowej parafii).
 7. Pan organista wznawił próby zespołów śpiewaczych wg porządku: chór parafialny – środy godz. 19.3o; schola dziecięca – piątki godz. 16.3o; schola młodzieżowa – piątki godz. 20.oo. Wszystkich chętnych do śpiewania zapraszamy.
 8. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.

12 WRZEŚNIA – XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dziś, beatyfikacja Sług Bożych, Stefana Kard. Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej o godz. 12.oo w Świątyni Opatrzności Bożej. W naszym kościele, nie będzie mszy św. o godz. 12.oo. Zachęcamy do udziału w tej uroczystości przez transmisję telewizyjną.
 2. Ks. Rafał zaprasza młodzież z klas ósmych, która chce przyjąć bierzmowanie w przyszłym roku na pierwsze organizacyjne spotkanie – jutro w poniedziałek, 13 września, w kościele o godz. 19.oo. Informujemy, że bierzmowanie młodzieży z grupy przygotowującej się w minionym roku szkolnym, odbędzie się we czwartek, 21 października o godz. 18.oo, po uprzednim egzaminie (terminarz egzaminów na stronie internetowej parafii).
 3. Pan organista wznawia próby zespołów śpiewaczych wg porządku: chór parafialny – środy godz. 19.3o; schola dziecięca – piątki godz. 16.3o; schola młodzieżowa – piątki godz. 20.oo. Wszystkich chętnych do śpiewania zapraszamy.
 4. W niedzielę, 19 września, o godz. 12.oo, msza św. za parafian i mieszkańców Leszna – ofiary 1939 roku. Po mszy św. okolicznościowy koncert Chóru AB IMO PECTORE (w programie: Requiem d-moll Gabriela Faure).
 5. Ks. proboszcz zaprasza rodziców dzieci z klas trzecich, które rozpoczną przygotowanie do przyjęcia Komunii św. na spotkanie w piątek, 24 września, o godz. 19.oo, w kościele.
 6. W niedzielę, 26 września, uroczystość rocznicy przyjęcia Komunii św. uczniów z klas piątych podczas mszy o godz. 10.3o. Spotkanie organizacyjne we czwartek, 23 września, o godz. 19.oo w kościele. Spowiedź w piątek, 24 września, od 16.3o.
 7. Misje Parafialne prowadzone przez oo. Redemptorystów odbędą się w naszym kościele w dniach 3 – 10 października br.
 8. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej. Jest kilka egzemplarzy GOŚCIA NIEDZIELNEGO EXTRA przygotowanego z okazji beatyfikacji (10 zł) oraz nowy numer miesięcznika RÓŻANIEC.
 9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy katolickim pogrzebem: śp.Waldemara Bartosika, Stanisławę Grądzik i Józefę Karpińską. Wieczny odpoczynek…

5 WRZEŚNIA – XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dziś I niedziela miesiąca – po mszy św. o 12.oo modlitwa i adoracja przed Najświętszym Sakramentem. Ofiary złożone na tace, zostaną przekazane Caritas jako pomoc uchodźcom z Afganistanu.
 2. W poniedziałek, 6 września, ks. Rafał zaprasza kandydatów do bierzmowania na spotkanie w kościele o 19.oo.
 3. We środę, 8 września, Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.
 4. W sobotę, 11 września, Ks. Wojciech zaprasza chłopców z klas trzecich, czwartych i starszych, pragnących zostać ministrantami na spotkanie organizacyjne wraz z rodzicami o godz. 10.oo do salki w domu parafialnym. Powakacyjne spotkanie ministrantów i lektorów w tym samym dniu o 10.3o.
 5. W niedzielę, 12 września, Beatyfikacja Sług Bożych, Stefana Kard. Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej o godz. 12.oo w Świątyni Opatrzności Bożej. Nie będzie w naszym kościele mszy św. o godz. 12.oo. Zachęcamy do udziału w tej uroczystości przez transmisję telewizyjną. Nasze przygotowanie duchowe to nowenna odmawiana każdego dnia po wieczornej mszy św.
 6. W niedzielę, 19 września, o godz. 12.oo, modlić się będziemy za parafian i mieszkańców Leszna – ofiary 1939 roku. Po mszy św. okolicznościowy koncert Chóru AB IMO PECTORE (w programie: Requiem d-moll Gabriela Faure).
 7. Misje Parafialne prowadzone przez oo. Redemptorystów odbędą się w naszym kościele w dniach 3 – 10 października br. Chętni do rozprowadzania folderów z planem misji, proszeni są o kontakt z ks. proboszczem po mszach św.
 8. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej. Jest kilka egzemplarzy GOŚCIA NIEDZIELNEGO EXTRA przygotowanego z okazji beatyfikacji (10 zł) oraz nowy numer miesięcznika RÓŻANIEC.
 9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy katolickim pogrzebem: śp.Helenę Godlewską, Edmunda Żakowskiego i Helenę Nowak. Wieczny odpoczynek…

29 SIERPNIA – XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Od 1 września w dni powszednie msze o 7.oo i 18.oo. Spowiedź przed mszą św. Od przyszłej niedzieli msze o 7.3o; 9.oo; 10.3o; 12.oo i 18.oo.
 2. We środę, 1 września o godz. 8.oo, msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego. Zapraszamy dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli. To także, 82. rocznica wybuchu II Wojny Światowej – pamiętajmy w naszych modlitwach o poległych obrońcach Ojczyzny.
 3. W tym tygodniu I piątek miesiąca – msze św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 7 i 18. Chorych odwiedzimy z posługą sakramentalną przed południem. Adoracja Najświętszego Sakramentu, rozpocznie się Koronką do Miłosierdzia Bożego o 15.00, spowiedź rano i od godz.17.30.
 4. W sobotę msza św. o Niepokalanym Sercu NMP o 7.oo i nabożeństwo wynagradzające I soboty miesiąca.
 5. Za tydzień – I niedziela miesiąca. Po sumie modlitwa i adoracja przed Najświętszym Sakramentem. Ofiary złożone na tace w tym dniu, zostaną przekazane Caritas jako pomoc uchodźcom z Afganistanu.
 6. Od piątku, 3 września, rozpoczniemy przygotowanie do beatyfikacji Sług Bożych, Stefana Kard. Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej, odmawiając nowennę każdego dnia po wieczornej mszy św. W niedzielę, 12 września, Beatyfikacja o godz. 12.oo w Świątyni Opatrzności Bożej. Nie będzie w naszym kościele mszy św. o godz. 12.oo. Zachęcamy do uczestnictwa w tej uroczystości przez transmisję telewizyjną.
 7. Misje Parafialne prowadzone przez oo. Redemptorystów odbędą się w naszym kościele w dniach 3 – 10 października br. Chętni do rozprowadzania folderów z planem misji, proszeni są o kontakt z ks. proboszczem po mszy św.
 8. Organizatorzy zawodów konnych w powożeniu, zapraszają w dniu 4 września (sobota), o godz. 11.15, do Zaborówka Janówka na zmagania Mazowieckiej Amatorskiej Ligii Zaprzęgowej.
 9. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej. Jest nowy numer miesięcznika RÓŻANIEC i „Misyjne Drogi”.
 10. W minionym tygodniu pożegnaliśmy katolickim pogrzebem: śp.Tadeusza Waldemara Rydla, Edwarda Dołowego i Bartosza Poszwińskiego. Wieczny odpoczynek…

22 SIERPNIA – XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Jutro, w poniedziałek, wyjazd pielgrzymki do św. Lipki i Gietrzwałdu z parkingu o 7.oo; wcześniej msza św. o 6.3o w kościele.
 2. Do końca wakacji w dni powszednie msze św. są odprawiane o 18.oo. Spowiedź przed mszą św. W przyszłą niedziele o 7.3o; 9.oo; 12.oo i 18.oo.
 3. We czwartek, 26 sierpnia, Uroczystość NMP Częstochowskiej.
 4. Trwa miesiąc sierpień, który od wielu lat jest miesiącem trzeźwości. Apelujemy i zachęcamy do unikania alkoholu.
 5. Misje Parafialne prowadzone przez oo. Redemptorystów odbędą się w naszym kościele w dniach 3 – 10 października br.
 6. Organizatorzy zawodów konnych w powożeniu, zapraszają w dniu 4 września (sobota), o godz. 11.15, do Zaborówka Janówka na zmagania Mazowieckiej Amatorskiej Ligii Zaprzęgowej.
 7. Informacja z Urzędu Gminy Leszno: Do 17.09.2021 na terenie naszej Gminy prowadzona będzie inwentaryzacja źródeł ciepła. W tym celu odwiedzą mieszkańców w dni powszednie ankieterzy w godz. 8-16. Ich tożsamość można potwierdzić na podstawie identyfikatora lub dzwoniąc do Urzędu Gminy. Szczegółowe informacje w gablocie przy wyjściu z kościoła i na stronach www Urzędu Gminy.
 8. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.
 9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy katolickim pogrzebem: śp.Alfredę Nojek i Kazimierza Rutkowskiego. Wieczny odpoczynek…

15 SIERPNIA – NIEDZIELA UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NMP

 1. Dziś, Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. o 7.3o, 9, 12 i 18 – poświęcenie ziół i kwiatów podczas każdej Mszy św.
 2. Trwa miesiąc sierpień, który od wielu lat jest miesiącem trzeźwości. Apelujemy i zachęcamy do unikania alkoholu.
 3. Przypominamy: w niedziele sierpnia, msze św. o 7.3o; 9.oo; 12.oo i 18.oo, zaś w dni powszednie o 18.oo. Spowiedź przed mszą św.
 4. Informacja z Urzędu Gminy Leszno: W dniach od 2.08 do 17.09.2021 na terenie naszej Gminy prowadzona będzie inwentaryzacja źródeł ciepła. W tym celu odwiedzą mieszkańców w dni powszednie ankieterzy w godz. 8-16. Ich tożsamość można potwierdzić na podstawie identyfikatora lub dzwoniąc do Urzędu Gminy. Szczegółowe informacje w gablocie przy wyjściu z kościoła i na stronach www Urzędu Gminy.
 5. Wyjazd pielgrzymki do św. Lipki i Gietrzwałdu w dniu 23 sierpnia (poniedziałek) z parkingu, poprzedzi msza św. o 6.3o w kościele.
 6. Wszystkim naszym parafianom udającym się na urlop życzymy udanego czasu odpoczynku i szczęśliwego powrotu do domu. Przypominamy, że urlop nie zwalnia nas od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św.
 7. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.
 8. W minionym tygodniu pożegnaliśmy katolickim pogrzebem: śp.Barbarę Szymczyk. Wieczny odpoczynek…

8 SIERPNIA – XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Przypominamy: w niedziele sierpnia, msze św. są odprawiane o 7.3o; 9.oo; 12.oo i 18.oo, w dni powszednie o 18.oo. Spowiedź przed mszą św.
 2. W ubiegłym tygodniu, gościliśmy w naszej parafii pielgrzymów idących na Jasną Górę. Pragniemy gorąco podziękować wszystkim, którzy przygotowali dla nich posiłek i napoje na odpoczynku oraz przyjęli ich na nocleg w swoich domostwach.
 3. W niedzielę, 15 sierpnia, Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. o 7.3o, 9, 12 i 18 – poświęcenie ziół i kwiatów podczas każdej Mszy św. We mszy o godz. 12.oo modlić się będziemy za Ojczyznę i naszą parafię.
 4. Trwa miesiąc sierpień, który od wielu lat jest miesiącem trzeźwości. Apelujemy i zachęcamy do unikania alkoholu.
 5. Wszystkim naszym parafianom udającym się na urlop życzymy udanego czasu odpoczynku i szczęśliwego powrotu do domu. Przypominamy, że urlop nie zwalnia nas od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św.
 6. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.
 7. W minionym tygodniu pożegnaliśmy katolickim pogrzebem: śp. Danutę Iwańczyk. Wieczny odpoczynek…

1 SIERPNIA – XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dziś, po mszy św. o 12.00 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu z racji I niedzieli miesiąca. Dziś także, 77. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego; w naszych modlitwach pamiętajmy o poległych w powstaniu.
 2. Przypominamy: w niedziele sierpnia, msze św. są odprawiane o 7.3o; 9.oo; 12.oo i 18.oo, w dni powszednie o 18.oo. Spowiedź przed mszą św.
 3. We czwartek, 5 sierpnia, przez naszą parafię przechodzić będzie 41. Warszawska Akademicka Pielgrzymka Metropolitalna na Jasną Górę. Około godziny 16.3o, zaplanowany jest odpoczynek pielgrzymów na terenie przy kościelnym. Zwracamy się z prośbą do naszych parafian o godne ich przyjęcie. Z powodów restrykcji sanitarnych będzie to grupa około 1000 osób – można ich wesprzeć napojami w butelkach i żywnością zapakowaną w małe torebki. Nocleg przewidziany jest tylko pod namiotami. Zapisy na pielgrzymkę prowadzone są internetowo.
 4. W tym tygodniu w piątek, Święto Przemienienia Pańskiego – nie będzie mszy św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Adoracja Najświętszego Sakramentu, rozpocznie się Koronką do Miłosierdzia Bożego o 15.oo, a zakończy Litanią do Serca Pana Jezusa. Spowiedź od 17.3o.
 5. W sobotę, 7 sierpnia, msza o Niepokalanym Sercu NMP o 7.oo i nabożeństwo wynagradzające I soboty miesiąca.
 6. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.
 7. W minionym tygodniu pożegnaliśmy katolickim pogrzebem: śp. Urszulę Korzeniewską, Piotra Mostka i Ryszarda Walendziaka. Wieczny odpoczynek…

25 LIPCA – XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dziś, tradycyjnie poświęcamy pojazdy na parkingu przy kościele po każdej mszy św. Prosimy o szczególne zachowanie ostrożności przy wyjeździe. W naszych modlitwach polecajmy kierowców i wszystkich podróżujących.
 2. Informujemy, że w niedziele lipca i sierpnia, msze św. są odprawiane o 7.3o; 9.oo; 12.oo i 18.oo, zaś w dni powszednie o 18.oo. Spowiedź przed mszą św.
 3. Za tydzień, po mszy św. o 12.00 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu z racji I niedzieli miesiąca. To także, 77. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego; w naszych modlitwach pamiętajmy o poległych w powstaniu.
 4. We czwartek, 5 sierpnia, przez naszą parafię przechodzić będzie 41. Warszawska Akademicka Pielgrzymka Metropolitalna na Jasną Górę. Około godziny 16.3o, zaplanowany jest odpoczynek pielgrzymów na terenie przy kościelnym. Zwracamy się z prośbą do naszych parafian o godne ich przyjęcie. Z powodów restrykcji sanitarnych będzie to grupa około 1000 osób – można ich wesprzeć napojami w butelkach i żywnością zapakowaną w małe torebki. Nocleg przewidziany jest tylko pod namiotami. Zapisy na pielgrzymkę prowadzone są internetowo.
 5. Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę do św. Lipki i Gietrzwałdu, proszone są o dokonanie opłaty do dnia 31 lipca na konto bankowe Fundacji Memento Mori. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Program pielgrzymki jest w gablocie i na stronie internetowej parafii.
 6. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.
 7. W minionym tygodniu pożegnaliśmy katolickim pogrzebem: śp. Krystynę Woźniak. Wieczny odpoczynek…

18 LIPCA – XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Informujemy, że do końca wakacji, msze święte w dni powszednie tylko o 18.oo, zaś w niedziele o 7.3o; 9.oo; 12.oo i 18.oo.
 2. Dziś, rozpoczyna się 22. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. W naszych modlitwach polecajmy kierowców i wszystkich podróżujących. Tradycyjne poświęcenie pojazdów odbędzie się, za tydzień, w niedzielę, 25 lipca, po każdej mszy św.
 3. Wszystkim naszym parafianom udającym się na urlop życzymy udanego czasu odpoczynku i szczęśliwego powrotu do domu. Jednocześnie przypominamy, że urlop nie zwalnia nas od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św.(z dniem 20 czerwca, została odwołana dyspensa od uczestnictwa we mszy św. ze względów epidemicznych).
 4. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.
 5. W minionym tygodniu pożegnaliśmy katolickim pogrzebem: śp.Elżbietę Demską, Jana Boguckiego, Andrzeja Łukasiewicza i Stanisławę Małkińską. Wieczny odpoczynek…

11 LIPCA – XV NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Informujemy, że do końca wakacji, msze święte w dni powszednie tylko o 18.oo, zaś w niedziele o 7.3o; 9.oo; 12.oo i 18.oo.
 2. W piątek, 16 lipca, wspomnienie NMP z Góry Karmel, tradycyjnie zwane świętem MB Szkaplerznej. Święto to związane jest z noszeniem szkaplerza lub medalika i obietnicami opieki Matki Bożej za życia i po śmierci.
 3. Od niedzieli, 18 lipca, rozpocznie się 22. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. W naszych modlitwach polecać będziemy kierowców i wszystkich podróżujących. Tradycyjne poświęcenie pojazdów odbędzie się w niedzielę, 25 lipca, po każdej mszy św.
 4. Fundacja MEMENTO MORI organizuje, w październiku, 10-dniowy wyjazd do sanatorium w Truskawcu na Ukrainę, a także 6-dniową pielgrzymkę do Włoch, w listopadzie. Osoby zainteresowane mogą zapoznać się z programami w gablocie przy wyjściu z kościoła lub na stronie internetowej naszej parafii.
 5. Wszystkim naszym parafianom udającym się na urlop życzymy udanego czasu odpoczynku i szczęśliwego powrotu do domu. Jednocześnie przypominamy, że urlop nie zwalnia nas od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św.(z dniem 20 czerwca, została odwołana dyspensa od uczestnictwa we mszy św. ze względów epidemicznych).
 6. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.
 7. W minionym tygodniu pożegnaliśmy katolickim pogrzebem: śp.Stanisławę Zofię Gromek i Jerzego Skoczylasa. Wieczny odpoczynek…

4 LIPCA – XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dziś, po mszy św. o 12.00 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu z racji I niedzieli miesiąca.
 2. We wtorek, 6 lipca, 119. rocznica konsekracji naszej świątyni. Zapraszamy do modlitwy w Uroczystość poświęcenia kościoła własnego podczas mszy o godz. 18.oo.
 3. Informujemy, że do końca wakacji, msze święte w dni powszednie tylko o 18.oo, zaś w niedziele o 7.3o; 9.oo; 12.oo i 18.oo.
 4. Wszystkim naszym parafianom udającym się na urlop życzymy udanego czasu odpoczynku i szczęśliwego powrotu do domu. Jednocześnie przypominamy, że urlop nie zwalnia nas od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św.(z dniem 20 czerwca, została odwołana dyspensa od uczestnictwa we mszy św. ze względów epidemicznych).
 5. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej. Prosimy o odbieranie wakacyjnego numeru miesięcznika RÓŻANIEC. Polecamy także, bezpłatny miesięcznik MAZOWSZE.
 6. W minionym tygodniu pożegnaliśmy katolickim pogrzebem: śp.Elżbietę Myśliwiec, Zofię Ciesielską i Danutę Wasiak. Wieczny odpoczynek…
 7. Fundacja MEMENTO MORI w październiku organizuje wyjazd do Truskawca na Ukrainę w celach leczniczych. 10-dniowy pobyt w sanatorium jest w szczególności dedykowany seniorom.

  W listopadzie natomiast planowana jest 6-dniowa pielgrzymka do Włoch.

  Zainteresowanych parafian zapraszamy do zapoznania się z programami w tablicy ogłoszeń przy wyjściu z kościoła lub na naszej stronie www.parafialeszno.pl

27 CZERWCA – XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dziś o godz. 12.oo, sumę odpustową Uroczystości Narodzenia Św. Jana Chrzciciela odprawi i kazanie wygłosi: ks. Aleksander Michalak, prefekt Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie.
 2. Ostatnie nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa, odprawiamy dziś o 17.3o, w dni powszednie o 18.3o.
 3. W tym tygodniu I piątek miesiąca – msza św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 18. Adoracja Najświętszego Sakramentu, rozpocznie się Koronką do Miłosierdzia Bożego o 15.oo. Spowiedź od 17.3o. W okresie wakacyjnym chorych odwiedzamy tylko po uprzednim zgłoszeniu.
 4. W sobotę, 3 lipca, msza o Niepokalanym Sercu NMP o 7.oo i nabożeństwo wynagradzające I soboty miesiąca. Wieczorem o 18.oo, msza św. ze święta św. Tomasza Apostoła.
 5. Za tydzień, po mszy św. o 12.00 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu z racji I niedzieli miesiąca.
 6. Od poniedziałku, 28 czerwca, aż do końca wakacji, msze święte w dni powszednie tylko o 18.oo, zaś od niedzieli, 4 lipca, w niedziele o 7.3o; 9.oo; 12.oo i 18.oo.
 7. Wszystkim naszym parafianom udającym się na urlop życzymy udanego czasu odpoczynku i szczęśliwego powrotu do domu. Jednocześnie przypominamy, że urlop nie zwalnia nas od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św.(przypominamy, że z dniem 20 czerwca, została odwołana dyspensa od uczestnictwa we mszy św. ze względów epidemicznych).
 8. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej. Prosimy o odbieranie wakacyjnego numeru miesięcznika RÓŻANIEC.
 9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy katolickim pogrzebem: śp.Jana Rembikowskiego. Wieczny odpoczynek…

20 CZERWCA – XII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa, odprawiamy w niedziele o 17.3o, a w dni powszednie o 18.3o.
 2. Dziś o godz. 16.oo, msza św. dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Spotkania organizacyjne o godz. 19.oo: w poniedziałek-3a, wtorek-3b, środa-3c i inne szkoły. Spowiedź w piątek, 25 czerwca: o 15.oo-3a, o 16.oo-3b, o 17.oo-3c i inne szkoły. Uroczystość przyjęcia I Komunii 26 czerwca, w sobotę wg porządku: godz. 9.oo – klasa 3a, godz. 10.3o – klasa 3b i godz. 12.oo – klasa 3c oraz inne szkoły.
 3. We czwartek, 24 czerwca, przeżywać będziemy uroczystość patronalną naszego kościoła i wspólnoty parafialnej – Narodzenie Św. Jana Chrzciciela. Sumę odpustową w niedzielę, 27 czerwca o godz. 12.oo, odprawi i kazanie wygłosi: ks. Aleksander Michalak, prefekt Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie.
 4. Msza św. na zakończenie roku szkolnego w piątek, 25 czerwca o 8.oo. Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły
 5. Od poniedziałku, 28 czerwca, aż do końca wakacji, msze święte w dni powszednie tylko o 18.oo, zaś od niedzieli, 4 lipca, w niedziele o 7.3o; 9.oo; 12.oo i 18.oo.
 6. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej. W tygodniku GOŚĆ NIEDZIELNY jako dodatek tekst Litanii do św. Józefa z nowymi wezwaniami.
 7. W minionym tygodniu pożegnaliśmy katolickim pogrzebem: śp.Zbigniewa Derleckiego. Wieczny odpoczynek…